Polska prosi Niemcy o zwrot dokumentów dotyczących zbrodni wojennych i ratowania Żydów

III Rzesza/ fot. arch.
13

Polski zespół parlamentarny oceniający wysokość reparacji należnych Polsce od Niemiec za II wojnę światową prosi o zwrot prawie 63 000 dokumentów archiwalnych dotyczących niemieckich zbrodni wojennych i ratowania Żydów. Zespół parlamentarny, któremu przewodniczy poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Mularczyk, chce odzyskać dokumenty, które zostały wypożyczone Niemcom w latach 1961-1999 przez Główną Komisję Badania Zbrodni Hitlerowskich i Instytut Pamięci Narodowej w Polsce.

Oryginały dokumentów z Polski zostały przesłane do Głównego Urzędu Administracji Sądowej w Ludwigsburgu, gdzie prowadzono dochodzenia przeciwko zbrodniarzom wojennym. Mularczyk podkreśla, że ​​wśród akt znalazły się także te, które dotyczyły pomocy udzielonej Żydom przez Polaków podczas wojny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prawie 63 000 dokumentów wysłano z Polski do Niemiec między 21 września 1961 r. a 7 listopada 1999 r. Obejmują one protokoły przesłuchań świadków, akty zgonu, zdjęcia i protokoły ekshumacji. W zamian Polska otrzymała akta z archiwów niemieckich dotyczące Generalnej Guberni utworzonej po inwazji na Polskę przez nazistowskie Niemcy i Związek Radziecki w 1939 r.

Mularczyk uważa, że ​​Polska powinna odzyskać przekazane dokumenty, a osoby odpowiedzialne za ich wydanie Niemcom powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej. W 2009 r. Prokuratura Rejonowa zakończyła postępowanie w tej sprawie ze względu na przedawnienie.

Źródło: israelnationalnews.com

Przeczytaj też:

Jeśli Niemcy czegoś żałują, to wyłącznie tego, że nie wygrali II wojny światowej

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Normalny mówi

  Propozycja programowa dla Wolnej Polski :
  1 Pełna Intronizacja Jezusa Chrystusa Króla Polski , 2 Wprowadzenie penalizacji za antykatolicyzm i antypolonizm oraz likwidacja penalizacji za tzw. antysemityzm, bo jest nadużywana przez Żydów do walki przeciw mówieniu prawdy o nich 3 Anulacja wszelkich długów zaciągniętych przez okupantów byłych i obecnych, 4 Nacjonalizacja dziko sprywatyzowanych, poniżej wartości rynkowych, przedsiębiorstw wraz z gruntami pod nimi a także obcych ośrodków dywersyjno-medialnych, 5 Odszkodowania za zbrodnie na narodzie polskim, za straty materialne i terytorialne od Niemców, Rosjan, Żydów, Ukraińców, Litwinów 6 Wprowadzenie kary śmierci, bez przedawnień, dla zdrajców, malwersantów, morderców, 7 Ścisła współpraca z kresowiakami i „Polonusami”, 8 Efektywne zagospodarowanie polskich bogactw naturalnych, 9 Znaczące obniżenie podatków, 10 Władza, gospodarka, finanse i handel w Polsce dla Polaków

  Żeby nie być gołosłownym – poniżej dowód :
  Henryk Pająk – najwybitniejszy światowy historyk, dokumentalista i badacz relacji polsko – żydowskich w swojej przedostatniej książce pt. „ Apokalipsa bliżej niż sądzicie” , wydawnictwo Retro, 2016 rok podaje m.in. :
  „ Pomiot Kaina wytracił w ostatnim stuleciu ponad 120 milionów chrześcijańskich Słowian, w tym 80 mln Rosjan i ponad 10 mln Polaków…Od 1939 roku wymordowali na różne sposoby dwa kolejne pokolenia elit narodu polskiego. Zastąpiła je pofolwarczna i popegerowska hołota i wielkomiejskie szumowiny z KPP, PPR i syjonistycznego Bundu… Ich trzypokoleniowa okupacja trwa nieprzerwanie od 1939 roku …” ( str. 5 ).

