Polskie biuro podróży reklamuje się twarzą mordercy i bagatelizuje sprawę! Wzywamy do bojkotu!

Che Guevara w spocie reklamowym biura podróży Itaka / Fot. Facebook-Młot na Marksizm
3

Niemal każdy zna polskie biuro podróży „Itaka”. Od niedawna ta firma promuje wycieczki na Kubę spotem reklamowym z twarzą Che Guevary. Guevara był obok Fidela i Raula Castro jednym z przywódców rewolucji kubańskiej. Wielu ludzi zginęło na jego rozkaz, wielu mordował osobiście – dokładną liczbę trudno ustalić.

Do dziś wielu lewicowców z dumą nosi koszulki z jego podobizną, nawet ci skrajnie poprawni politycznie popierający środowiska pederastów i płciowych przebierańców – najwidoczniej zapominają, że zboczeńcy byli jednym z głównych celów morderstw Guevary.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To bardzo charakterystyczne, że media na ten temat milczą, podczas gdy tak wielką aferę potrafiono wykręcic z powodu leśnych urodzin Hitlera inscenizowanych przez pracowników TVN. Napisałem do przedstawicieli Itaki. Nie spodziewałem się poważnej reakcji i niestety nie zostałem zaskoczony.

PRZECZYTAJ: J. Międlar: Empik na usługach spadkobierców Stalina?! Wycofują moją książkę… [WIDEO]

Na przypomnienie z załączonym zdjęciem z warszawskiego billboardu o tym, że promowanie ustrojów totalitarnych – w tym także komunizmu – jest w Polsce nielegalne, w odpowiedzi otrzymałem następującą wiadomość: Jakub, Zdjęcie jest wyrwane z kontekstu. Cały spot ma charakter tylko i wyłącznie promocyjny. Kuba to niewątpliwie piękny kraj. Che Guevara jest jego częścią. W żaden sposób nie propagujemy poglądów, a zwracamy uwagę na historię tego kraju, która jest warta poznania.

Cóż, nie da się ukryć, że Che Guevara odegrał znaczną rolę w historii wyspy, ale czy to jest powód do umieszczania komunistycznego zbrodniarza w spotach reklamowych w kraju tak dotkliwie zniszczonym przez ów ustrój? Na kolejne pytanie znacznie trudniej było mi uzyskać odpowiedz, bowiem zapytałem czy w spotach reklamujących wycieczki do Rosji lub Gruzji pokazuje się Józefa Stalina, a w spotach dotyczących naszych zachodnich sąsiadów twarze Adolfa Hitlera, Józefa Goebbelsa czy Hermana Göringa? Zasugerowałem sarkastycznie, by w spocie promującym wycieczki do Oświęcimia umieścić uśmiechniętego doktora Mengele z parą bliźniąt na rękach.

Na te sugestie przedstawiciele Itaki przyznali, że każdy kraj można przedstawić na wiele sposobów…

Od redakcji: Wzywamy do bojkotu biura podróży Itaka, które reklamuje się wizerunkiem komunistycznego zbrodniarza, a biuro podróży wzywamy do opamiętania. Na chwilę obecną, dla takich firm jak ta, nie ma miejsca w naszym kraju!

Przeczytaj także:

J. Międlar: „Przywódcami mają być Żydzi.” Korzenie Unii Europejskiej – wolnomularz Coudenhove-Kalergi

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. michu mówi

    Wiele jest podobnych spraw. M.in. czerwone gwiazdy są wszędzie. Nawet na choinkach i żadnego tropiciela totalitaryzmów to nie rusza. Tacy są „konsekwentni”. Ciekawe co by było jakby kiedyś np piwo „Heineken” zamieniło czerwoną gwiazdę na swastykę ;). Problem jest też w tym, że mało się o tych zbrodniarzach czerwonych mówi.

  2. Robert B. mówi

    Jak komunistyczny zbrodniarz, to nie taki zbrodniarz, bo… wśród nich było całkiem sporo Żydów… A Żydziątko czy może być zbrodniarzem? Ależ oczywiście nie! Żydziątko to niepokalany holokaustnik. Padać przed nim na ryja!

  3. Magda mówi

    Bez przesady, ludzie już wszystkiego się czepiają. Uważam, że Itaka dobrze odpisała, robicie gównoburzę z niczego.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.