Ponad 750 milionów zł na budowę Muzeum Historii Polski na warszawskiej Cytadeli

husaria/ fot. twitter
8

Do 757,2 mln zł zwiększy się budżet na budowę siedziby Muzeum Historii Polski na warszawskiej Cytadeli. Jednocześnie do lutego 2021 r. wydłuży się termin przewidziany na realizację inwestycji. We wtorek 20 marca br. rząd przyjął nowelizację uchwały w sprawie ustanowienia programu wieloletniego „Budowa Muzeum Historii Polski w Warszawie”, przedłożoną przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego. Nowelizacja przewiduje zwiększenie budżetu na budowę placówki o 98 mln zł.

Zwiększenie budżetu przewidzianego na budowę muzeum oraz wydłużenie terminu jego realizacji wynika z ofert zgłoszonych na realizację inwestycji, które przekraczają wcześniej zakładany budżet na budowę obiektu i wystawy stałej. Realizacja projektu budowy placówki wydłuży się – wobec dotychczasowych założeń – o 3 miesiące i zakończy w lutym 2021 r.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Gmach muzeum zostanie wybudowany na terenie Cytadeli Warszawskiej. Będzie on główną częścią kompleksu muzealnego, który będzie się składał także z Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum X Pawilonu i Muzeum Katyńskiego.

– Muzeum ma być centrum nowoczesnej edukacji historycznej, patriotycznej i obywatelskiej. Placówka, oprócz prowadzenia badań dotyczących dziejów Polski, powinna stać się ośrodkiem głębszej myśli i refleksji o polskiej historii – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Źródło: mkidn.gov.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Lolek mówi

  Budżet jest imponujący. Ciekawe ile bilet wstępu będzie kosztował.

  1. Ada mówi

   Spójrz na to inaczej – czy to będzie dobra inwestycja przed wyborami.

 2. Hammurabi mówi

  Szanowni Państwo
  Skoro „Muzeum ma być centrum nowoczesnej edukacji historycznej, patriotycznej i obywatelskiej. Placówka, oprócz prowadzenia badań dotyczących dziejów Polski, powinna stać się ośrodkiem głębszej myśli i refleksji o polskiej historii”, należy poważnie zainteresować się już teraz, jaka to ma być „historia”!
  Czy będzie to „historia” dotąd „podawana” społeczeństwu po przefiltrowaniu przez sita poprawności politycznej, spolegliwości i ugodowości? Czy będzie to historia „konsultowana” z Izraelem? A może z innymi „siłami”?
  Myślę, że w świetle dotychczasowych dokonań polskich rządów to pytanie bardzo na czasie.
  Bez takiego pytania i bez odpowiedzi na nie, pełna ekspresji grafika przedstawiająca szarżującego husarza będzie jedynym polskim akcentem Muzeum „Historii” Polski.

  1. goj mówi

   Bardzo trafne spostrzeżenie. Też po przeczytaniu artykułu zacząłem się zastanawiać, ile tam będzie historii Polski, a ile historii Judeopolonii.

 3. Robert mówi

  Ta szarża bedzie niemile widziana przez europejskiego muzułmana,zaś kopija przełamiona przez żydowskiego autochtona z reduty Polin

 4. Zbulwersowany mówi

  Dlaczego przy budowie Muzeum Getta czy Muzeum Żydów Polskich nie przewija się lub nie przewijal wątek refleksji nad historią Żydów w kontekście ich niespotykanej niewdziecznosci wobec polskich wielkodusznych gospodarzy włącznie ze spiskami, dywersja i masowymi zbrodniami na Polakach rezultujacymi okupacją Polski i exodusami Polaków .

  1. michu mówi

   Bo historię piszą zwycięzcy; )

 5. Ada mówi

  A dlatego, że patrz poniżej, czyli wynika, że to jacyś inni z jakiegoś Polin
  (a gdzie to jest i czy ktoś ewentualnie zatwierdził taką nazwę)
  i jako ….. zwycięscy mają zapewne prawo do wszelkich zmian, np. nazw, nazwisk, faktów w tym historycznych itd., itp., itd.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.