Polska flaga ze swastyką jako ilustracja do artykułu w amerykańskiej prasie. Ambasador RP protestuje

fot. screen z washingtontimes.com
10

Na stronie internetowej amerykańskiego dziennika „The Washington Times” ukazał się 20 lutego artykuł, którego autorem jest rabin Menachem Levine. Jego tytuł brzmi „Dlaczego polska nowa ustawa o Holokauście jest kpiną”, a teza artykułu brzmi następująco: „​​to Polacy uczynili nazistowski Holokaust w Polsce możliwym. Bez współpracy z lokalnymi mieszkańcami, czasem biernie go obserwującymi i wielokrotnie entuzjastycznie wspierającymi, program masowego morderstwa byłby niemożliwy”.

Następnie dowiadujemy się, ze budowa niemieckich obozów zagłady w Polsce wynikała z polskiego antysemityzmu. „Niemal wszystkie obozy śmierci w okupowanej Europie zostały zbudowane w Polsce. Nie było krematoriów ani komór gazowych w okupowanej Francji, Belgii, Holandii, Grecji, Bułgarii, Luksemburgu, Norwegii, Danii, Czechosłowacji ani w żadnym innym kraju okupowanym przez nazistowskie wojska. Auschwitz, Birkenau, Chełmno, Majdanek, Sobibór, Treblinka i inne powstały w Polsce. Dlaczego? Odpowiedź brzmi: naziści wiedzieli, że Polska była antysemicka od wieków, a Niemcy byli przekonani, że Polacy nie będą protestować przeciwko obozom śmierci dla Żydów na ich ziemi. Jak pokazuje historia, mieli rację” – pisze rabin Levine.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł kończy się następująco: „Jako nastolatek odwiedziłem kiedyś Polskę aby odwiedzić starożytne żydowskie miejsca i zobaczyć obozy śmierci. W tym czasie moi dziadkowie pytali mnie, dlaczego kiedykolwiek chciałbym wrócić do miejsca przesiąkniętego żydowską krwią. Odnosili się nie tylko do nazistowskich okrucieństw, które miały miejsce na tej ziemi, ale także do Polski, która zarówno zezwoliła, jak i pomagała w Holocauście”.

Wynurzenia rabina Levine’a zilustrowano grafiką przedstawiająca swastykę na polskiej fladze i wałek malarski. W połączeniu z tekstem jest to sugestia, że Polacy to naziści, a usiłuje się to tuszować przy pomocy nowej ustawy o IPN.

Ambasador RP w USA Piotr Wilczek wysłał do gazety list, w którym stanowczo zaprotestował przeciwko tezom postawionym w artykule. Cytując znaną badaczkę historii Holokaustu prof. Deborah Lipstadt Wilczek nazywa argumenty Levine’a „bredniami utrwalającymi nieśmiertelny mit, że Polacy są gorsi od Niemców”.

„Poparcie bądź sprzeciw wobec polskiej ustawy antydefamacyjnej nie uprawniania nikogo do propagowania fałszerstw bądź nienawiści” – argumentuje Wilczek i dodaje na zakończenie, że ilustracja towarzysząca tekstowi Levine’a jest „wulgarna i nie do przyjęcia”. Wilczek przypomina, że Polska przetrwała pięć lat pod okupacją, a polski rząd na uchodźstwie i Państwo Podziemne nigdy nie przestały walczyć z nieludzką polityką nazistowskich Niemiec.

Dziennik „The Washington Times” został założony w 1982 roku przez Koreańczyka Sun Myunga Moona (zm. w 2012 r.), twórcy sekty zwanej Kościołem Zjednoczeniowym.

