Pośle Winnicki, proszę wysłać dziennikarzom TVN pudełko czekoladek! Niech je zjedzą ze swoimi kolegami-świrami z naziolskiego Monty Pythona

fot. screen "Superwizjer"
15

Dopiero dziś obejrzałam reportaż TVN o neonazistowskiej subkulturze w Polsce i powiem szczerze, że uśmiałam się do łez oglądając tych świrów celebrujących urodziny Hitlera. Jeżeli tak wygląda rosnąca fala nazizmu w Polsce, to możemy być absolutnie spokojni. To jest po prostu kabaret! Film pokazuje jasno i wyraźnie, kim są polscy neonaziści: to nieogarnięci debile, którymi powinny zająć się nie tylko służby specjalne, ale również (a może przede wszystkim) psychiatra. Ktoś, kto robi leśny ołtarzyk Hitlera i duka z kartki pean na jego cześć, musi mieć nierówno pod deklem. Innej możliwości nie widzę.

Przy okazji – ktoś, kto wielbi Lenina i wrzuca na swoją profliówkę na fb zdjęcie tego ludobójcy, również musi mieć nierówno pod deklem. Taką profilówkę ma prof. Jan Hartman. Hartman i naziole z lasu to dwie strony tego samego medalu. Różnica polega na tym, że oddający cześć Leninowi Hartman nie stał się bohaterem alarmistycznego reportażu „Superwizjera”. I dlatego tacy jak Hartman są o wiele groźniejsi niż naziole z lasu. Tacy jak Hartman legitymizują najbardziej ludobójczy system totalitarny i nie ponoszą za to żadnych konsekwencji. To jest realny problem, a nie grupka wariatów w ukryciu konsumująca tort ozdobiony swastyką z wafelków. Naziole z lasu to groteska, Hartman z Leninem w tle – to autentyczna groza.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prof. Hartman afiszujący się na fb z ludobójcą Leninem jest cenionym publicystą tygodnika „Polityka”. To tzw. autorytet przyjmowany na salonach. Naziole z reportażu ukrywają się w lesie. Co by było, gdyby urządzili celebrę ku czci Hitlera na jakimś rynku? Założę się o każde pieniądze, że zanim przyjechałaby policja, naziole dostaliby taki łomot od mieszkańców miasteczka, że uciekaliby do radiowozu po pomoc. Tymczasem facebookowy ołtarzyk dla Lenina, który Hartman zamieścił na swojej stronie, nie wywołuje masowego wzburzenia. To świadczy o stopniu uprania mózgów Polaków, których nauczono akceptować komunistyczne zło.

Wróćmy teraz do reportażu „Superwizjera”, w którym nie tylko pokazano marginalną w Polsce neonazistowską subkulturę, ale też posłużono się manipulacją mającą na celu wywołanie u opinii publicznej wrażenia, że ta subkultura jest tożsama z Ruchem Narodowym, a nawet, że patronuje jej prezes RN, poseł Robert Winnicki. Manipulacja jest prosta jak konstrukcja cepa. Dziennikarze informują, że poseł Winnicki złożył interpelację, po której prokuratura wycofała zarzuty wobec organizatora celebry na cześć Hitlera. Z reportażu nie dowiadujemy się jednak rzeczy najważniejszej. Nie dowiadujemy się, że interpelacja dotyczyła kuriozalnego zarzutu prokuratury, która uznała, że rozklejanie wlepek z przekreślonym sierpem i młotem jest propagowaniem ustroju totalitarnego. Dlaczego dziennikarze „Superwizjera” pominęli ten fakt milczeniem? To oczywiste. Po prostu nie pasował im do propagandowej tezy sklejającej posła Winnickiego i Ruch Narodowy ze świrami robiącymi torcik ozdobiony swastyką. To tyle na temat rzetelności dziennikarzy z TVN.

Przejdźmy teraz do medialnego cyrku, który wybuchł po emisji reportażu. Wywiady z posłem Winnickim odbywały się w takim tonie.

– Czy zna Pan i popiera organizatora przyjęcia na cześć Hitlera?

– Nie znam. Nie popieram. Przypuszczam, że może być chory psychicznie.

– Niech Pan się dobrze zastanowi i przyzna, że zna Pan i popiera organizatora przyjęcia na cześć Hitlera.

– Nie znam. Nie popieram. Przypuszczam, że może być chory psychicznie.

– A może jednak zna Pan i popiera organizatora przyjęcia na cześć Hitlera?

– Nie znam. Nie popieram. Przypuszczam, że może być chory psychicznie.

– Na pewno?

– Na pewno.

– Na wszelki wypadek zapytam jeszcze raz: Czy zna Pan i popiera organizatora przyjęcia na cześć Hitlera?

