Polska młodzież kocha historię Polski! Finał konkursu historycznego dla licealistów. Patronat: wPrawo.pl

Konkurs historyczny w Sampolnie - Finał (2018)
1

26 marca 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie odbyła się trzecia edycja konkursu pt: „Gdzie są chłopcy z tamtych lat… wojenne losy mieszkańców gmin Sompolno i Wierzbinek w czasach II wojny światowej i walk antykomunistycznych”. Na prośbę organizatorów patronat nad uroczystością objął portal Wprawo.pl, który doceniając zaangażowanie młodego pokolenia w zdobywaniu wiedzy o swoich lokalnych bohaterach ufundował cenne nagrody.

W gronie patronów obok portalu wprawo.pl znalazły się gminy Sompolno i Wierzbinek, IPN w Poznaniu, organizacja 307 SQADRON PROJECT jak również trzech wspaniałych wykonawców muzyki patriotycznej: Egon, Opolak i Sova.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pytania konkursowe wyłoniły trójkę zwycięzców wśród których na trzecim miejscu znalazł się Kamil Kupczyk, na drugim Weronika Radwańska a na pierwszym Adrian Witkowski.
Po konkursie odbyła się prelekcja przygotowana przez Agatę i Krzysztofa Żabierków pt: „ Walki Żołnierzy Wyklętych w świetle ówczesnej polityki międzynarodowej”.

Przeczytaj:

Weteran polskiego dywizjonu myśliwskiego odznaczony w Argentynie

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Pan Kracy mówi

    Niby prowincjonalny konkurs, ale ja chciałbym być takim Prowincjuszem. Tacy młodzi ludzie będą budować Polskę. Po prostu brawo!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.