Źródło: pap, washingtontimes.com

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbulwersowny mówi

  Po prostu hieny i fałszerze żydowscy – mają niestety swoje diaspory porozrzucane po całym świecie, a najwięcej procentowo w mediach, w tzw kulturze, tzw nauce i tzw sztuce. St. Michalkiewicz ostrzega Polaków przed PIS i Żydami :
  https://www.youtube.com/watch?v=ZtrecXj4FWo

 2. Normalny mówi

  Henryk Pająk – najwybitniejszy światowy historyk, dokumentalista i badacz relacji polsko – żydowskich w swojej przedostatniej książce pt. „ Apokalipsa bliżej niż sądzicie” , wydawnictwo Retro, 2016 rok podaje m.in. :
  „ Pomiot Kaina wytracił w ostatnim stuleciu ponad 120 milionów chrześcijańskich Słowian, w tym 80 mln Rosjan i ponad 10 mln Polaków…Od 1939 roku wymordowali na różne sposoby dwa kolejne pokolenia elit narodu polskiego. Zastąpiła je pofolwarczna i popegerowska hołota i wielkomiejskie szumowiny z KPP, PPR i syjonistycznego Bundu… Ich trzypokoleniowa okupacja trwa nieprzerwanie od 1939 roku …” ( str. 5 ).
  Z kolei w jednym ze swoich innych bestsellerów pt. ” Dyktatura nietykalnych ” wyd ” Retro” , 2006 r. ten sam autor artykułuje m.in znamienne zdanie :
  „Pół – Żyd Hitler i jego żydowska szajka ( m.in. Himmler, Heydrich, Eichmann, Goering, Gebbels, Milch, H. Frank i inni ) zadbali o to , aby radykalnie zmniejszyć ilość wrogów polskich Żydów…. ” ( str. 237 )
  Kto nie zna bestsellerów Pająka, nie zna całej historii relacji żydowsko – polskich.

 3. Sandokan mówi

  Teraz już do was nareszcie dotarło jakich to mamy sojuszników!!! I to z każdej strony!!! Albo jesteśmy naiwni,albo głupi!!!

  1. Extera mówi

   Może warto zostawić odnośnik do oryginał artykułu, aby zobaczyć ile Polacy zostawili komentarzy. Niektóre to cenne i konkretne informacje ostro rozprawiające się z tezami rabina Menacha Levine. Dotyczą nie tylko okupacji niemieckiej, ale powojennej również. Flaga usunięta ze strony.

   https://www.washingtontimes.com/news/2018/feb/20/why-polands-new-holocaust-law-is-a-mockery/
   Chyba nikogo nie zrazi j. angielski, tłumacz Google pomocny.

 4. Claire mówi

  Szkoda gadać. Czy są jeszcze w tym raju mężczyźni, którzy zamiast siedzieć przed komputerem, zrobiliby porządek w naszym kraju? Na kogo czekacie lub na co? Niedługo będzie za późno. Mężczyźni obudźcie się!

  1. Piotr mówi

   A na co Ty liczysz wzywając mężczyzn. Polski rząd i jakieś fundacje muszą na takie działania stanowczo reagować. Nic więcej zrobić się nie da.

  2. Claire mówi

   Z takim podejściem, jak Twoje, to rzeczywiście nic się zrobić nie da. „Polski” rząd coś zrobi…, zastanów się co do tej pory zrobił.

  3. Piotr mówi

   No dobrze, to co proponujesz? Co mężczyźni mają zrobić?

  4. Claire mówi

   Teraz „Polski” rząd zawiesił w prawach Senatora PIS za mówienie prawdy, a wcześniej ukarał Pana Rybaka za spalenie kukły (mówienie prawdy). Trzeba się zjednoczyć. Podaję przykład. Przed warszawskim sądem rejonowym w trakcie procesu Pana Jacka Międlara zgromadziło się kilkadziesiąt osób, a powinno kilkaset, albo kilka tysięcy. To dotyczy również innych zgromadzeń w bardzo ważnych dla Polski i Polaków sprawach. Po prostu na takie zgromadzenia przychodzi zaledwie garstka osób. Jeśli zależy nam na Polsce i naszych rodakach powinny być nas tysiące. Tyle w temacie.

 5. Robert mówi

  Pies załgany,skalp na fladze amerykanskiej za holokaust Indian,dla oskalpowania ich ziemi z ropy,złota,wegla.Wszystko przez tajnego współpracownika nazistów Kazia jedynego Wielkiego co ich upchał na tej ziemi w ilości,ze Niemcom tylko tutaj było najprościej budować obozy na dzień ziemi,jak u Indian

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.