„Polska nie chce być zakładnikiem Rosji.” Cóż tam, panie, w polskiej polityce? Podsumowanie dnia (12.07.2018)

prezydenci Trump i Duda na szczycie NATO/ fot. twitter
0
Hanna Gronkiewicz-Waltz / fot. twitter
Hanna Gronkiewicz-Waltz / fot. twitter

Bufetowa się doigrała. Komisja Weryfikacyjna nałożyła na nią wysoką grzywnę. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ma zapłacić 30 tysięcy złotych. To kara za to, że po raz kolejny nie stawiła się na rozprawie w związku z gigantycznymi oszustwami związanymi z reprywatyzacją w stolicy. Co ciekawe, przewodniczący komisji Patryk Jaki wnioskował o mniejszą karę dla HGW. Chciał by ta zapłaciła 10 tysięcy złotych. Członkowie komisji, w toku dyskusji podjęli jednak decyzję, że wiceminister sprawiedliwości jest zbyt łaskawy i wysokość grzywny przebili trzykrotnie. Hanka tłumaczy się teraz, że była za granicą w Singapurze na delegacji służbowej. W Singapurze? Na delegacji? Dopiero co, do tego niewielkiego kraju wybrał się Jonny Daniels z demoliberalnymi i reżimowymi dziennikarzami. Coś mi się zdaje, że biznes z Singapurem jest grubymi nićmi szyty…

prezydenci Trump i Duda na szczycie NATO/ fot. twitter
Prezydenci Trump i Duda na szczycie NATO/ fot. Twitter

Prezydent Andrzej Duda „uspokaja”: sojusz NATO jest stabilny. Uff, całe szczęście, bo już oblewały mnie zimne poty. Wszystkie dyskusje, debaty, to, co razem ustaliliśmy, z całą pewnością potwierdza jedność Sojuszu Północnoatlantyckiego, co do tego nie ma żadnych wątpliwości – po szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego, podkreślił prezydent. Jego słowa miały być odpowiedzią na wypowiedź rzecznika Białego Domu, Hogana Gidleya, że Stany Zjednoczone nie będą „świnką skarbonką” NATO. Duda zapewnia, że do żadnych podziałów w sojuszu nie doszło, a Donald Trump pochwalił polską władzę za to, że „realizuje zobowiązania członkowskie”. O Boże, cóż za wyróżnienie! Pochwalił nas sam Donald Trump, król całego świata! Prezydent USA powiedział również: Są takie kraje jak Polska, które nie przyjęłyby rosyjskiego gazu. Są inne kraje, które by go nie przyjęły, bo nie chcą być zależne od Rosji w imieniu Polski mówił pryncypał polskich włodarzy. Niemcy to zakładnik Rosji; pozbyli się elektrowni węglowych, elektrowni atomowych, biorą ogromne ilości ropy i gazu z Rosji. To coś, czemu trzeba się przyjrzeć, to coś bardzo nieodpowiedniego. Trump zasugerował, że kraje członkowskie winny pompować jeszcze większe pieniądze w finansowanie wojsk NATO. Czyżby amerykański Donek szykował nas na wojnę z Rosją?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Józef Iwulski w WSW/ fot. twitter
Józef Iwulski w WSW/ fot. twitter

PiS ma kłopoty ze zmianami w Sądzie Najwyższym. Krajowa Rada Sądownicza negatywnie zaopiniowała kandydaturę sędziego Józefa Iwulskiego, pełniącego obowiązki I Prezesa SN. Tak, tego Józefa, który w latach 80. skazywał działaczy opozycji, którego rodzice pracowali w Milicji Obywatelskiej, żona była funkcjonariuszką Służb Bezpieczeństwa, a on podporucznikiem Wojskowej Służby Wewnętrznej. Takiego aparata podrzuca nam niezłomny prezydent… Obok Iwulskiego, KRS negatywnie zaopiniował także 6 innych sędziów. Rzecznik KRS zaznacza, że głosowanie było tajne, a negatywne opinie wynikają z braku zaświadczeń o stanie zdrowia. Co dalej? Sędziowie mogą odwołać się od decyzji. Czy to zrobią? Tego nie wiem. Prawdę mówiąc mam to w nosie. Polacy oczekiwali, że I Prezesem SN zostanie sędzia nieskażony komunizmem… Tymczasem? Co dostaliśmy? Ch***, du** i kamieni kupę.

Piotr Gliński / Fot. Twitter
Piotr Gliński / Fot. Twitter

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, znany w Polsce jako pierwszy w Polsce mecenas żydowskich muzeów i kirkutów, odznaczył dzisiaj „przedstawicieli polskiej kultury”. Jest to wyraz podziękowania Polski dla państwa twórczości i dla państwa zaangażowania, dla waszego talentu – ale talentu zawsze popartego pracą, wytrwałością, odwagą twórczą – powiedział Gliński podczas uroczystości, która odbyła się w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Minister podkreślił, że odznaczenia, które z dumą wręcza, to „symboliczne kamienie milowe” w działalności uhonorowanych. Komu zatem wręczył owe kamienie? Złotym Krzyżem Zasługi został odznaczony muzyk, perkusista, dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia Piotr Iwicki. Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” zostali odznaczeni pisarz, były działacz KOR-u Antoni Libera i reżyser, wieloletni dyrektor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (1999-2016), a zarazem mąż Anny Dymnej Krzysztof Orzechowski. Jednym ze srebrnych medalistów był historyk i eseista profesor Instytutu Historii PAN Marek Kornat, a jednym wśród zdobywców brązowego „kamyka” został znany aktor – Paweł Królikowski.

Jerzy Brzęczek / Fot. Wikipedia
Jerzy Brzęczek / Fot. Wikipedia

Po pasjonującej dogrywce w półfinałowym meczu Mundialu w Rosji, w którym Chorwaci zmierzyli się z Anglikami (2:1), wiemy już kto zagra w niedzielnym finale. Fani piłki nożnej na całym świecie żyją batalią, która rozegra się pomiędzy Chorwatami a Francuzami. Jednak w Polsce mówi się o czymś zupełnie innym. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, poinformował kto będzie następcą Adama Nawałki. Nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski będzie Jerzy Brzęczek, który ostatnio pracował jako trener Wisły Płock, w przeszłości był kapitanem drużyny narodowej, a prywatnie jest… wujkiem piłkarza Jakuba Błaszczykowskiego. Polskiej reprezentacji życzę samych sukcesów!

Przeczytaj także:

Kolejna granica przekroczona! Pedofile mają być określani jako „osoby zafascynowane nieletnimi”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.