Pomysł biskupów na reformę w Kościele: błogosławieństwo związków homoseksualnych, święcenia dla „transów”…

Abp Stanisław Gądecki i rabin Schudrich / Fot. Info.wiara
23

W ubiegłym miesiącu w Watykanie odbył się Synod o Synodalności. Odbywał się za zamkniętymi drzwiami, a wszelkie szczegółowe informacje o tym, nad czym uczestnicy synodu debatują, były przeciekami. Sprawę synodu na wPrawo.pl opisywał Paweł Krzemiński. Jego publikacje znajdziecie Państwo w dziale „Felietony”. Dziś w sprawie propozycji synodalnych wiemy nieco więcej.

Debaty organizowane w ramach synodu obejmowały reformy w doktrynie i administracji kościoła, wprowadzane – jak się okazuje – pod naciskiem ideologii lewicowych, przed czym od wielu lat przestrzega garstka duchownych i teologów, w tym Jacek Międlar, za co był atakowany przez hierarchię Kościoła w Polsce. Te kwestie dość szeroko opisuje m.in. w książce „Moja walka o prawdę”.
Współczesna hierarchia próbuje dopasować Ewangelię do świata a nie świat do Ewangelii – wielokrotnie mówił Jacek Międlar.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
"Moja walka o prawdę. Wyznania byłego księdza", Jacek Międlar
„Moja walka o prawdę. Wyznania byłego księdza”, Jacek Międlar

Największe oburzenie wśród katolików winny wzbudzić propozycje reform w Kościele zaproponowane przez niemieckich hierarchów. I co ciekawe, propozycje duchownych zza Odry są tak bulwersujące, że krytykuje je nawet przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, któremu niemało można zarzucić (por. J. Międlar, „Moja walka o prawdę”, Wrocław 2018, passim). W liście do papieża Franciszka abp Gądecki wyjaśnia, że niemieccy duchowni wysuwają szereg praktycznych propozycji, poczynając od niezapisywania płci dziecka w metryce chrztu, możliwość zmiany imienia i płci w akcie chrztu, poprzez zapewnienie osobom transgender dostępu do sakramentów, w tym do kapłaństwa i do życia konsekrowanego, po obowiązek używania w Kościele niedyskryminującego języka i treningi dla duchownych, jak służyć osobom transgender.

Wszystko w imię tzw. najnowszych osiągnięć nauk społecznych – pisze abp Gądecki. Istnieje jednak ryzyko, że ustalenia naukowe, na które powołuje się Synodaler Weg (droga synodalna) są błędne, podobnie jak w przypadku innej popularnej niegdyś teorii rasizmu – czytamy. Hierarcha krytykuje także propozycję niemieckich biskupów polegającej na błogosławieniu, a w konsekwencji akceptacji związków homoseksualnych

Nie ulega wątpliwości, że (zwłaszcza) niemieccy biskupi chcą zaprowadzić w Kościele Katolickim istną rewolucję obyczajową pod dyktando środowisk lewicowych i umiłowanego świętego spokoju. W tym celu wykorzystywana jest podatność biskupów na głosy płynące z establishmentu i mediów głównego ścieku, ale także lewicowe inklinacje papieża Franciszka, którymi ten niejednokrotnie dawał wyraz.

Przywróćmy Kościół w ręce chrześcijan!

Przeczytaj:

Wsteczny Synod Franciszka cofa nas do czasów Sodomy i Gomory

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rafał mówi

  Lada chwila WHO stanie się rządem światowym a tu najważniejszym problemem jest czy sekta watykańskich pedofili stanie się jawna, czy nadal będzie ukrywać swój homoseksualizm pod sukienkami….. Kogo to- poza ciemnogrodem wierzącym w bozię czy płaską Ziemie ( albo w covid) – obchodzi????

 2. Dumny Polak mówi

  Wyjatkowo ohydny i nahalnie napastliwy w swoich wypowiedziach, typ, ten Rafal!

  Intuicyjnie nie umialbym kiedykolwiek w jednym rzedzie napisac: ” plaska ziemie, covid i bozie”

  Przed czyms/kims, nalezy przeciez miec na tym swiecie jeszcze szacunek!
  Ale widocznie w swojej teorii rozwoju, Pan Rafal pozostal jeszcze dosc mocno w tyle, piszac czesciej tutaj jeszcze takie rzeczy!

  Poza tym, pluc innym w twarz, zwyczajnie po ludzku, NIE PRZYSTOI, a ponadto jakze czesto swiadczy wylacznie o tym, ze sie z samym soba ma najwiekszy z mozliwych, problem!

  NORMALNE TO TO NIE JEST!

