Polska patriotka podrapała policjanta. Zgarnięta z ulicy została wsadzona za kraty! Uwolnić Basię Poleszuk!

Barbara Poleszuk
16

Wczoraj (30 października 2018) na profilu społecznościowym Andrzej Kołakowski opublikował informację o aresztowaniu Barbary Poleszuk, organizatorki wydarzeń patriotycznych na terenie Podlasia. Aresztowanie ma związek z wydarzeniami, jakie miały miejsce dwa lata temu w Białowieży, kiedy postawiono jej, m.in. zarzut obrazy funkcjonariuszy, naruszenia nietykalności i zmuszania do odstąpienia od czynności służbowych (więcej tutaj).

Jak informuje Andrzej Kołakowski, Basia została aresztowana dwa dni przed ślubem brata. Policjanci z Hajnówki nie wysłali do niej wezwania do odbycia kary, nie przyszli również po nią do domu. Została „zgarnięta z ulicy” kiedy szła do sklepu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak relacjonuje Kołakowski, dziś rano Basia została przeniesiona do innego więzienia. O miejscu jej przebywania początkowo nie chciano udzielić informacji nawet jej matce. Próba interwencji u posła Rzymkowskiego nie powiodła się, ponieważ jak stwierdził pracownik biura, „był to zły moment, bo trwa  przeprowadzka, a zapowiadało się na dłuższą rozmowę”.

Sprawa jest tym bardziej skandaliczna, ponieważ 30 października wrocławski sąd uniewinnił przedstawicieli środowisk lewicowych, którzy w nielegalnym zgromadzeniu zakłócali i doprowadzili do zamieszek 11 listopada 2017 roku podczas Marszu Wielkiej Polski Niepodległej we Wrocławiu, a innym razem Władysław  Frasyniuk, atakujący wręcz i okłamujący funkcjonariuszy policji został uniewinniony. Wniosek z tego taki, że gdyby Barbara Poleszuk przemalowała się na tęczowo lub czerwono włos by jej z głowy nie spadł. A jednak… są równi i rówiejsi.

Będziemy na bieżąco informować Państwa o postępach w sprawie. Prosimy o umieszczenie tej wiadomości na portalach społecznościowych. #UwolnićBasięPoleszuk

Przeczytaj także:

Marsz Polski Niepodległej we Wrocławiu 11.11.2018. “Życie i śmierć dla narodu!”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ulrich von Jungingen mówi

  O krwi najdroższa, ja bym chciał być podrapany przez Basię. Śliczna dziewczyna, patriotka, musiała komuś podpaść. Uwolnić Basię!

  1. Zofia mówi

   Podpisz petycję!

   https://podpisz.to/petycja/zadamy-natychmiastowego-uwolnienia-barbary-poleszuk-podpisz-petycje,370

   Warszawa, 31 października 2018 roku

   Zbigniew Ziobro
   Minister Sprawiedliwości
   Prokurator Generalny

   P E T Y CJ A

   Szanowny Panie Ministrze
   Jedną z przyczyn podejmowania oporu wobec komunistycznego totalitaryzmu w Polsce Ludowej była niesprawiedliwość sądów i łamanie przez nie praw obywatelskich. Komunistyczne sądy skazywały obywateli na podstawie fałszywych zeznań funkcjonariuszy milicji obywatelskiej, komunistycznej bezpieki i partyjnego aparatu. Często tę procedurę stosowano wobec działaczy antykomunistycznej opozycji.

   Dziś wg tej reguły, za rzekome zadrapanie ręki policjanta, sąd skazał na cztery miesiące aresztu i zamknął za kratami młodą Polkę i patriotkę Barbarę Poleszuk. Ale powód wydania tak surowego wyroku – jak się powszechnie uważa – był inny. To organizowanie przez Barbarę Poleszuk marszów niepodległościowych i uroczystości upamiętniających żołnierzy wyklętych. Nie może się z tym pogodzić lokalna postkomunistyczna klika, wykorzystująca do represjonowania Barbary Poleszuk zarówno policję, jak też spolegliwe wobec niej sądy. Klika ta obawia się patriotycznego wpływu skazanej na młodzież.

   Dlatego też w imię uczciwości i sprawiedliwości zwracamy się do Pana Ministra o zwolnienie z aresztu Barbary Poleszuk, by ani Pan, ani urząd, który Pan sprawuje nie był oskarżany o brak wiarygodności i uleganie postkomunistycznym wpływom.

   Domagamy się uwolnienia Barbary Poleszuk.

   Podpisy pod petycją:
   1. Poseł na Sejm RP dr hab. Józef Brynkus
   2. Krzysztof Sitko, redaktor naczelny portalu Pressmania.pl
   3. Michał Siwiec-Cielebon, dziennikarz, historyk
   4. Tomasz Trzciński, pianista, dyrygent, kompozytor
   5. Agnieszka Białek, działacz społeczny, trener biznesu

   https://podpisz.to/petycja/zadamy-natychmiastowego-uwolnienia-barbary-poleszuk-podpisz-petycje,370

 2. t-n mówi

  Żydoresortowe szczenie, które wygrażało policjantowi machając mu pięściami przed oczyma nie poniosło żadnej kary bo Partia Interesów Syjonistycznych wynosi lewackich demonstrantów wynosi na rękach a Polakom pały i gaz

 3. andzia mówi

  Państwo prawa i sprawiedliwości według pisiewiczów i dudaszów.

 4. Hammurabi mówi

  Te kilkaset podpisów pod petycją, to stanowczo za mało! Ludzie, co wy robicie? Nie wierzę, że tę wiadomość przeczytało tylko tylu Polaków!
  Z drugiej strony panowie policjanci – Wy, którzy tak ochoczo szermujecie gładkimi słówkami o poświęceniu dla społeczeństwa i narażaniu zdrowia i życia w jego obronie – w zetknięciu z wyczynami Waszych kolegów z Hajnówki, znów stajecie się niechlubnymi spadkobiercami najgorszych dokonań aparatu przymusu z dawnych lat.
  Przedstawicieli ugrupowań mieszających w polskiej rzeczywistości nosicie na rękach, dajecie się ośmieszać niejakiemu „Grzybowi”, głaszczecie po główkach dewiantów… Wszystko na „rozkaz”, czy z wewnętrznego przekonania? Może faktycznie sprowadzenie do pracy w Waszych szeregach Ukraińców to nie jest zły pomysł? Oni będą pałowali Polaków z przekonania, wydajniej i mocniej. Na rozkaz i bez rozkazu…

 5. adfa mówi

  Napisałem w tej sprawie do Adriana ,premiera i po 5 sekundach zablokowano mi konto na TT

 6. Andrzej mówi

  podajcie jej adres ,to zrobie porządek

 7. Andrzej mówi

  po pierwsze Poleszuk to nie jest Polka,to typowe bialoruskie nazwisko,nie wspominając o jej mordzie.

 8. Anna mówi

  Co za patriotyzm – podrapać policjanta na służbie! Długie tipsy miarą dzisiejszego „patriotyzmu”!

  1. Teresa mówi

   powiedziała co wiedziała, marsz w imię żołnierzy wyklętych zorganizuj ignorantko, to porozmawiamy.

 9. Tomek mówi

  Dlaczego jak piszecie Patriotka narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego?

 10. piotr mówi

  W Mikołowie milicja gwałciła dziewczyny sprzedające na targowisku w Nysce(taki samochód) a Różne łąki,żurki,gwoździe choodząpo wolności i tatuują się na państwowych emeryturach

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.