„Polska bez prawicy”. Jacek Międlar o scenie politycznej przed wyborami parlamentarnymi [WIDEO]

Jacek Międlar/ fot. screen
20

Polska scena polityczna przed wyborami do parlamentu wygląda źle. W Polsce, określanej jako konserwatywna i tradycjonalistyczna, właściwie nie ma prawicowej reprezentacji politycznej. Prawo i Sprawiedliwość jest partią prawicową wyłącznie w deklaracjach, ale nie w czynach. Do parlamentu najprawdopodobniej wejdą komuniści z Adrianem Zandbergiem kandydującym z pierwszego miejsca na liście SLD. Jak w tym wszystkim ma się prawica?

„Konfederacja jest rozbita” – mówi Jacek Międlar wskazując na destrukcyjny wpływ Marka Jakubiaka i Liroya oraz odejście Kai Godek. Podkreśla też, że program Partii Korwin i Ruch Narodowy nie przystają do siebie i są sprzeczne ideowo. „W mojej ocenie Konfederacja niewiele może ugrać, a chociaż im kibicuję, to nie zakrzywiajmy rzeczywistości” – mówi Międlar. Komentuje też deklarację Michała Kołodziejczaka o wycofaniu się z polityki. Posłuchajcie.

Zobacz też:

J. Międlar: Koń trojański zadaje ostateczny cios!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Janusz I mówi

  Ja chętnie zagłosowałbym na Konfederację ale Korwin na mnie gorzej działa niż Czarnecki.

  1. michu mówi

   Dlaczego?? Korwin to typowy wolnościowiec. Od lat ma te same AUTENTYCZNIE wolnościowe poglądy. Wszyscy lewacy, socjaliści i etatyści bardzo się go boja. No i dobrze 😉

 2. rafal mówi

  Kołodziejczak skończył zanim zaczął. Wolnościowcy + Narodowcy = najlepsza prawica jaka może być! Czekałem na to 20 lat

 3. piotr mówi

  1- Wojciech Cejrowski: Panowie z Konfederacji. 2- Cechy kontrolowanej opozycji. 3- Prawica się zaorała. Kaczyński może chłodzić szampana. Jan Bodakowski. wolna-polska.pl

 4. Dorota mówi

  Popieram laicki podział, byłoby świetnie…czekam na książkę. Ciekawe były filmiki, w których komentował Pan słowo na niedziele, święta…robił Pan to z głową…

 5. POPiS out ! mówi

  Konfederacja jest koalicją wyborczą a nie partią polityczną. Ani Korwin nie wstąpił do RN, ani RN nie wstąpił do Wolności.
  Czy ktoś ma lepszy pomysł na obronę kraju przed antypolskim-lewackim-proniemieckim POPiSem?

 6. jacek mówi

  Konfederacja nie ugra więcej niż 3 procent, smutne ale prawdziwe…

  1. michu mówi

   Zależy kto będzie liczył głosy ;). Normalnie powinno być powyżej 5% 😉

 7. Jarek mówi

  Ks. Jacek ma dziecko a mówi o moralności. Coś tu jest nie tak. Kaja Godek odeszła bo chciała mieć pewne miejsce w sejmie przy 5 %. Proszę mówić prawdę ks. Jacku. Teraz Kaja Godek będzie szła razem z Markiem Jurkiem, który poszedł się wysikać i wybrał pośrednio Jaruzelskiego na prezydenta.

  1. michu mówi

   Odejście ks. Jacka było jednak innego typu, a dziecko pojawiło się potem. Analiza jest dobra coś z prawicą jest nie tak.

 8. Jarek mówi

  Tak słabego merytorycznie komentarza ks. Jacka już dawno nie słyszałem. Konfederacja rozbita bo odeszła Kaja Godek…. śmiech na sali. Partia Zgoda rozbita bo Żółtek od złego Korwina rozbił – śmiech na sali. Żółtek chciał w wyborach do PE dobre miejsce w Krakowie i nie dostał. Obraził się na Konfederację i założył komitet Polexit. Kołodziejczak zobaczył, że ciężko jest zebrać podpisy i wymiękł. Jakby ks. nie wiedział to zmiany może dokonywać partia, która ma większość w sejmie a nie partia, która do tego sejmu kandyduje. Brak podstawowych wiadomości z WOS-u u ks. No proszę widzę, ze jakas partia LOS jest przyszłością i akurat ktoś z tej partii pisze u ks. na portalu.

  1. Wit mówi

   Rozumiem że gdyby Jacek mówił o Konfederacji same słodkości to wtedy komentarz by był merytoryczny? Bez żartów.
   Rzetelny i obiektywny komentarz. A że w tych kwestiach Jacek ma rację udowodnił już WIELE razy.

