Polska zawiesza loty z Wielkiej Brytanii. Niedzielski wydał dyspozycję ws. testów dla podróżujących

fot. pixabay
12
SKLEP-WPRAWO.PL

– Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa – poinformował w niedzielę (20.12.2020) rzecznik rządu Piotr Muller.

Minister zdrowia Adam Niedzielski wydał dyspozycję ws. testów dla osób podróżujących z UK. Jeśli chcą wykonać takie badanie, mają kontaktować się z sanepidem.

Od soboty trwa kolejna odsłona korona-psychozy, którą nakręcono przy pomocy informacji o nowej mutacji koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Psychozę wywołano tuż przed Bożym Narodzeniem, chociaż mutację wychwycono już we wrześniu i nie powoduje ona cięższego przebiegu choroby, ani zwiększonej śmiertelności. Po co ten cyrk? Oczywiście po to, żeby jeszcze bardziej wystraszyć ludzi i ganiać ich z kąta w kąt jak stado baranów. Terror stał się metodą sprawowania władzy.

Źródło cytatów: Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Koronawirus 2.0, czyli władza jedzie po bandzie

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Mamuśka mówi

  „Psychozę wywołano tuż przed Bożym Narodzeniem, chociaż mutację wychwycono już we wrześniu i nie powoduje ona cięższego przebiegu choroby, ani zwiększonej śmiertelności. Po co ten cyrk?”

  Z przyjemnością odpowiem, gdyż jak widać, znów niewiele rozumiecie, a robicie ludziom wodę z mózgów kolejnymi teoriami spiskowymi.

  1. Po pierwsze, Jakie znaczenie ma kiedy pierwszy raz wykryto tą odmianę? Co, jak był jeden chory to spodziewaliście się lockdownu? Znaczenie ma to, ilu jest nią zakażonych. Obecnie w Anglii już 6 tys. I to jest powód do dużego niepokoju.

  2. Po drugie, To, że ta mutacja jest groźniejsza nie wynika z jego większej śmiertelności czy cięższego przebiegu. Wynika ze znacznie większej zakażalności. Rozumiem, że nie przyszło wam do głowy, że to też problem?

  3. Po trzecie, jak jeszcze potrzebujecie pomocy w zrozumieniu, to zachęcam do dodatkowej refleksji – mamy początek III fali zakażeń w Europie, mamy okres świąteczno-sylwestrowo plus ferie, w czasie którego ludzie się przemieszczają, spotykają na potęgę – w powiązaniu z tym, co wyżej, chyba już jasne jest, po co są takie ograniczenia.

  Wielka Brytania przez tą mutację się zamyka, cała Europa zakazuje lotów, ale wy jesteście mądrzejsi niż cały świat i spiskowe bajeczki o terrorze wypisujecie.

  1. W K mówi

   @Mamuśka Bardzo słabo argumentujesz, ponieważ mija 10 miesiąc pandemii. Twoje argumenty być może chwyciłyby w marcu 2020 r., lecz nie pod koniec grudnia 2020 r.
   Sprawdź sobie, jak ludzie przemieszczali się w Europie oraz w każdym kraju z osobna przez ostatnich 10 miesięcy.

  2. Mamuśka mówi

   Tak, minęło 10 miesięcy, a ty jeszcze się nie zdążyłeś zorientować, co się dzieje… Tak, ludzie się przemieszczali. Latem, gdy epidemia wygasła. A od jesieni mamy drugą falę. Co tu jest zbyt trudnego?

  3. W K mówi

   @Mamuśka, Jak to epidemia wygasła? Czyżby była sezonowa, jak grypa?
   Poza tym jest tak, że dzisiaj telewizje naziemne pokazały przedstawiciela firmy Pfizer, który przed komisją agencji leków UE wypowiedział się, że w ciągu 6 tyg. można dostosować obecną szczepionkę mRNA do tej nowej, strasznej mutacji wirusa. Tyle przetrwało kłamstwo, że obecna szczepionka zabezpiecza także przed nową mutacją.
   To następny dowód na to, że szczepienia antywirusowe nie mają sensu. Wyłącznie leki mają znaczenie.

  4. Mamuśka mówi

   Brawo, zauważyłeś sezonowość epidemii. Ale to jedyne mądre spostrzeżenie, które tu poczyniłeś.