 3. Bronka mówi

  #DURNY POLAKU
  Za chwilę WHO weźmie rzeczywiście wszystkich za mordy, zlikwidują gotówkę, dostęp do płacenia kartą, dostaniesz tylko z aktualną „szczepioneczką”.
  Nie zapominaj o nowym „Rządzie” w Ukropolinie, tzn. marionetkach Sorosa.
  Zboczeńcy dostaną „śluby” cywilne, a zboczeńcy w czarnych kieckach będą „błogosławić” samych swoich w kościółkach.
  Z tej perspektywy, wpis niejakiego Rafała wydaje się trafny i odzwierciedlający rzeczywistość.
  A co to kogo obchodzi, co pazerne pedały i
  pedofile watykańskie uchwalają?
  Co ich czeka, niebawem, jest opisane w Objawienie Apostoła Jana, polecam przeczytać.

 4. Bronka mówi

  „A Polak i przed szkodą i po szkodzie głupi” ☹️
  P. S.
  Na pewno napisał to jakiś Szwab albo Ruski? ☹️

 5. Bronka mówi

  #Mirian
  Łał, jaki przebłysk „ynteligencji” ! 🤡🤡🤡

 6. Hammurabi mówi

  Nic jak widać nie jest wieczne. Nawet kościół jako instytucja która przetrwała tak wiele poprzez wieki, chyli się na naszych oczach ku upadkowi.
  Jestem głęboko przekonany, że „kara” jaką wszyscy poniesiemy zgodnie z powiedzeniem o wiórach i rąbaniu, będzie dotkliwa i długotrwała.
  Może to będzie dżizja a może era nowożytnego niewolnictwa, może jakaś odmiana „Equilibrium” – nieważne.
  Nic nie jest wieczne, więc i ten nowy ład upadnie z wielkim hukiem. My tego nie doczekamy, bo żeby stało się to za naszego życia jest konieczne jakieś wydarzenie, przy którym zwykła wojna to nic nie znacząca awantura.
  Dano mu władzę, „aby odjął pokój z ziemi, a iżby jedni drugich zabijali, i dano mu miecz wielki” – to było i jest teraz.
  Czyli nadchodzi czas by złamana została trzecia pieczęć – „Miarka pszenicy za grosz, a trzy miarki jęczmienia za grosz; a nie szkodź oliwie i winu, później zaś złamana będzie czwarta pieczęć czyli będzie śmierć i otchłań…
  Czyli inaczej – kiedy będą mówić: „Pokój i bezpieczeństwo” – niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak „bóle na brzemienną, i nie ujdą”…
  My zaś, „bądźmy trzeźwi, odziani w pancerz wiary i miłości oraz hełm nadziei zbawienia”

 7. Bronka mówi

  Kościół, to nie instytucja, to żywe Ciało Chrystusa.
  To zgromadzenie,nowonarodzonych uczniów Chrystusa.

 8. baseball mówi

  Szczudrycha to bym potraktował jak Joe Pesciego w Kasynie.

 9. Arkadiusz mówi

  „Wszystko w imię tzw. najnowszych osiągnięć nauk społecznych” – to ciekawe że najwybitniejsi naukowcy nauk społecznych, ale jak widać także hierarchowie i myśliciele kościoła, umiłowali sobie badanie szczególnie jednej cząstki człowieka. Cząstki zawierającej się w odcinku ludzkiego ciała powyżej kolan, a poniżej brzucha. Zupełnie tak, jakby człowiek nie składał się, poza tą cząstką, jeszcze z serca, albo rozumu.

 10. Beata mówi

  „Gratuluję ” b. księdzu „komentatorów”. Przebijają w chamstwie i prymiitywiźmie lewackie ścieki.

 11. Beata mówi

  Kościół od 2000 lat ” chyli się ” i nie upada, bo nie upadnie. Wbrew różnym jawnym i ukrytym wrogom – również tym rzekomo zatroskanym.
  Szczególnie w naszych czasach gdy żyjemy mając świętych papieży.

  https://www.youtube.com/watch?v=orlBzdE5Sik

 12. Shadow mówi

  Kościół w dzisiejszym wydaniu upadnie, bo jest karykaturą nauki Chrystusa. A sensownie wierzący,będą musieli zejść do podziemia, bo będą prześladowani.—-@ Hammurabi- nie uznaję odpowiedzialności zbiorowej, a jeśli takowa nastąpi, to oznacza, że ten rzekomo dobry Bóg, jest tylko mścicielem, a nie wszechwładną miłością. Możecie mnie uznać za buntownika, tak jestem nim, bo mam wiele wątpliwości, co do uczciwości dotychczasowych przekazów ze strony hierarchii kościelnej.

 13. Dumny Polak mówi

  Spojrzcie tylko, jak sprytnie ci antykosciolkowcy zestawili nadchodzace przejecie swiata przez rzad WHO a Kosciolem katolickim, jakby istniala jakas sensowna, albo logiczna linia odpowiedzialnosci Kosciola za to!

  Mozna pojedynczych klechow, nawet bardzo mocno, krytykowac, ale chyba to nie lezy w odpowiedzialnosci KK, zapobiec wszystkim tym zmianom!
  Za tym kryja sie zdradzieckie decyzje rzadow!

