Portugalskie gazety sugerowały, że Auschwitz było polskim obozem. Polska ambasada skutecznie interweniuje

3

W lokalnej portugalskiej gazecie „Diario de Coimbra” oraz poczytnym tygodniku „Expresso” opublikowano artykuł, w którym zasugerowano, że Auschwitz było polskim obozem zagłady. W sprawie skutecznie interweniowała ambasada RP w Lizbonie.

Portugalska gazeta w artykule „Ocalony z Auschwitz dał przykład w Coimbrze” pisała o 90-letnim Wernerzu Reichu, który jako młody chłopiec trafił do grupy „Birkenau Boys”, na której przeprowadzał eksperymenty doktor Josef Mengele, zwany Aniołem Śmierci. Autor artykułu napisał, że „Werner Reich, jeden z ocalonych z Holokaustu, dał świadectwo o okrucieństwach przeżytych w Auschwitz (Polska), obozie koncentracyjnym, w którym miało miejsce ponad milion morderstw w czasie II wojny światowej”, sugerując tym samym, że obóz koncentracyjny w Auschwitz był zbudowany i kierowany przez Polaków.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie trzeba było długo czekać na interwencję ambasady RP w Lizbonie. Ambasador Jacek Junosza opublikował artykuł o „wadliwych kodach pamięci”, który ukazał się w środowym wydaniu portugalskiej gazety. Junosza podkreślił, że „stosowanie zwrotów takich jak obóz koncentracyjny w Polsce lub Auschwitz (Polska), sugerują, że obozy koncentracyjne zostały wybudowane lub zarządzane przez Polskę lub Polaków”.

Chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości, że używanie zwrotów Auschwitz (Polska), bez dodania, że w latach 1939-1945 Polska była okupowana przez Niemców, jest żerowaniem na niewiedzy Europejczyków i przekłamywanie, historii II wojny światowej.

Globkurier [CPS] PL

Ponadto w sobotnim artykule opiniotwórczego tygodnika „Expresso” na temat obozu w Auschwitz zostało zawarte sformułowanie, że był to „obóz zagłady w Polsce działający od 1940 do 1945 r.” Po interwencji polskiej ambasady tygodnik zmienił sformułowanie na „obóz zagłady działający od 1940 do 1945 r. w Polsce okupowanej przez niemieckich nazistów”.

Określenie „Polskie obozy koncentracyjne” i sformułowania sugerujące, że Polacy są odpowiedzialni za mordowanie swoich rodaków, chrześcijan i żydów w czasach II wojny światowej, ciągle pojawiają się w zagranicznych mediach.

Pod koniec marca bieżącego roku rzecznik rządu Rafał Bochenek powiedział, że w tym roku MSZ za pośrednictwem swoich placówek interweniował już ponad 40 razy w sprawie pojawiających się w zagranicznych mediach sformułowań typu „polskie obozy zagłady”. Ile interwencji było do dzisiaj? Jednak mimo szybkich interwencji polskich władz, zagraniczne media nie przestają nam imputować partycypacji w niemieckich zbrodniach.

Aby przeciwdziałać temu zjawisku grupa Polaków wyszła z inicjatywą wyprodukowania filmu dokumentalnego „German Death Camps” w językach: angielskim, niemieckim i polskim. Mimo iż są to profesjonaliści, nie mają wsparcia od wielkich sponsorów. Środki na ten cel zbierają za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl. Na ten moment zebrano 25 tys. zł. Aby zrealizować cel i stworzyć film potrzebują jeszcze 65 tys. zł. Film będzie skierowany przede wszystkim do widzów z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. O ile pozwolą na to fundusze całość będzie wzbogacona o inscenizacje, animacje i kolejne ścieżki dźwiękowe z lektorem w dodatkowych językach.

W filmie zostanie przedstawiona historia powstania obozów koncentracyjnych na terenach III Rzeszy i okupowanej przez nią Polski, holocauście Żydów, kłamstwie oświęcimskim i w tym łgarstwach „polskich obozach zagłady”.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/german-death-camps

Wsparcie przez PayPal: http://bit.ly/2yrZpzD

Źródło: germandeathcamps.film, TVP Info, Expresso, Diario de Coimbra

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. jacek mówi

    Był to polski obóz,w tym znaczeniu,że Niemcy mordowali w nim początkowo tylko Polaków,a dopiero po pewnym czasie inne narody.

  2. Zbulwersowany mówi

    A wszystko przez to, że Polską od wielu lat rządzą Żydzi i nie dbają o dobre imię Polski i Polaków. Dla nich walka z tzw. antysemityzmem to zadanie nr 1 , a antypolonizm i antykatolicyzm niech sobie kwitną. Kiedy do władzy dojdą wreszcie Polacy i przywrócą normalność w Polsce ?!

  3. anna mówi

    Nie wiem jakim trzeba byc debilem zeby nie wiedziec ze byly niemieckie. a opisy geograficzne to juz inna sprawa. Jakis dupek sie przejezyczy albo Jakis Student napisze cos glupiego i Polacy przezywaja.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.