Posiekali maczetą rzeźbę Jezusa na krzyżu! Zostali aresztowani

Krzyż z kościoła pw. Św. Dominika w Nysie / Fot. Policja - Nysa
3

Dwaj mężczyźni w wieku 37 i 40 lat posiekali maczetą XVIII-wieczny krucyfiks (figura Pana Jezusa na krzyżu). Krucyfiks znajduje się w kościele pw. Świętego Dominika w Nysie. Mężczyźni byli kompletnie pijani. Alkomat wskazał u nich około 3 promile alkoholu we krwi.

Tymczasowo aresztowani mężczyźni usłyszeli już zarzut zniszczenia zabytku i kradzieży z włamaniem oraz uznano, że ich działanie mogło stanowić publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej. Za ten czyn grozi  im nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W kościele pw. Świętego Dominika odprawiono nabożeństwo przebłagalne z adoracją krzyża.

Źródło: NTO

Przeczytaj:

Żądał ekshumacji w Jedwabnem, w Chicago został aresztowany. Skandal podczas spotkania z Prezydentem RP [NOWE WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbulwersowany mówi

  To nie powinno jedynie grozić. Za tak haniebny czyn swietokradczy tych 8 lat więzienia, to powinno być absolutne minimum dla tych barbarzyńców.

 2. Ania mówi

  A co z lucyferianami biorącymi udział w Klatwie czy z Nergalem ? Tu szybkie rokujace działanie, a tam dopieszczanie zydostwa trwa i trwa.

 3. Constancja mówi

  Bolesna prawda: Jezus Chrystus za milosc i dobroc do ludzi ciagle na nowo krzyzowany, siekany, wyszydzany, opluwany, sponiewierany…
  Jezus Chrystus: „Pamietaj jestem twoim Mistrzem ukrzyzowanym…”.
  I nie ma wyjscia, albo sie jest z tym pospolstwem, ktore krzyzuje, a jak sie milczy to tez sie z nimi jest (taki Pilat co umywa rece) i sie jest wtedy w reku demona, albo sie jest z Bogiem i trwa w szlachetnosci przy Nim pomimo cierpienia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.