  Ja juz np. od dluzszego czasu musialem oddzielic moja Wiare w Pana Boga od tego, co niektorzy doswiadczaja w swoich kosciolach.
  To sa bardzo jednoznacznie DWIE ROZNE PARY KALOSZY, ktorych, o ile ma sie odrobine w glowie, nie wolno ze soba pozamieniac, gdyz jest to zajebiscie wazne!

  Do Kosciola ponachodzilo mnostwo wrogow, ktorzy, na dodatek sterowani sa przez niby-ksiezy, tzn . prawdziwych zdrajcow wiary, ktorzy kompletnie z Wiara w Boga nie mieli nigdy nic wspolnego.

  Czesto, swiadomie po to, aby wlasnie zniszczyc Jego obraz.

  Kosciol sie odrodzi, my nie mozemy natomiast dac odebrac sobie naszej zywej Wiary w Stworzyciela, chocbyscie tutaj starali sie mnie wysmiac, albo skompromitowac!

  To jest prostsze, jak budowa cepa i prosze, aby moi Rodacy nie dali sobie w ten sposob odebrac swojej Wiary w Boga, tym bardziej, przez takich nikczemnych, jak powyzej, parszywcow!

  Prosze, nie dajcie sie Panstwo takim smierdzacym chwostkom, tak latwo, oszukac!
  Pozdrawiam serdecznie!

 14. Dumny Polak mówi

  P.S.
  Jestesmy w centrum walki DOBRA ZE ZLEM, i powyzsze wpisy tych dwoch hien, byly tego kolejnym przykladem!

  A, KTO WYGRA, wszyscy juz wiemy!
  Dajmy sie temu oblekanczemu zlu wymydlic, a przyjdzie czas, w ktorym bedzie nam wszystkim wolno zyc w ludzkiej godnosci, wspolnie ze Stworca!

 15. Hammurabi mówi

  @Shadow
  To nie jest „odpowiedzialność zborowa” tylko kara, która dotknie każdego. Zarówno głęboko wierzącego, letniego w wierze, ateistę i każdego innego.
  Bóg stworzył co stworzył ustalił prawa i udał się na urlop przekonany, że wszystko „jest dobre”. Kiedy wróci nieźle się wkurzy i zrobi porządek po swojemu. Potopu nie będzie bo obiecał nie robić powtórki. Znajdzie inny, równie skuteczny sposób.
  Znasz wszakże przykazania, prawda? Sam o sobie napisał, że „Ja Pan twój
  Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach
  do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie
  nienawidzą”… 😏
  Zaś jeśli „Boga nie ma”, to i tak sami siebie ludzie karać i niszczyć będą, bo zbyt wielu inteligentnych kretynów się namnożyło i każdy władzy chce na swoich warunkach. To musi pierd…

 16. andrzej mówi

  '” KOŚCIÓŁ JEST TAM , GDZIE JEST PRAWDZIWA WIARA ! ” św. Hieronim doktor Kościoła
  Jacek Międlar jeszcze szybuje w anty-kościele posoborowych faryzeuszy i wilków w owczych skórach !
  Napisano bowiem : ” NIE WPRZĘGAJCIE SIĘ W JARZMO Z NIEWIERNYMI !!! ”
  Tutaj mamy prawdziwą kontynuacje Mistycznego Ciała Chrystusowego i Tradycji ;
  http://sedevacante.pl/deklaracja.php
  Treści katolickie czytajmy codziennie:
  sacerdoshyacinthus.com
  verbumcatholicum.com
  actualia.blog
  Dalsze krzewienie powyższych adresów – w Polsce i za granicą –
  będzie współpracą w dobrym dziele. A.M.D.G.

 17. Hammurabi mówi

  @Andrzej
  Zapytać zatem należy co to takiego owa „prawdziwa wiara”.
  Zapewne znasz te słowa: „Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie. Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę”…
  Jakież to aktualne i dzisiaj!
  Kapłani w złoto i purpurę odziani czynią „dobro” z cudzego datku a raczej z tego, co im z niego zostanie po zaspokojeniu własnych potrzeb…
  „Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać” – zupełnie jak dzisiejsi „politycy” wierzący na pokaz i duchowieństwo (wciskające swoje lepkie paluchy w każdy zakamarek życia ludzkiego z przyległościami od powicia po śmierć), którzy wespół w zespół uprawiają zwyczajną hipokryzję haftowaną dewocją w najgorszym tego słowa znaczeniu!
  Najgorsze jest jednak to, że czynią to wmawiając maluczkim właśnie, że Ad maiorem Dei gloriam czynią, co czynią.
  Czyli wracając do „PRAWDZIWEJ WIARY” próżno jej szukać w Kościele. Jeśli jest, to właśnie w owych „izdebkach” zgodnie ze słowami Mateusza: „Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu”.

 18. verizanus mówi

  Każdy kto walczy z katolicyzmem jest wrogiem Polaków. To JEDYNY wyróżnik. Obojętnie czy zadaniowany, czy użyteczny…., czy jako wewnętrzny agent inflirtacyjny…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.