Ponad pół miliona złotych na badania prof. Engelking. Sami finansujemy antypolonizm!

Barbara Engelking/ fot. facebook
13

Prof. Sławomir Cenckiewicz alarmuje na twitterze: „Władze RP dały właśnie pół miliona złotych na kolejne badania prof. B. Engelking – dziękuję za taką obronę polskiego imienia! Polska i jej instytucje stają się pośmiewiskiem, bo sami finansujemy antypolonizm i swoich osobistych wrogów. Cudownie!”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Grant w wysokości 522 250 zł. został przyznany przez Narodowe Centrum Nauki podlegające ministrowi Gowinowi. O jego przyznaniu z dumą informuje Centrum Badań nad Zagłada Żydów na swojej stronie fb. „Jest nam niezmiernie miło poinformować, że najnowszy projekt badawczy pt. «Świadkowie Holokaustu – społeczeństwo polskie na terenach okupowanych wobec zagłady Żydów (1939-1945)» przygotowany przez Centrum został sklasyfikowany na pierwszym miejscu listy rankingowej Narodowego Centrum Nauki w panelu HS3 konkursu OPUS 14”.

A oto fragment recenzji projektu: „Przewidziany do realizacji interdyscyplinarny monograficzny projekt badawczy dotyczący polskich świadków zagłady Żydów wpisuje się w aktualne zainteresowania badawcze międzynarodowych badań nad Zagładą, nakierowane na lokalną mikrohistorię i niejednoznaczną sytuację społeczności „bystanders”. Oczywiście badania te mają szczególne znaczenie w przypadku historii Europy Środkowo-Wschodniej („bloodlands”), a przede wszystkim Polski jako „epicentrum” Zagłady. Odnosząc się do dotychczasowych – niezwykle ważnych dla polskich i światowych badań nad Zagładą – własnych osiągnięć badawczych, a także kolektywnych osiągnięć zespołu Centrum, wnioskodawca, prof. Barbara Engelking, proponuje przeprowadzenie systematycznych – a przy tym wieloperspektywicznych – badań nad dotychczas tylko cząstkowo opisaną, a przy tym poddaną dużej presji kulturowych przemilczeń i stereotypów, szczególnie dramatyczną i ambiwalentną sytuacją polskich naocznych świadków Zagłady”.

Z opisu projektu wynika, że „jego celem jest „opowiedzenie na nowo” polskiego doświadczenia obecności przy Zagładzie.  Celem projektu jest także redefinicja samej kategorii – „świadek” bowiem może oznaczać zarówno widza, obserwatora, jak i biernego czy czynnego uczestnika wydarzeń”. Innymi słowy – chodzi o udowodnienie, że Polacy jako naród brali czynny udział w zagładzie Żydów.

Niedawno Narodowe Centrum Nauki przyznało prawie 2 miliony złotych dr hab. Michałowi Bilewiczowi na udowodnienie, że Polacy to antysemici. Teraz ponad pół miliona dostaje prof. Barbara Engelking (śmierć Polaka to biologia, śmierć Żyda to metafizyka) na udowodnienie, że Polacy mordowali Żydów. A minister Gowin zapewne powie, że dobrze się stało, bo to świadczy o niezależności nauki.

Sprawę ostro skomentował prof. Cenckiewicz. Trudno z nim się nie zgodzić.

Źródło: twitter, facebook

Przeczytaj też:

Uważa Grossa za polskiego patriotę. Otrzymał gigantyczny grant z Narodowego Centrum Nauki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. jacek mówi

  trzeba jak najszybciej odsunąć PIS od władzy, dość żydów pokroju Gowina przy władzy!

 2. Pola kowalska mówi

  Jak najszybciej odsunac Okupanta zydowskiego i wyciagnac konsekwencje za 30 lat niszczenia Polski.Oczyscic z agentury ruskiej zydokomuny i nowo olsnionych zydow by sie nie rozplenialo .A byla eks Boniego pociagnac do odpowiedzialnosci finansowej jak kryminalu.Wszystkich ZDRAJCOW STANU pod sad .

 3. Jerzy mówi

  Może i masz rację ale jaka jest alternatywa skoro narodowcy nie mają szans przebić się do Sejmu ? Chyba nie PO czy inna Nowoczesna…

  1. Zbulwersowany mówi

   A co to ? To twierdzisz, że w Polsce nie ma już Polaków, że na samych Żydów mamy oddawać głosy ?!

  2. paulina mówi

   Jest alternatywa. W celu odsunięcia PiS od władzy warto zagłosować na PO. Co prawda PO będzie postępowała podobnie z tą różnicą, że będzie więcej pitolenia o lgbt, jednak sprawi to, że sytacja będzie czystsza. Lepiej mieć centrolewice przy władzy, niż cynicznych zdrajców z silnym prożydowskim lobby.

  3. lol mówi

   puknij sie w ten pusty kiep

  4. goj mówi

   Spieprzaj stąd agencie! Niby jak poparcie narodowców ma wzrosnąć, skoro odradzasz na nich głosować?

 4. michu mówi

  Taka jest rzeczywistość. Możemy w pewnych granicach mówić co chcemy, na podatki zarobić MUSIMY, jak starczy na inne rzeczy (zatwierdzone) ok. A potem co na co zapracujemy zostaje rozdyspononowane jak chcą ci co mają kontrolę nad naszym krajem (przede wszystkim na wypłaty dla mocodawców i dla siebie). Na to wpływu nie mamy (no może w przypływie miłosierdzia tych co mają realną władzę nad nami 1% możemy przeznaczyć na coś zatwierdzonego).

 5. Spostrzegawczy mówi

  Polska jest nadal pod żydowską okupacją ! Kościół katolicki podobnie jak inne zbory, cerkwie itd. też dostał się pod żydowskie zniewolenie !

 6. paulina mówi

  Przy czym to jest hajs do kieszeni bo te „badania” nic nie kosztują. Bilet autobusowy żeby pojechać do rzekomego świadka, troche rozmów przez komórke, tusz i papier do drukarki, Max 1500 pln wyniosą realne koszty.

 7. JANINA mówi

  to niebywale dawac pieniadze dla hien opluwajacych Polske SKANDAL SKANDAL

 8. Teresa mówi

  Gówin dał kasę tej Żydówce aby nam sfabrykowała dowody jak to Polacy holokaustowali Żydów a Niemcy ich bronili przed zwierzęcą nienawiścią polskich żołdaków.Wspaniale,Partia Interesów Syjonistycznych działa

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.