– Nie znam. Nie popieram. Przypuszczam, że może być chory psychicznie.

Najzabawniejszy był wywiad u Agnieszki Gozdyry, podczas którego prowadząca zachowywała się jak rozjuszona baba przy płocie prosto z Reymontowskich „Chłopów”. Niewiele brakowało, żeby wstała i szarpiąc posła Winnickiego za klapy darła się w opętaniu: „Pan zna i popiera organizatora przyjęcia na cześć Hitlera!” Tak właśnie wygląda „postępowe” dziennikarstwo.

Jaki jest efekt reportażu „Superwizjera”?

Po pierwsze – dziennikarzom TVN udało się koncertowo skompromitować tezę o rzekomo rosnącej w Polsce fali faszyzmu i nazizmu. Pokazanie kilku świrów ukrywających się w lesie podczas komicznej celebry na cześć Hitlera to gwóźdź do trumny lewicowej narracji o dziesiątkach tysięcy faszystowskich i neonazistowskich ekstremistów opanowujących Polskę.

Po drugie – po raz kolejny zobaczyliśmy, do jakich manipulacji potrafią uciekać się  „postępowi” dziennikarze szukający po lasach dowodów na faszyzację Polski. Natomiast otwarcie funkcjonujący w przestrzeni publicznej czciciele ludobójcy Lenina, których w Polsce jest dziś mnóstwo, nie spędzają snu z dziennikarskich powiek.

Po trzecie – Ruch Narodowy powiedział „sprawdzam” i złożył projekt ustawy penalizującej kult ludobójców: Hitlera, Lenina, Stalina i Bandery. Czekam z niecierpliwością, co z tego wyniknie. Co zrobią te wszystkie lewicowe sieroty po Leninie wygodnie usadowione w demoliberalnym głównym nurcie? Co zrobi zlewaczała Platforma Obywatelska i kompletnie już lewacka Nowoczesna? Co zrobi Prawo i Sprawiedliwość naiwnie wierzące, że metodą na wypracowanie dobrych stosunków sąsiedzkich z Ukrainą jest udawanie, że wszystko gra i problem banderyzmu rozwiąże się sam? To jest prawdziwy test, który pokaże nam, o co w tym wszystkim chodzi.

Po czwarte – reportaż pokazał, że polscy narodowcy muszą bardzo uważnie przyglądać się ludziom, z którymi nawiązują jakąkolwiek współpracę. Okazuje się bowiem, że mogą trafić na neonazistowskich świrów chowających się po lasach, żeby odprawiać antypolskie celebry. Zdaję sobie sprawę, że Ruch Narodowy nie ma takich możliwości jak służby specjalne i nie jest w stanie dokładnie prześwietlić każdego, ale trzeba się postarać.

Na koniec apeluję do posła Winnickiego: Panie Pośle, proszę wysłać dziennikarzom TVN pudełko czekoladek! Niech je zjedzą ze swoimi kolegami-świrami z naziolskiego Monty Pythona. Odnoszę wrażenie, że się naprawdę zaprzyjaźnili.

PS. Tych, którzy jeszcze nie widzieli konferencji prasowej Ruchu Narodowego po emisji reportażu „Superwizjera”, zachęcam do jej obejrzenia. Link TUTAJ.

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Spostrzegawczy mówi

  Pani Katarzyna jak zwykle we wspaniałej formie. Podobnie zresztą jak Pan Jacek. Niestety, ale to nie zasługa TVN spowodowała tę nagonkę na narodowców. W zasadzie jest to nagonka na cały naród polski. Za tym się kryją działania PIS. Od długiego czasu istnieje opinia bazująca na empiryzmie, że tak jak PO i SLD wysługiwali się dosłownie wszystkim obcym, tak PIS wysługuje się głównie Żydom, Amerykanom i od dłuższego czasu Ukraińcom. Polski interes wydaje się w tych przypadkach ostatni. Nie zapominajmy, że jak media donoszą stałym bywalcem domu p. Kaczyńskich był prominentny mason Lipski, a czym skorupki za młodu nasiąkną, to przez całe lata tym owocują. Poza tym tylko ludzie mało spostrzegawczy nie dostrzegą olbrzymiej niechęci J. Kaczyńskiego do wszystkiego, co polskie, a zwłaszcza prawicowe, a to on zdaje się grać z nadania Żydów pierwsze skrzypce. Znacznie mu bliżej do internacjonalistycznej lewizny i sił postkomunistycznych. Poza tym kult ślepy Piłsudzkiego ( najdokładniej opisał go Henryk Pająk ) też robi swoje. Ale jak każda akcja tak i ta powoduje pozytywne reakcje. Ludzie zaczynają wreszcie przeglądać na oczy :