  Ten sam autor w jednym ze swoich innych bestsellerów pt. ” Dyktatura nietykalnych ” wyd ” Retro” , 2006 r. artykułuje m.in znamienne zdanie :
  „Pół – Żyd Hitler i jego żydowska szajka ( m.in. Himmler, Heydrich, Eichmann, Goering, Gebbels, Milch, H. Frank i inni ) zadbali o to , aby radykalnie zmniejszyć ilość wrogów polskich Żydów…. ” ( str. 237 )
  Kto nie zna bestsellerów Pająka, nie zna historii relacji żydowsko – polskich.

 2. Robert mówi

  Wycieczki do Izraela pielgrzymów z Polski skutkują wydaniem wspólnego przewodnika po straconym raju.Dobrze że Bogiem na świecie jest imperium amerykańskie.Kiedy pan Trump porywa serduszka Polaków w Warszawie i wielbi powstańców za walkę z owczarkiem niemieckim,niedługo potem jest wrogiem endeckim,podpisijąc żydowską ustawę.Wbrew wszelkiej logice,karci wielkie niemcy,kiedy tylko się pokaże.W przewodniku napisano,Polin,znów będzie żydowskim rajem, za niemieckie apanaże.Amerykański PAN tak roskaże i wymusi, Ja Naturlich,co Mularczyka kusi

 3. Robert mówi

  Co jest Trumfem w tej grze?Mieć jabłko i zjeść jabłko.Za wszystko mają zapłacić Niemcy,tak uwielbiane przez Trumpa i jego administrację w jerozolimskiej ambasadzie

 4. Robert mówi

  Dlatego cichosza panie Kaczyński,Duda.Jest przewodnik,ustawa 447 ,jest pan Mularczyk i wszystko się uda,operacja Gertruda

 5. Robert mówi

  Czego boją się Niemcy dzisiaj w stosunkach z Polską?Że tak łatwo i ochoczo oddajemy Żydom 65 miliardów i kto da więcej..?300 to dla nich oczywista,plan marshalla dwa,trzęsiecie Europą,teraz oddać cza,Izraelowi i Czaputowiczowi

 6. Robert mówi

  Pierwszy plan Marshalla miał dla Izraela na celu,zeby lepiej żyło się w Izraelu,bo za co by owczarki niemieckie płaciły?

 7. Robert mówi

  Jak ten szowinista Trump krzywo się patrzy na widok Angeli,jak tylko zaczęli po wyborze

 8. Claire mówi

  Tylko kompletny kretyn lub wróg Polski wysyła oryginały dokumentów dotyczących zbrodni niemieckich na Polakach swojemu oprawcy i mordercy. Kto wydał zgodę na wysłanie tych dokumentów Niemcom?????

  1. sten mówi

   Wystarczy prześwietlić lista – kto decydował ? i kiedy komu nagle poprawiło się finansowo= odpowiedź

 9. Jacek mówi

  Swinia się prosi!Zespół parlamentarny powinien żądać zwrotu.

 10. Pola kowalska mówi

  Co na to niemiaszki ??? pokaza smierdzacego palucha .Nasze przyglupy teraz beda sciagac szpargaly co wydali dobrowolnie.Kaczynada powinna podac sie do dymisji za ZDRADE STANU mamy uszbroiona armie USA tylko kogo chca bronic naszych granic czy naszych OKUPANTOW ZYDOWSKICH i tej ferajny z Izraela mowjacej po rusku 9 mil liczy izrael i nie liczac szaranczy w Polsce wcalej USA Ameryka poludniowa .USA nie chce ruskich zydow boja sie ich i mafii jaka jest chca wrzoda wrzucic do POLSKI .NATO to zydowska organizacja po cholere to gowno sciagac gorsze od islamu chca zrobic poligon.Macierewicz bedzie robil mobilizacje do wojska za „bratni Izrael” 1/3 na wojne 1/3 na szczepienia sterylizacja 1/3 do niewolnictwa to ma byc to szczescie i dobrobyt i”WOLNOSC”jaka zydki nam zrobili nasi Polscy korzenni sami katolicy z 1pokolenia

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.