Portal braci Karnowskich w obronie Morawieckiego: „Tak zachowuje się każdy finansista”

Mateusz Morawiecki/ fot. twitter
11

Opublikowanie rozmowy z 2013 roku, podczas której ówczesny dyrektor Banku Zachodniego WBK Mateusza Morawieckiego wyrażał gotowości do „sprokurowania” 100 tys. zł. dla byłego ministra skarbu Aleksandra Grada (PO) z pewnością zszokuje wielu Polaków przekonywanych przez Jarosława Kaczyńskiego, że premier Morawiecki jest fachowcem bez skazy. Jeżeli zarządzając bankiem Mateusz Morawiecki był gotów „sprokurować” wypłatę dla Grada z powierzonych mu przez klientów pieniędzy, to czy możemy mieć pewność, że jako premier nie zdecyduje się na „sprokurowanie” podobnych wypłat z pieniędzy podatników?

Z odsieczą premierowi Morawieckiemu pospieszył portal braci Karnowskich wPolityce.pl. Oto komentarz dotyczący rozmowy o „prokurowaniu” stówki dla ex-ministra rządu PO-PSL.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czego więc dowiadujemy się z tej rozmowy zarejestrowanej w 2013 roku? Prezes dużego banku, dbając o interesy swojego koncernu, sugeruje pomoc dla byłego ministra i osoby niezwykle wpływowej – Aleksandra Grada. Tak zachowuje się każdy finansista, którego jednym z korporacyjnych zadań jest dbanie o kontakty z władzą. Podobne sytuacje są normą w krajach Europy Zachodniej, czy w USA. W 2013 roku Mateusz Morawiecki nie był politykiem PiS, nie piastował też żadnej funkcji publicznej. Co najważniejsze, bankowiec nie szasta publicznymi pieniędzmi, jak to było w przypadku prezesów państwowych spółek i polityków w czasach rządów PO – PSL. Można różnie dziś oceniać cytaty Mateusza Morawieckiego sprzed pięciu lat, ale nie można mu zarzucić nieuczciwości, czy działania łamiącego prawo” – czytamy w komentarzu zamieszczonym na wPolityce.pl.

Komentarz na portalu braci Karnowskich to żenująca szarża pro-rządowych lizusów. Dowodzenie, że nie ma nic nagannego w propozycji wypłacenia politykowi (lub komukolwiek innemu) 100 tys. zł „na lipę”, świadczy o kompletnej degrengoladzie moralnej osoby, która coś takiego pisze. Natomiast twierdzenie, że „nic się nie stało”, bo Mateusz Morawiecki jako bankowiec „nie szastał publicznymi pieniędzmi”, jest po prostu śmieszne. Mateusz Morawiecki był gotów szastać pieniędzmi powierzonymi mu przez klientów banku. Tak samo, jak w przypadku spółek Skarbu Państwa, „sprokurowana” stówka nie była własnością Morawieckiego.

Żenujące jest też pisanie o tym, że Morawieckiemu „nie można zarzucić nieuczciwości, czy działania łamiącego prawo”. Czy oferta wypłacenia politykowi pieniędzy „na lipę” jest uczciwa i zgodna z prawem? Nie jest! To jest korupcja polityczna. Jeśli pro-rządowa prasa pochwala takie postępowanie, to znaczy, że jesteśmy w takim samym bagnie, w jakim byliśmy za rządów PO-PSL.

Źródło cytatu: wPolityce.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Teresa mówi

   Już sprzedał,sprzedał nas pewnemu narodowi,Jacek Międlar nazywa ich plemieniem,sprzedał nas globalistom,zwolennikom GMO,masonerii.Komu jeszcze?Pożyjemy,zobaczymy

 1. Włościanka mówi

  A 100 mln. na żydowski cmentarz to co to było? Na Powązkach corocznie odbywa się żebranina! A 150 ml. na teatr żydowski? Na obcych hojnie sypie gotówkę a kilkadziesiąt Polaków corocznie zamarza zimą na ulicach.

 2. MSW mówi

  Morawiecki dbając o interesy swojego koncernu (banku) wyraża gotowość skorumpowania urzędnika. Tak to wygląda. Karnowscy też z chęcia wezmą stówkę z tego czy innego zródła. Pieniądze nie śmierdzą.

 3. Mario mówi

  On dba o interesy swojej rodziny

 4. Pola kowalska mówi

  Jest tak” prawy ” jak jego ojciec kornel.Meda kameleon pro unijny pro emigracyjny ( dzieki jemu mamy miljony obcej nacji pro SZCZEPIENIOWY LIKWIDACJA NARODU POLSKIEGO w WIEKSZYM STYLU jak HITLER ZDRAJCA WILK w owczej skorze smetny bez charyzmy patrzysz na ta gebe unsypatyczna wykrzywiona BANKSTER
  morawiecki antypolak syjonista

 5. Jakub mówi

  A pamiętam jak Jarosław grzmiał z mównicy sejmowej że rządzi nami „lumpenelita”…a teraz jak Morawiecki przeklina i to w obecności kobiety,to jest wszystko ok…Podwójne standardy…Ruch Narodowy tylko i wyłącznie!!!

 6. Mat mówi

  Jak Pan M. Morawiecki jest takim narodowcem i patriotą, niech przyjdzie na wywiad do wrealu24 tv. Takie wywiady, jak u braci karnowskich są z góry ustawione. Pan Premier przychodzi do studia i zna pytania przed ich zadaniem. Kłamstwo i buta

 7. Krzysztof mówi

  Ja nie wierzę Morawieckiemu jak każdemu żydowi , to nie są ludzie godni zaufania i powinni być eliminowani z życia publicznego i zastępowani Polakami z krwi i kości . Czy to takie trudne jest? Nie potraficie odróżnić żyda od Polaka – on się nie kryje ze swoim pochodzeniem , ponieważ jego dzieci uczęszczają do żydowskiej szkoły w Warszawie . Polskie szkoły jak widać są nie odpowiednie dla koszerniaków.

 8. George mówi

  Nie bez kozery mówi się o Karnowskich, że to odpowiedniki MIchnika po stronie PiS. I to jest prawda! W PiS-owskiej propagandzie przekraczają, wzorem Michnika, wszelkie granice. Ale spójrzmy prawdzie w oczy – te niby bezwzględne walki PiS- z PO, te komisje sejmowe ds. takich i innych nieprawidłowości, to odżegnywanie od czci i wiary politycznych „oponentów” to teatrzyk dla mniej wartościowego narodu tubylczego. To jest tak cienkie przedstawienie, że nawet dzieci już się w tym połapały. Czy PO czy PiS to przedstawiciele tego samego układu, który red. Gadowski jakże słusznie nazwał Republiką Okrągłego Stołu. Z tym właśnie układem należy walczyć bezwzględnie, należy wysłać te pomagdalenkowe złogi na śmietnik historii i wybrać autentycznie propolskie ugrupowania, a farbowanym lisom z PO i PiS powiedzieć – WON!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.