Popierany przez PiS prezydent Katowic rozwiązuje marsz narodowców. Policja aresztuje uczestników. Wracają czasy PO? [WIDEO]

Marsz narodowców w Katowicach/ fot. twitter
8

6 maja br. odbył się w Katowicach Marsz Powstańców Śląskich zorganizowany przez Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolską. Na trasie legalnej manifestacji narodowców ustawiały się blokady tzw. obrońców demokracji z tęczowymi i unijnymi flagami oraz transparentem „Precz z faszyzmem”. Policja nie radziła sobie z blokującymi, aż w końcu w ogóle zaprzestała usuwania ich z ulicy. Marsz został zatrzymany, a następnie prezydent Katowic Marcin Krupa rozwiązał zgromadzenie narodowców pod pretekstem  „zagrożenia życia i zdrowia” (art. 20 ust. 1 ustawy o zgromadzeniach). Warto wiedzieć, że popierany dziś przez PiS prezydent Krupa był założycielem Komitetu Wyborczego Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Policjanci, którzy obchodzili się z nielegalną blokadą KOD jak z jajkiem, wykazali się aresztując uczestników legalnego zgromadzenia pod pretekstem „udziału z zbiegowisku”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– KOD i inne lewactwo chciało zablokować Marsz Powstańców Śląskich organizowany przez RN i MW. Prezydent Katowic Krupa (kandydat PiS) przyłączył się do skrajnej lewicy, rozwiązał legalny Marsz a policja go rozbijała. Takie są fakty. Pachnie HGW i Sienkiewiczem – napisał poseł Robert Winnicki na twitterze oraz zaapelował do szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego: „Potrzeba pilnej interwencji @jbrudzinski. 1. Policja w Katowicach ochraniała dziś lewaków blokujących manifestację ku czci Powstańców Śląskich 2.Brutalnie interweniowała wobec uczestników marszu a 4 zatrzymała. Wszystko przez to, że prezydent Krupa (kandydat PiS) kazał rozwiązać marsz!”

Minister Brudziński odpowiedział: „Panie Pośle gdyby Pan wpłynął na organizatorów narodowych demonstracji, aby skuteczniej eliminowali ze swoich szeregów idiotów eksponujących faszystowskie i nazistowskie symbole to @PolskaPolicja nie musiałaby interweniować. A Ruch Narodowy nie byłby kompromitowany w oczach Polaków”.

Odpowiedź Brudzińskiego skomentował Rafał Ziemkiewicz: „Jakie konkretnie „faszystowskie symbole”? Orzeł biały? Flaga biało-czerwona? Falanga, symbol Bytnara „Rudego” i Rodowicza „Anody”?” i dodał w kolejnym wpisie: „Panie ministrze @jbrudzinski proszę odpowiedzieć na pytanie, jakie symbole niesione przez narodowców w Katowicach uznaje Pan za faszystowskie – albo przeprosić za haniebne działanie policji. I najlepiej także za poparcie przez PiS lewicowego prezydenta miasta jako swego kandydata”.

Wszystko wskazuje na to, że PiS zaczyna przymilać się do tzw. „antyfaszystów” i przyjmować ich narrację. Czyżby wracały czasy Platformy Obywatelskiej, gdy policja pacyfikowała uczestników patriotycznych manifestacji? Czyżby PiS testował możliwość rozbicia tegorocznego Marszu Niepodległości?

Źródło: youtube, twitter

Przeczytaj też:

„Mowa nienawiści” i „zero tolerancji”, czyli Joachim Brudziński na manowcach politycznej poprawności

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Pan Kracy mówi

  Ziemkiewicz: Przeproś albo powiedz jakie to symbole faszystowskie. Polskojęzyczny (bo nie polski) minister Brudziński pewnikiem odpowie: „faszystowskie i nazistowskie symbole” były tak oczywiste, że szkoda czasu je ZNÓW wymieniać.
  Albo nic nie odpowie. Gdy padł rozkaz „Gnoić Polaków!” to przecież nie bryknie – te konfitury władzy i podgrzewane siedzisko limuzyny…

  „popierany dziś przez PiS prezydent Krupa był założycielem Komitetu Wyborczego Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.”
  Czy ktoś ma jeszcze jakieś złudzenia? Była zasłona dymna pt. „dobra zmiana”. Teraz jest „lepsza zmiana” („pachnąca” czosnkiem) w pełnym natarciu.

 2. Spostrzegawczy mówi

  Wyborcy wybrali PIS, a rządzi PO. Henryk Pająk już ok. 10 lat temu napisał bestseller o POPIS-ie. No, ale Ojciec Rydzyk będzie usilnie przekonywał swych wyborców, że PIS to patrioci i zapewne katolicy, a J. Danniels to Wielki Żyd. Błędne koło. Polska i Kościół katolicki pod żydowską okupacją.