 9. michu mówi

  Skoro ta Liga Obrony Suwerenności jest taka dobra, to dlaczego nie próbuje zawalczyć o parlament???
  Ja myślę, że ważne, aby to co dobre było w programach wyborczych, bardziej jako idee niż nazwiska. Np co stoi na przeszkodzie, żeby Liga Obrony Suwerenności szła do wyborów pod hasłem całkowitego zakazu aborcji (postulaty Kai Godek), wolności gospodarczej, ograniczenia biurokracji (postulaty korwinistów) w sojuszu z patriotyzmem Ruchu Narodowego?

 10. stahu mówi

  Do kompletu w Konfe…. brakło tylko Palikota z Millerem – jeszcze macie szanse !
  Usuwano mi wpisy tu na forum bo pisałem że zostaną ograni jak dzieci …no i prosze Kaczor nwet nie musiał nogi podstawiać

 11. Krzys mówi

  Tu na forum nie ma cenzury. Wiem, bo pisze tu od dwóch lat.

 12. Jarek mówi

  Mówienie, że Konfederacja jest rozbita bo Kaja Godek odeszła jest nieprawdą a nie rzetelnością. Dlaczego ks, Jacek nie wspomni, że marudziła na 1 w Siedlcach ?! Jak ks. Jacek jest taki mądry niech sam założy partię i zobaczymy czy bedzie rzadził.

 13. aalfa.oomega mówi

  1) Gdyby wybory mogły coś realnie zmienić [jest tu tzw. istotny próg jakościowy: zdecydowana dominacja jakiejś partii plus korzystne otoczenie zewnatrzpolityczne ew. mogłoby się przełożyć na korzystne dla Narodu zmiany, gdyby była taka wola polityczna] – to ich by nie było; 2) gdy Państwo jest słabe – partie polityczne zamieniają się w ekspozytury spec-słuzb państw ościennych: taką mamy właśnie sytuację w POLSCE wspóczesnie [i taka była przed rozbiorami w XVIII wieku] ; 3) i ekspozytury i spec-słuzby pilnują, by NIE ukształtowała się sytuacja, która by doprowadziła do zmian, więc opozycja oraz jej “przywódcy” są koncesjonowani; “ładnie” to wyszło niedawno, gdy Ciastek [K’15] przyznał, że P[artia] i[nteresów] S[yjonistycznych] pomagała mu w zbieraniu podpisów, itd.; sfrustrowani Polacy podczas wyborów mają tzw, “wentyle” [vide: Kukiz’15, Samoobrona, LPR, Palikot, itd.], które kanalizują ich głosy niezadowolenia, a po wyborach “przystawki” są konsumowane; w ten sposób są zmiany, ale porozumienie spec-słuzb z podstawionymi przez nie agentami, które legło jako fundament powstania 3. RP – NIE ulega zmianie; 4) nawet podczas zydowskiej okupacji POJLIn potrzebni są KAPO do dalszej eksploatacji ludności tubylczej [ćwiczyli to sami zydzi podczas 2. Wojny Światowej]; 5) Pytanie: czy za kolejne 100 jeszcze Naród Polski będzie istniał, skoro większość ma taką świadomość – jaką ma [tj. “lewica”, sodomici, antyklerykaliści, a-narodowi konsumenci, etc.]; potrzeba ludzi o kręgosłupie moralnym, jak np. Jakub Baryła, czy Jacek Międlar, by sytuacja [w korzystnych okolicznościach zewnątrzpolitycznych] rzeczywiście przechyliła się na korzyść eksterminowanego Narodu Polskiego [vide: w 2018 roku “ubyło” 420 tys. Polaków – takie rządzący stworzyli “dobre” warunki życia Narodowi!]

  1. michu mówi

   To może zalążek przyszłej siły tworzyć na emigracji?? Tak jak np eskimosi swego czasu. Tylko trza by bardzo uważać na agenturę ;).

 14. Zulu-Tango-Tango mówi

  Łapę na wszystkim od dawna trzymają: Mo$$ad oraz zydzi: począwszy od “okrągłego stołu”, przez aferę NFOZZ, Akcję “Most”, prywatyzację w 3. RP – po USraelską ustawę JUST Act 447! Tzw. “Państwo Polskie” [premier, prezydent, wielu posłów i senatorów, sektor bankowy, iwelu profesorów, Wielka Czwórka, itd.] – to zydzi oraz ich przydupasy: szabesgoye! [choć konkurują z nimi dyspozycyjni względem Berlina liczni volksdeutsche]
  I tylko większość Polaków zdaje się nie być zorientowana, co się dzieje!

  1. michu mówi

   Nawet jak się orientują to co mogą zrobić?? Wróg jest silniejszy, a konspiracja w warunkach takiej inwigilacji praktycznie chyba niemożliwa ;).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.