Polski kościół w Essen do wyburzenia. Zamiast niego ma powstać dom dla uchodźców

fot. youtube
5

Niemiecka kuria zarządzająca polskim kościołem w Essen chce go sprzedać deweloperowi, który zamierza go zburzyć, a na jego miejscu pobudować blok mieszkalny dla uchodźców. Parafianie i proboszcz wspólnoty polskiej ks. Jerzy Wieczorek stanowczo protestują przeciw tym planom. Kościół nie tylko jest miejscem modlitwy dla 1500 osób, ale również centrum, wokół którego skupia się życie miejscowej Polonii.

Kościołem św. Klemensa w Essen zarządza  niemiecki proboszcz, ks. Ludgar Blasius. To on poinformował ks. Wieczorka o planach sprzedaży kościoła. Ks. Wieczorek oraz wzburzeni parafianie udali się do biskupstwa, gdzie poinformowano ich, że jest już kupiec na działkę, i że planuje on wyburzenie kościoła i wybudowanie domu dla uchodźców. Na skutek interwencji wiernych sprawą sprzedaży zainteresował się biskup ordynariusz. 10 września ma się spotkać z protestującymi parafianami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Cała ta sprawa jest jakże symboliczna. Zlaicyzowana i neopogańska Europa Zachodnia pozbywa się kościołów jako niepotrzebnego balastu. Pozbywa się swojego sacrum i swojego dziedzictwa kulturowego. Nie ma co się łudzić. Prędzej, czy później Europejczycy obudzą się w cieniu meczetów.

Źródło: niezalezna.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jarek mówi

  Kościół Katolicki przed wiekami zniszczył nasze wielowiekowe starsze od Chrześcijaństwa dziedzictwo kulturowe religijne itp. Jednak obecnie religia katolicka to jedna z niewielu rzeczy która jest symbolem wartości wspólnych dla każdego z nas. Ogólnie te dążenia do zwlaczania katolicyzmu są koszmarem jakimś. Zniszczą światynie w tym Essen spoloeczność polonijna sie stopniowo rozpadnie rozmyje i zgermanizuje zatraci się całkowicie. To wszystko to efekt dzialalności pewnej nacji kojarzącej się ze spycyficznymi pekaesami na głowie. Stworzyli masonerię lewactwo i insze plugawe robactwo które niszczy jak nowotwór cywilizację białego człowieka. To nie tyle muzułmanie są naszymi wrogami co ci wrogami całej ludzkości. To wręcz nasówa się skojarzenie ze swoistym satanizmem wręcz

 2. jacek mówi

  Kolejne opary absurdu.Kiedy Europa opamięta się.

 3. Grzegorz mówi

  a niech rozbieraja i stawiaja co chca. Wszystko lepsze od tej sekty i ich zacofanych pogladow opartych na starym smarowidle z przed zarania dziejow

  1. janusz mówi

   „a niech rozbieraja i stawiaja co chca”. Czyli „nowe” sekty i ich „zacofane poglądy” już by ci nie przeszkadzały?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.