Polski wynalazek! Respirator z drukarki 3D. Koszt produkcji to tylko 200 zł

respirator z drukarki 3D/ fot. screen
9

W poniedziałek (23.03.2020) polscy inżynierowie poinformowali o stworzeniu prototypu respiratora ostatniej szansy wykonanego z części wydrukowanych na drukarce 3D. Zaletą VentilAid jest to, że jego koszt produkcji jest niewielki i wynosi ok. 200 zł, a respirator może być bez problemów produkowany na całym świecie.

Wynalazcy opublikowali dokumentację w Internecie (do 25 marca ma być przetłumaczona na angielski) i zapraszają do współpracy specjalistów, lekarzy oraz szpitale w celu przeprowadzenia testów klinicznych i upowszechnienia tego produktu. W związku z pandemią koronawirusa i problemami z dostępnością respiratorów potrzebnych dla osób w ciężkim stanie, VentilAid może mieć kluczowe znaczenie w ratowaniu życia chorych na COVID-19.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Źródło informacji: Twitter, ventilaid.org

Zobacz też:

Polacy złamali szyfr Enigmy, teraz czas na koronawirusa. Polski zespół na tropie leku na COVID-19!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. fgh mówi

  Uwalą jedno i drugie, bo celem twórców Sars2 jest zastraszenie, depopulacja, zniesienie waluty w gotówce i szczepienia pod nadzorem POlicji

  1. Fgh mówi

   – bo potrzebny jest certyfikat

  2. Śmieszek mówi

   Pokazujesz, że niektórzy ludzie mają głowę tylko po to, żeby uszy się miały na czym trzymać:)

 2. lol mówi

  SZacunek, nic dodać nic ująć.

 3. Ruder mówi

  Niesamowite, naprawdę trudno uwierzyć, kłaniam się po polsku szanownym inżynierom i zmiatam przed nimi pył z ich drogi, moją czapką, niestety bez piórka

 4. Elemir mówi

  Produkcja na drukarce 3D jest niezwykle kosztowna i powolna, a produkty są niskiej jakości i dokładności. Drukarki 3D są cenne przy przygotowywaniu prototypów, ale i tam jedynie te najwyższej jakości, których ceny są podobne do cen najnowocześniejszych obrabiarek.

  1. Piotr mówi

   Jeżeli piszą że koszt wynosi 200 zł to chyba nie kłamią?Pytanie ile wynosi koszt oryginalnej a ile firmy przytulają na tym żerując na pacjentach?

  2. borg mówi

   hahaha, chyba ostatnie 10 lat przesiedziałeś pod szafą 😉

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.