„Polska to nie Polin – to hasło nie nawołuje do nienawiści!” Prokuratura umarza postępowanie! [WIDEO]

Kamper z napisem "Poland not Polin" / Fot. Jurek Ogórek
5

W kwietniu bieżącego roku Krzysztof Adamek usłyszał zarzuty nawoływania nienawiści na tle różnic narodowościowych (art. 256 § 1 k.k.), ponieważ 27 stycznia 2019 roku na terenie Muzeum Auschwitz – Birkenau zaparkował samochód z napisem „Poland not Polin” oraz „Polska to nie Polin”. Po szeregu czynności dowodowych, przesłuchaniach, zeznaniach świadków, w tym dyrektora muzeum Auschwitz Piotra Cywińskiego, prokuratura umorzyła postępowanie. Sprawę opisywaliśmy kilka miesięcy temu. 5 lipca, decyzją Prokuratury Rejonowej-Kraków-Krowodrza, zarzuty zostały wycofane, a postępowanie umorzone – mówi Krzysztof Adamek.

KUP KOSZULKĘ „TU JEST POLSKA a nie Polin” – TUTAJ

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zarzut, który postawiono był iście absurdalny. W toku postępowania zarzucono Adamkowi, że w sformułowaniu „Polska to nie Polin”, zawarta jest ukryta treść: „Polska jest dla Polaków nie dla Żydów”. W ten sposób, w charakterze świadka, zeznawał Andrzej Kacorzyk, zastępca Dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz Birkenau, twierdząc że stwierdzenie, że Polska to nie Polin ma wydźwięk antysemicki. Prokuratura odrzuciła to idiotyczne tłumaczenie.

Krzysztof Adamek podał, iż skoro premier Izraela może mówi „Izrael dla Żydów” to on ma prawo mówić „Polska dla Polaków” i „przeciwstawić się narracji żydowskiej” – czytamy w uzasadnieniu prokurator Małgorzaty Wołkowskiej-Konior. Prezentowanie napisów o wskazanej wyżej treści nie stanowi nawoływania do nienawiści. (…) Nie wzywa on do okazywania niechęci lub wrogości wobec narodu żydowskiego.

PRZECZYTAJ: „Zatrzymanie było nielegalne. Sąd mnie przeprosił!” Przełom w sprawie zatrzymania właściciela kampera „Poland not Polin”

Prokurator wskazała, że Adamek, tak jak każdy polski obywatel ma prawo sprzeciwiać się obcej „narracji”, w tym wypadku żydowskiej, co gwarantuje konstytucyjne prawo do wolności słowa. Chwała Bogu, że znalazł się jeden sprawiedliwy prokurator, co nie klęczy przed gardzącymi chrześcijaństwem i polskością talmudystami.

Wywiad z Krzysztofem „Kaktusem” Adamkiem:

Wsparcie:
http://jacekmiedlar.pl/wsparcie
http://paypal.me/jacekmiedlar
ZRZUTKA na WPRAWO.TV: https://zrzutka.pl/telewizja-internetowa-wprawo-tv
SKLEP: //sklep-wprawo.pl
————-
– Świadek rzezi wołyńskiej i ofiara pierwszego ataku banderowców ROMAN STRĄGOWSKI [WIDEO] – https://wprawo.pl/2019/07/10/swiadek-rzezi-wolynskiej-i-ofiara-pierwszego-ataku-banderowcow-roman-stragowski/
– J. Międlar: Połączenie stalinizmu z cyrkiem! Usłyszę zarzuty za spalenie portretu Mazowieckiego i potępienie grubej kreski! [WIDEO] – https://wprawo.pl/2019/06/17/j-miedlar-polaczenie-stalinizmu-z-cyrkiem-zarzuty-za-spalenie-portretu-mazowieckiego-i-potepienie-grubej-kreski-wideo/

Przeczytaj i obejrzyj także:

Antypolski skandal! Nazwaliśmy banderowców Ukraińcami i przywołaliśmy prawdę o Wołyniu. Wrocławski magistrat rozwiązał marsz. PEŁNA RELACJA [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Eryk antykleryk mówi

  To ten prokurator pewnie został już zwolniony z pracy.

 2. Janusz I mówi

  Ktoś powinien odpowiedzieć z oskarżenie pana Adamka. Powinien żądać wysokiego odszodowania.

  1. chrysler mówi

   dokładnie tak

 3. Jurek Ogórek mówi

  Musze się zaopatrzyć w kolejne egzemplarze koszulki ” Tu jest Polska, a nie polin „

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.