Polscy komandosi uratowali grupę zakładników, których ciała miały służyć za eksponaty! Macierewicz: „To operacja bez precedensu”

FOT DWORZCZYK
2

Wczesnym rankiem wiceminister Obrony Narodowej Michał Dworczyk poinformował na Twitterze o brawurowej akcji polskich komandosów w Afganistanie, która zakończyła się sukcesem. Polacy odbili grupę Afgańczyków z rąk talibów, którzy z ich ciał mieli uczynić eksponaty.

– Uwolnieni to grupa afgańskich cywili, przetrzymywanych przez talibów. Islamiści mieli ich zamordować, a ich ciała eksponować przed punktami wyborczymi – poinformowano w TVP Info.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O godzinie 11 odbyła się konferencja prasowa, podczas której Antoni Macierewicz skomentował akcję polskich komandosów.

– W ostatnich dniach w Afganistanie w prowincji Helmand, jednostki specjalne afgańskich sił, tzw. trzy czwórki, przy współudziale, wsparciu, i po długim szkoleniu przez polskie wojska specjalne, uwolniły 11 więźniów przetrzymywanych przez talibów – powiedział Antoni Macierewicz. Uwolnieni to 4 policjantów, 2 żołnierzy i 5 cywili, którzy przez ten czas byli tam torturowani.

Macierewicz uznał akcję za „wielki sukces” i dodał:

– Operacja, o której mówimy, dotyczyła przejęcia więzienia talibskiego w miejscowości całkowicie opanowanej przez talibów – powiedział Macierewicz i dodał, że jest to „operacja bez precedensu”.

Źródło: Twitter, WP, TVP Info

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Waldemar mówi

  Waldemar mówi :

  Polski żołnierz nigdy nie zawodzi.
  Jestem dumny z Wojska Polskiego.
  Nie zawsze doceniani przez Ministrów Obrony Narodowej np. gen. Waldemar Skrzypczak, który stanął w obronie polskiego oficera, który poległ w Afganistanie. Niestety za to musiał opuścić szeregi Wojska Polskiego.

 2. KarPa mówi

  Chwała Wielkiej Polsce, Chwała Wielkim Żołnierzom

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.