Polscy komandosi uratowali grupę zakładników, których ciała miały służyć za eksponaty! Macierewicz: „To operacja bez precedensu”

FOT DWORZCZYK
2

Wczesnym rankiem wiceminister Obrony Narodowej Michał Dworczyk poinformował na Twitterze o brawurowej akcji polskich komandosów w Afganistanie, która zakończyła się sukcesem. Polacy odbili grupę Afgańczyków z rąk talibów, którzy z ich ciał mieli uczynić eksponaty.

– Uwolnieni to grupa afgańskich cywili, przetrzymywanych przez talibów. Islamiści mieli ich zamordować, a ich ciała eksponować przed punktami wyborczymi – poinformowano w TVP Info.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O godzinie 11 odbyła się konferencja prasowa, podczas której Antoni Macierewicz skomentował akcję polskich komandosów.

– W ostatnich dniach w Afganistanie w prowincji Helmand, jednostki specjalne afgańskich sił, tzw. trzy czwórki, przy współudziale, wsparciu, i po długim szkoleniu przez polskie wojska specjalne, uwolniły 11 więźniów przetrzymywanych przez talibów – powiedział Antoni Macierewicz. Uwolnieni to 4 policjantów, 2 żołnierzy i 5 cywili, którzy przez ten czas byli tam torturowani.

Macierewicz uznał akcję za „wielki sukces” i dodał:

– Operacja, o której mówimy, dotyczyła przejęcia więzienia talibskiego w miejscowości całkowicie opanowanej przez talibów – powiedział Macierewicz i dodał, że jest to „operacja bez precedensu”.

Źródło: Twitter, WP, TVP Info

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Waldemar mówi

  Waldemar mówi :

  Polski żołnierz nigdy nie zawodzi.
  Jestem dumny z Wojska Polskiego.
  Nie zawsze doceniani przez Ministrów Obrony Narodowej np. gen. Waldemar Skrzypczak, który stanął w obronie polskiego oficera, który poległ w Afganistanie. Niestety za to musiał opuścić szeregi Wojska Polskiego.

 2. KarPa mówi

  Chwała Wielkiej Polsce, Chwała Wielkim Żołnierzom

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern