Poseł Winnicki: Prezydent Izraela popełnił przestępstwo. Ruch Narodowy składa zawiadomienie do prokuratury [WIDEO]

Robert Winnicki/ fot. youtube
14

– Dziś złożyliśmy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przypisywania Narodowi Polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie nazistowskie przez prezydenta Izraela Reuwena Riwlina – informuje na twitterze Ruch Narodowy. Zawiadomienie podpisał poseł Robert Winnicki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W uzasadnieniu czytamy: „Dnia 12 kwietnia 2018 r. prezydent Izraela Reuwen Riwlin wypowiedział w trakcie spotkania z prezydentem Polski Andrzejem Dudą w Krakowie słowa: „It is not for nothing that we call the extermination camps the extermination camps of the Nazis and their collaborators. There is no doubt that there were many Poles who fought the Nazi regime, but we cannot deny that Poland and Poles had a hand in the extermination.” Tłumaczenie tych słów brzmi następująco: „To nie przypadek, że nazywamy obozy śmierci obozami nazistów i ich kolaborantów. Nie ma wątpliwości, że było wielu Polaków, którzy walczyli z reżimem nazistów, ale nie możemy zaprzeczać, że Polska i Polacy przyłożyli rękę do eksterminacji. (…)Dowodem wypowiedzenia owych słów jest obszerny komunikat prasowy rzecznika prezydenta Izraela rozesłany izraelskim mediom i opublikowany na stronie internetowej izraelskiego MSZ oraz napisane na jego podstawie artykuły prasowe ze stron dzienników „Haaretz” i „Times of Israel”. Pośrednim dowodem wypowiedzenia tych słów jest także brak ich zdementowania przez polskie lub izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych, mimo oburzenia opinii publicznej tymi wypowiedzianymi słowami.”

W zawiadomieniu znalazł się wniosek o przeprowadzenie dowodu z przesłuchania świadków – osób, które były świadkami wypowiedzenia tych słów tj. Prezydenta RP Andrzeja Dudę, ministra Krzysztofa Szczerskiego i ambasador Izraela Annę Azar. Szef Ruchu Narodowego zaznaczył, że w związku z niejasnościami w tej sprawie postępowanie powinno przede wszystkim wyjaśnić, czy takie słowa faktycznie padły, a jeśli tak – pociągnąć do odpowiedzialności prezydenta Riwlina w sposób przewidziany znowelizowaną ustawą o IPN.

Źródło: twitter, youtube

Przeczytaj:

Na perfidnych kłamstwach Duda wyszedł jak Zabłocki na mydle. MSZ Izraela i koszerne media plują mu w twarz. Czy ustawa o IPN zadziała?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. pw mówi

  Brawo Robert Winnicki! Tylko narodowcy.

 2. Przemek mówi

  Napewno prezydent Izraela zaprzeczy tym slowom, a prezydent Polski posiadajacy immunitet przyzna sie do nich, ze to on powiedzial – broniac Zydowow przed jakakolwiek kara.
  Za pare lat i tak wszyscy zapomna o tym – tak jest nasza swiadomosc obecnych czasow

 3. Normalny mówi

  Robert Winnicki i narodowcy zyskali w ten honorowy sposób głosy bardzo wielu Polaków w nadchodzących wyborach i samorządowych i parlamentarnych i prezydenckich ! CWKP !
  I niech te wszystkie żydowskie sondażownie nie zakłamują rzeczywistości i niech nie mamią Polaków, jakoby Ruch Narodowy miał zerowe poparcie wśród Polaków, a wszystkie głosy miałyby iść na same żydowskie agentury !

 4. Ania mówi

  Świetny manewr Ruchu Narodowego i Posła Winnickiego. Wokół widać popłoch u dziennikarzy i posła Szczerby. Ciekawe jest, które media podadzą tę wiadomość i w jakim kontekście, bo wiadomość jest pierwszorzędna. Ciekawe jest też, czy inni „patriotyczni” posłowie także złożą w tej sprawie ZdPr ? A przede wszystkim jak zachowa się prokuratura będąca pod zwierzchnictwem Ziobry ?

 5. t-n mówi

  To stary dureń. W przemówieniu na otwarcie muzeum żydopropagandy Polin plótł o „żydowskich hufcach rycerskich w służbie polskich królów ” i jeszcze parę podobnych bzdur ku zachwytowi zebranych współplemieńców oraz polskich zaprzańców i pożytecznych pachoło-idiotów

 6. Litwin mówi

  Pozdrawiam pana posła. Prawdziwy Polak – jest nas wielu – oby było coraz więcej.