 3. litwin mówi

  Ja i tak będę za ruchem narodowym mimo tego szkalowania

 4. Krzysiek mówi

  Nie damy się żydopisiorom od Jojne Danielsa, takiego wała parchy! Morawiecki ile chcesz oddać parchom?

 5. d. mówi

  cóz to za wybitnie „pro polskie” działanie tegoż Brudzińskiego??!!! żydowskie złodziejskie chamstwo jest w potwornym natarciu na Polaków i Polskę. dla wyimaginowanej kasy niszczy ono i opluwa nas od dekad!!! A zydofilski PiS-rząd i zydofilski PiS-prezydent, na kolanach albo krzyżem leżą przed parszywcami polakożercami złodziejami!! PiS WON!!! NIGDY, PRZENIGDY NIE zagłosuję na żadnego szubrawca z PiS!!! Na SS-ynów z PO nigdy nie głosowałam i NIGDY nie zagłosuję tym bardziej! To samo z lewactwem spod znaku SLD i Nowoczesnych idiotów polakożerców bo to wszystko zydofilskie lub wprost żydowskie polakozercze i przez zyda sorosa opłacane antypolskie polakożercze polskojęzyczne zaledwie, gnojki!!! POLACY ostatni raz zaGŁOSUJEMY teraz JEDYNIE NA NARODOWCÓW!!! JEZELI I CI, POZWOLĄ NA OSZUKIWANIE POLAKÓW, NA UPODLANIE POLSKI PRZEZ PARSZYWCÓW ŚWIATOWYCH, NA OKRADANIE POLSKI I NIESIENIE ŁUPÓW ZYDOSTWU TEMU W POLSCE I TEMU MIĘDZYNARODOWEMU PASOŻYTUJĄCEMU NA POLSCE, JESLI POZWOLĄ i oni POLSKĘ PONIEWIERAC I OPLUWAC PO WSZYSTKICH MEDIALNYCH FRONTACH SWIATA JAK NA TO BEZWSTYDNIE PRZYZWALA OBECNY RZĄD W POLSCE RAZEM Z OBECNYM PREZYDENTEM W POLSCE – /rząd i prezydent W POLSCE, PISZĘ, BO ANI TEN PREZYDENT ANI TEN RZĄD NIE SĄ POLSKIMI, A JEDYNIE I ZALEDWIE ….W POLSCE!!!/ – TO TRZEBA BĘDZIE JEDNOZNACZNIE DOM NASZ, POLSKĘ, OCZYŚCIC Z ŚMIECI – JAK DAWNO TEMU NAKAZAŁ NAM ZROBIĆ WIESZCZ NASZ NARODOWY, ADAM MICKIEWICZ! TRZEBA BĘDZIE CAŁE TO BRACTWO QREWSKIE ROZLICZYĆ CO DO PRZEKRĘCONEGO, ODDANEGO W RAMACH WYIMAGINOWANYCH ODSZKODOWAN GROSZA I Z KAZDEGO PRZYZWOLENIA NA SZAKLOWANIE POLSKI! TRZEBA WTEDY DOPIERO KONSTYTUCJĘ ZMIENIC , A NIE TERAZ – WEDLE DYKTOWANEJ ADRIANOWI ZYDOWSKIEJ KONCEPCJI! WTEDY KAZDEGO DRANIA Z OSTATNICH TRZECH DEKAD NAJPIERW, A POTEM I Z POPRZEDNICH DEKAD, I KAZDEGO JEGO POTOMKA – UDZIAŁOWCA I BENEFICJENTA ROZBOJU NA POLSCE I POLAKACH TRZEBA KONSEKWENTNIE BOLEŚNIE ROZLICZYĆ Z JEGO POLAKOZERCZEJ ZŁODZIEJSKIEJ POLITYKI!!

 6. rozum mówi

  PIS to po hebrajsku Polin I Syjoniści – po chamsku odbiera Polskę Polakom – Stop żydowskim rządom, te zawsze opierają się na terrorze i głodzie – żyd jest opętany wścieklizną antypolonizmu. Żydzi są współodpowiedzialni za wymordowanie 10 milionów Polaków w ubiegłym wieku i dzisiaj pokłosie zbrodniarzy zawłaszczyło Polskę hańbiąc naród Polski – zapisujcie się do jedynej polskiej partii II RP przy Janie Zbigniewie Potockim – celem jest odzyskanie Polski i wyzwolenie się z żydowskiej niewoli.

 7. Jojenski mówi

  WŁADZA W RĘCE NARODOWCÓW.PO-PIS POCHODZI Z KOR.A KIM BYLI KOROWCY-ZYDOBOLSZEWIKAMI KTÓRZY W KRYPTACH KOSCIELNYCH KNULI PRZECIW POLAKOM BY JAK PRZED WOJNĄ ZNÓW BYŁY ICH KAMIENICE A POLAKÓW NAWET NIE ULICE ALE EMIGRACJA

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.