Poseł Michał Szczerba ŚWIĘTUJE napad Niemiec na Polskę. Czy kogoś to dziwi?

fot. polskieradio.pl
8

Pewne wypowiedzi polityków opozycji totalnej można wytłumaczyć albo głupotą, albo nieznajomością historii. Ale jak wytłumaczyć dzisiejszą wypowiedź posła Michała Szczerby z Platformy Obywatelskiej, który podczas audycji w Polskim Radio 24 odniósł się do polskiego żądania reparacji wojennych od Niemeic i oświadczył: „Są fakty i są emocje. I oczywiście te emocje są odgrzewane 1 sierpnia, wtedy kiedy rozpoczęło się Powstanie Warszawskie, albo 1 września, wtedy kiedy świętujemy napad Niemiec na Polskę”. Prowadzący program dziennikarz Sławomir Jastrzębowski poprawił Szczerbę, mówiąc „obchodzimy, a nie świętujemy”, ale poseł PO upierał się, że słowo „świętujemy” jest właściwe, gdyż „świętujemy w tym znaczeniu, że to dzień uroczysty, gdy wspominamy ten tragiczny dzień w naszej historii”.

Wygląda na to, że albo poseł Szczerba nie zna języka polskiego na tyle, aby rozumieć znaczenie słowa „świętować”, albo tak już się w tej proniemieckości zagalopował, że napaść Niemiec na Polskę wydaje mu się czymś pozytywnym, co należy świętować. Być może członkowie partii, której były szef oświadczył, że „polskość to nienormalność”, i której programem jest poddanie Polski pod władzę Niemiec, tak właśnie postrzegają rzeczywistość. Czy będą również świętować 17 września? W końcu, gdyby nie pakt Ribbentrop-Mołotow (zrealizowany 17 września) Niemcy nie uderzyłyby na Polskę i poseł Szczerba nie miałby czego świętować 1 września.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Źródło: polskieradio.pl, twitter

Globkurier [CPS] PL

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Przebiśnieg mówi

  Niestety Polska jest przesiąknięta obcą, wrogą agenturą. Tylko ślepy tego nie widzi. Mnóstwo jest agentury niemieckiej, rosyjskiej, ukraińskiej, żydowskiej, masońskiej i innych. Polacy są w straszliwym zagrożeniu zwłaszcza, że tak naprawdę nie jesteśmy zorganizowani a co dopiero mówić o uzbrojeniu i o możliwości do samoobrony. Tylko i aż Pan Bóg w Trójcy Przenajświętszej Jedyny, miejmy nadzieję naszym sprzymierzeńcem. Ale czy my zasługujemy na Jego pomoc ?!

  1. Normalny mówi

   Obca agentura narzuca Polakom retorykę jakoby wypłata należnych nam reparacji wojennych źle wpłynęła na nasze relacje sąsiedzkie z krajami i narodami – byłymi oprawcami. Zapominają jednak zapewne celowo o fakcie, że wypłata odszkodowań przez Niemców Żydom nie wpłynęła negatywnie na relacje między nimi, a wręcz odwrotnie – ociepliła te relacje.

  2. test24 mówi

   Wypłata reparacji Francuzom też nie wpływa na ich relacje. Poza tym, kiedy mieliśmy dobre relacje z Niemcami? Jakoś sobie nie przypominam takich relacji.

 2. Zbigniew mówi

  Obchodzimy czy Świętujemy?

  Ani jedno ani drugie. Te okazję się używa się do poniżania Lechitow. Przypomina im się że nie mają prawa robić planów zemsty za krzywdy od ponad 1000 lat.

 3. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

  Ten Szczerba to chyba jest ofiara systemu szkolenia. Sześć lat podstawówki, trzy lata gimnazjum i trzy lata liceum, potem studia w prywatnej szkole wyższej gdzieś w powiatowym mieście no i mamy efekt.

 4. Julie mówi

  Scerba ty masz jednak braki w uzebieniu. Skoro ktos zwraca ci usage , ze obchodzimy rocznice a nie swietujemy to na Boga ! jestes smieciu klasycznym odpadem , antypolska pluskwa , ktora nalezy do szeregow tych , ktorzy pazernie i msciwie chca zawlaszczac tym co Nasze bo Polskie ! Tepy jelopie , garkotluku z patycuskiem w lapce i wzescacy paccie paccie ja gram a uny me sluchajom , a to ci dopiero swieto garkotluka. I swietuj se sobie jelopie kazdego dnia, ale napasc szfabska to nie swietowanie wara ci do jakiejkolwiek wypowiedzi na temat krzywd Polskiego Narodu. Odpadzie wooon do swoich kozonkow , tam se mozesz nawet chalupe w zygzaki postawic ! Woooon Polska to nie Izrael. Woooon !

 5. Polak mówi

  Zdrajcy pierdoleni.tfu.pluje ci w mordę cwelu szwabski

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.