 7. Piotrx mówi

  Tylko jedna drobna uwaga do treści oświadczenia i w ogóle do wypowiedzi w przestrzeni publicznej:

  nie powinno się używać nieuzasadnionego historycznie (a bardziej propagandowego) terminu „Holokaust” (do tego pisanego z dużej litery) tylko np. terminu „eksterminacja” . Termin „Holokaust” sakralizuje wyłącznie żydowskie ofiary II WS a umniejsza znaczenie ofiar pochodzących z innych narodów (w tym polskich).

  „…..którzy jakoby dopomogli w eksterminacji ludności żydowskiej w niemieckich obozach koncentracyjnych w czasie Holokaustu….”

 8. Krzysztof mówi

  Polak z jajami !! Brawo !!! Z Narodowcami jest mi po drodze …

 9. Claire mówi

  Poseł Winnicki brawo! Tak trzymać!

 10. Zbulwersowany mówi

  Winnicki contra filożydowski knesejm ! Brak innych Polaków i Polek w knesejmie ?!

 11. gojek mówi

  Brawo za odwagę. Ale i tak „nasze” łże-sądy stwierdzą, że w wypowiedzi tego żyda nie było antypolonizmu.
  Za to składanie takiego zawiadomienia to czysty… anty-semityzm!
  Ale trzeba sprawę nagłaśniać!

 12. DROGI PO BOGU mówi

  To sie naywa PRAWDA – pokazac Swiatu prawde – prawdziwa -PRAWDE……. – jaka ona by nie byla??? Brawo za odwage panie posle.

 13. D. mówi

  jakis zydowski cudak, nikomu nieznany, NAPLUŁ w twarz PAD!! NAPLUŁ PAD prosto w oczy a ten jak dotąd otarł charki i mówi o przyjaźni z zydami!!!! zamiast od razu powiedzieć szubrawcowi, ze zydzi zydów wydawali na smierc a co do Polaów to były to jednostki i to jeszcze kryminalisci!! MY POLACY W OBLICZU HOLOKAUSTU POLAKÓW JAKI NIEMCY NAM POLAKOM ZGOTOWALI NIE MIELISMY ZADNEGO OBOWIĄZKU RATOWANIA ZYDÓW, MIELISMY WYSTARCZAJĄCO WOKÓL SIEBIE PRZERAZAJĄCYCH SMIERCI BLISKICH NAM OSÓB -POLAKÓW!!! NIECHBY ZYDZI RATOWALI SAMYCH SIEBIE WSZAK W USA BYŁO ICH PEŁNO WIĘC MOGLI RATOWAC SWOICH ZIOMKÓW!!! NAS POLAKÓW NIE MIAŁ KTO RATOWAC I JESZCZE JAKIS ZYDOWSKI PROSTAK ROSZCZENIOWY ŚMIE NAM ZARZUCAC SPRAWSTWO W ZABIJANIU ZYDKÓW?!!!!!!! SAMI SIĘ NA SMIERC WYSYŁALISCIE Z GETTA!! TAM POLAKÓW NIE BYŁO!!! ALE DZIĘKI POLAKOM, KTÓRZY WAM DOSTARCZALI ZARCIE I BRON /MIMO WŁASNEGO HOLOKAUSTU/ MOGLISCIE POWSTANIE JAKIES W GETTCIE ZROBIĆ WBREW Z RESZTĄ WASZEMU JUDENRATOWI!! ODWALIC SIĘ OD POLSKI I POLAKÓW ZYDY I TO RAZ NA ZAWSZE!!!! MY W POLSCE NIE CHCEMY OBYWATELI NISZCZĄCYCH NASZ KRAJ!!! MACIE SWOJE ZYDOWSKIE PANSTWO TO SOBIE TAM MIESZKAJCIE!!! PASOZYTY ODWIECZNE!! DLACZEGO ROSJA NIE CHCE SŁYSZEĆ O OBCIĄZENIACH JEJ ZBRODNIAMI KOMUNISTYCZNYMI??? JAK MOWIĄ NAM ROSJANIE: „NKWD UB/SB TO W 90% ZYDZI! WY POLACY IDZCIE PO ODSZKODOWANIA DO ZYDÓW I ZYDÓW OBWINIAJCIE ZA ZBRODNIE KOMUNIZMU” – TAK NAM POLAKOM MOWIĄ ROSJANIE!!!!!!!!!!! ZĄDAMY EKSHUMACJI W JEDWABNEM!!! PRAWDZIWEJ, OPARTEJ NA BADANIACH NAUKOWYCH IPN, W OBECNOŚCI KAMER TELEWIZYJNYCH I KAMER PRYWATNYCH POLAKÓW!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.