  https://www.youtube.com/watch?v=8T1ER-1qRoA

  1. Zbulwersowany mówi

   Była to operacja jakby z serii false flag. Kto na tym mógł potencjalnie zyskać ? Ano w pierwszej kolejności Żydzi. Żydowsko-amerykańska TVN pokazuje jaki tu wielki nazizm szaleje w Polsce. Będzie Żydom łatwiej wyłudzić miliardy USD od Polaków tytułem rzekomych roszczeń – uroszczeń ? Będzie. W drugiej kolejności Niemcy. Będzie łatwiej Niemcom nie wypłacać należnych Polsce reparacji i odszkodowań skoro i w Polsce taki rozbuchany nazizm i to teraz panujący? Będzie. W trzeciej kolejności PIS . Będzie łatwiej odwrócić uwagę ludzi od własnej niechęci dotrzymania podstawowej obietnicy wyborczej i nie rozliczenia poprzedniej ekipy PO z szachrajstw a także innych obietnic? Będzie. Będzie łatwiej ośmieszyć konkurujące o elektorat ruchy polskie narodowo-patriotyczne ? Będzie. Będzie łatwiej przejąć organizację i uroczystości tegorocznego MN 2018 ? Będzie. Będzie łatwiej obchodzić razem z PIS-owskimi braćmi – Żydami w atmosferze traumy świętowanie rocznicy powstania państwa Izrael ? Będzie. Itd. Itp. Można by wyliczać i wyliczać potencjalnych beneficjentów tego zdarzenia. Czyżby pan Daniels był aż tak bardzo obrotny i obrotowy ?

 2. Zbyszek mówi

  Zajebiste! Dawno się tak nie uśmiałem! 😀

 3. Hammurabi mówi

  Jak zawsze celnie i dosadnie. Jestem Pani Fanem Pani Kasiu!!!

 4. Przemas mówi

  No to tacy jak Międlar maja się teraz od czego odciąć. Na razie może spać spokojnie, bo póki co uchodzi za patriotę, na patriotyzmie którego nie poznały się „żydowskie służby” Wielkiej Brytanii.

 5. michu mówi

  Sytuacja może być naprawdę groźna. Wiadomo, że to tylko nieudolny pretekst ale narodowcami (którzy w realu nie mają z tym nic wspólnego ) zajmą się naprawdę

 6. witek mówi

  ponieważ nie mieści się w głowie aby można było głosić tak sprzeczne idee jak niemiecki narodowy socjalizm oraz polski ruch narodowy przez tych młodych ludzi nasuwa się logiczny wniosek że to „nieogarnięci debile” ale ponieważ przekracza to poziom absurdu nasuwa się drugi logiczny wniosek że to celowe reżyserowane działanie

 7. Robert B. mówi

  Na filmie, na którym żydostwo organizuje sobie piknik, żeby oglądać, jak pięknie giną ludzie w bombardowanej strefie Gazy (jest na Youtube), jedna żydówa wypowiada się: „Oni wszyscy powinni zginąć. Tak, jestem trochę faszystką”. CZY ŻYDOSTWO KIEDYKOLWIEK SIĘ Z TEGO TŁUMACZYŁO?

  Tu link do tego:

  https://www.youtube.com/watch?v=5enzXo1wLfQ

  1. Kris mówi

   Żydzi to faszyści w czystej postaci. Narod jedyny, naród wybrany. Polacy musza sie obudzić i zacząć głosować na narodowców.

  2. michu mówi

   Nie tylko głosować trza jeszcze urny upilnować

 8. Robert B. mówi

  Brudziński teraz peroruje w Sejmie, że nie ma w Polsce tolerancji dla totalitaryzmów. Nazizm jest niemiecki, faszyzm włoski, a komunizm (UWAGA!) sowiecki. Co to za nacja? Mówił też o Żydach, że tyyyleeee pszeeecieeehpieeeliii i ile to Polacy mają orderów „Sprawiedliwych wśród narodów świata”. Znaczy się, Żydki = niepokalane niewiniątka. Skoro tak już mówimy o nacjach, to niech Brudziński nie ukrywa Żydów pod nazwą „sowieci”. Od Żydów tam aż się roiło.

 9. Teresa mówi

  No tak,kiepskich aktorów wynajęli…Nie zdziwilabym się gdyby ci aktorzy zaginęli w jakiś niewyjaśnionych okolicznosciach

 10. jola mówi

  Brzmisz jak Korwin Mikke, rownie inteligentnie i rownie chamsko. Czytalo by sie Ciebie o wiele przyjemniej gdzybys w prostacki sposob nie wyzywal innych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.