Posłowie POKO żądają wznowienia umorzonych postępowań dotyczących „mowy nienawiści”

Borys Budka i Kamila Gasiuk-Pihowicz/ fot. twitter
10

Posłowie POKO Kamila Gasiuk-Pihowicz i Borys Budka żądają, żeby prokuratura wznowiła wszystkie umorzone postępowania dotyczące „mowy nienawiści i aktów przemocy”. – Za każdą decyzję prokuratury bezpośrednią odpowiedzialność ponosi Zbigniew Ziobro. On ma pełną władzę nad każdym prokuratorem i może zmienić każdą decyzję – oświadczyła Gasiuk-Pihowicz.

– Lista umorzeń dokonanych przez prokuratorów Zbigniewa Ziobry jest wyjątkowo długa. Ale warto przypomnieć chociaż kilka wybranych przykładów – napisała Gasiuk-Pihowicz na Twitterze. Wśród wymienionych przez nią postępowań znalazły się m.in. umorzenie postępowania przeciw Młodzieży Wszechpolskiej za „polityczne akty zgonu” wystawione prezydentom miast deklarującym gotowość do przyjmowania tzw. uchodźców oraz sprawa rzekomej napaści na kobiety usiłujące zablokować Marsz Niepodległości.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poseł Borys Budka powiedział, że oczekuje od Zbigniewa Ziobry i premiera Mateusza Morawieckiego „diametralnie zmienionej polityki karnej wobec osób, które wzywają do przemocy w przestrzeni publicznej”. Jak dodał, „nie trzeba zmieniać prawa, trzeba prawo po prostu egzekwować”. – Tymczasem na tej płaszczyźnie walki z przemocą w przestrzeni publicznej prokurator generalny wywiesił białą flagę i poniósł całkowite fiasko – stwierdził Budka.

Nasz komentarz: Dzisiejsze wystąpienie Kamili Gasiuk-Pihowicz i Borysa Budki pokazuje dobitnie, co czeka Polaków, gdyby do władzy doszło POKO. Będziemy trafiać do więzień za krytykę polityków wdrażających neomarksistowską destrukcję państwa i społeczeństwa, a rozszalałe lewactwo wrzeszczące o „polskich faszystach” będzie pod specjalną ochroną. Polacy zostaną sterroryzowani wszechobecną cenzurą pod pozorem walki z „mową nienawiści”. Skończy się wolność słowa, a debata publiczna zostanie całkowicie zdominowana przez lewicę promującą gender, multi-kulti, LGBT i aborcję. Prawica będzie oglądać świat zza krat.

Źródło informacji: pap, twitter

Przeczytaj też:

UWAGA! Homopropaganda i gender na lekcjach o „mowie nienawiści”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Mariusz mówi

  Czyli Palikot, Sikorski, Michnik i kilku innych trafi za kratki????

  1. julek mówi

   Dostało by się też, myszce agresorce i marsjankowi! Nie są tacy kryształowi, jakie mają o sobie mniemanie! Cała POstkomuna siedzi PO uszy w mowie nienawiści

  2. Konrad mówi

   Jest to chyba oczywiste, tak samo jak wszczęcie postępowań dotyczących zeszłorocznej próby wywołania polskiego „Majdanu” – takiego festiwalu mowy nienawiści próżno ze świecą szukać. No, chyba że na kontrmanifestacjach Marszu Niepodległości. Tam też sobie nie żałowali.

 2. jacek mówi

  przeczytałem przed chwilą na Onecie że Bodnar wniósł już jakieś listy „mowy nienawiści” do Ziobry…

 3. Hammurabi mówi

  Natura ludzka ma to do siebie, że pełna jest przekory. Represje które mogą spotkać trzeźwo myślących obywateli, odniosą taki skutek jak represje ze strony niegdysiejszej jedynie słusznej władzy. Tamta „władza” miała oparcie w tworze pt. ZSRR + RWPG i póki pokornie spełniała wytyczne i wykazywała się aktywnością w „krzewieniu”, póty mogła liczyć na pomoc w każdej sprawie. No, prawie każdej. Dziś, opozycja działa na tej samej zasadzie z tą jednak różnicą, że pomoc i ochronę otrzymuje od unii. ZSRR się skończył a unia kończy się na naszych oczach. Wraz z jej końcem (przynajmniej w obecnych chorym kształcie) obecni POKOnowcy będą wzorem swej poprzedniczki musieli ostatni raz zaśpiewać „Odę do radości” i zawołać „sztandar wyprowadzić”.
  Zanim to jednak nastąpi, czekają nas ciężkie czasy. Chociaż znając retorykę niektórych posłów i aktywistów może być tak, że oberwą po łbach własną „bronią”.

 4. rins mówi

  kto normalny traktuje tych dwoje posłów poważnie, przecież mieli już swoje 5 minut, mamy Was dość, idźcie już zbierać ziemniaki, dajcie nam już spokój proszę!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. xman mówi

  Jak widzę ich fotę to widzę dwie takie małe kurewki-Gnoma i Myszkę XD

 6. George mówi

  Ten Budka powinien sobie sprawić jakiś tupecik. Może w końcu zacząłby inteligentniej wyglądać?

 7. orzech mówi

  To Bronek za nawoływanie do walenia dechą i Stępień ten były od TK za nawoływanie do przemocy fizycznej. Będą pociągnięci za konsekwencję? A, jeszcze Schetyna, ten od trzęsienia drzewem demokracji, tak by szarańcza pospadała, ten też nawoływał z miłością? Taka ich miłość, że aż strach, bo stosując zalecenie Stępnia: siłą fizyczną uruchomiona decha Bronka może narobić spustoszenia na drzewie demokracji Schetyny.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.