   Kto ci naopowiadał takich bajek, że szczepionka niby miałaby chronić przed nową mutacją? Co najwyżej, mówiono, że nie ma w tym temacie informacji albo wprost, że nie chroni.

   Twojego tekstu, że tylko leki, nawet nie skomentuję, można tylko ręce załamać nad taką ignorancją. Zwrócę ci jednak uwagę, że póki co też żadnego leku nie mamy. Bo ta wasza mityczna amantadyna, o której jeden lekarz mówi, niestety jedynie w części przypadków może pomagać lżej przejść chorobę, wg wstępnych wyników badań.

  5. Q mówi

   Gdyby cokolwiek te ograniczenia dawały to można wtedy wierzyć w covida ale jeśli po 10 miesiącach nic one nie dają to po co to? Równie dobrze jakby testy nie byly robione założe się że nigdy byś nie wiedziała o żadnej pandemii. Zakaz przemieszczenia sie pod pretekstem zdrowia rodziców dziadków, a kto wie czy to mogą nie być ostatnie spędzone swieta w gronie rodzinnym? Covid i codzienna dawka dezinformacji zjadla ci głowę jesteś zwykłym robotem zaprogramowanym przez system ale jedynie wyróżnia cię to że masz jeszcze dusze nie zapominaj o tym.

  6. Egil mówi

   Daj spokoj. Mamuska to zadaniowany milicjant. Nie przyzna racji nawet gdyby się o nią potknął/ potknęła.
   Komendant zabronił.

  7. Mamuśka mówi

   Egilku, to że uznajesz, iż poprzeczka intelektualnie zbyt wysoko postawiona nie znaczy, że inni nie chcą popróbować dyskusji.

  8. Mamuśka mówi

   Nie zauważyłeś, że ograniczenia wyhamowały epidemię na wiosnę, jak również teraz, jesienią (nie masz już blisko 30 tys. dziennie zakażeń, zakażenia nie rosną)?

   Nie zauważyłeś, że w szpitalach dziennie umierają setki ludzi, a Covid jest już jedną z głównych przyczyn zgonów? Naiwnie wydaje ci się, że jakby nie diagnozowano tych ludzi, to by masowo nie umierali i nie paraliżowali służby zdrowia, tak?

   Nie zauważyłeś, że nie ma zakazu przemieszczania się? Możesz spędzić Święta z dziadkami. Zalecam jednak, byś trochę poważniej podszedł do epidemii i, zanim się z nimi spotkasz, jednak zachował pewne zasady bezpieczeństwa. Inaczej to mogą być faktycznie ostatnie Święta razem.

  9. Szczur mówi

   Zacznij się zastanawiać nad tym co piszesz. Skoro w pkt1. twierdzisz, że nie ma znaczenia to, kiedy po raz pierwszy wykryto tę odmianę (co jest kompletną bzdurą, bo dla projekcji rozprzestrzeniania się każdego wirusa ma to znaczenie), a w pkt2. stwierdzasz, że ta mutacja jest dużo bardziej zakaźna to chyba jednak większy sens ma ograniczanie jej rozprzestrzeniania się jak najwcześniej. No to chyba jest jednak logiczne, że im wcześniej zareagujesz na jakiegoś wirusa, tym bardziej ograniczysz jego rozprzestrzenianie się.

  10. Mamuśka mówi

   Jak dziecku trzeba tłumaczyć… Zdajesz sobie sprawę, że jak wykrywa się nowy patogen, to po pierwsze nie zna się jeszcze od razu jego właściwości? Trudno więc o projekcie od razu, że to będzie coś bardziej zaraźliwego. Po drugie, jak już się pozna jego właściwości, to nie zamyka się od razu całego kraju, bo jest 10 chorych. Jak już, robi się punktowe izolacje. Więc, na pewno nie zakazy lotów, jak już, co najwyżej lokalne kwarantanny. Po trzecie, nawet gdyby zareagowano zbyt późno, to co to ma do rzeczy przy ocenie bieżących działań – co, mamy nie ograniczać rozprzestrzeniania się wirusa i odpuścić, bo uznajemy, że lepiej było reagować chwilę wcześniej?

   Zacznij się zastanawiać nad tym, co piszesz – że tak cię zacytuję.

 2. zyd z konfederacji Mikke,czlon ZMS-u mówi

  cały świat zwiesza loty. jak dziennikarstwo oparte na prawdzie to do bólu!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.