Polonia nadal walczy o prestiżową lokalizację Pomnika Katyńskiego w Jersey City

Pomnik Katyński w Jersey City/ fot. twitter
6

Polonia amerykańska nadal walczy o pozostawienie Pomnika Katyńskiego w pierwotnej, prestiżowej lokalizacji na placu Exchange w Jersey City. Po dzisiejszej decyzji Rady Miejskiej o przeniesieniu pomnika zapowiadają referendum.

– Będzie REFERENDUM w sprawie Pomnika Katyńskiego. W czasie całonocnych obrad kolejny radny miasta poparł stanowisko Polonii. Pomimo niekorzystnego głosowania dziś w nocy liczyć się będzie ostateczna wygrana – poinformował na twitterze Sławomir Platta, prawnik reprezentujący Polonusów, którzy nie zgadzają się na przeniesienie pomnika.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rada Miejska Jersey City podjęła w czwartek rano czasu polskiego decyzję o usunięciu Pomnika Katyńskiego z placu Exchange. Stosunkiem głosów 6:3 radni opowiedzieli się za przeniesieniem monumentu na nowe, odległe o 60 metrów miejsce. W wypowiedziach radni uzasadniali swą decyzję m.in. dobrem mieszkańców Jersey City. Przekonywali, że ludzie chcą otwartej, zielonej przestrzeni. Uznali zmianę, która pozostawia pomnik nad rzeką Hudson, za pożyteczną i zapewniali, że nowa lokalizacja gwarantuje szacunek dla monumentu.

Przeciwni przeniesieniu Pomnika Katyńskiego byli  Richard Boggiano, Michael Yun i James Salomon. Pierwszy twierdził, że zmiana lokalizacji monumentu nie będzie służyła zwykłym ludziom, lecz bogatym deweloperom. W podobnym tonie wypowiadał się także Yun. Z kolei zdaniem Salomona zarządzenie nie określa dokładnie, kto poniesie koszty przeniesienia pomnika i przygotowania nowego miejsca na York Street.

Radny Michael Yun wprost wskazał, że przeniesienie pomnika jest wybiegiem mającym na celu jego usunięcie z przestrzeni publicznej.

Źródło: pap, twitter

Przeczytaj też:

Antypolonita patronem polskiej ulicy! Quo vadis Poloniae? – A. i K. Żabierkowie

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Spostrzegawczy mówi

  A „nasze” CIAputowicze i Du(d)y dogadywali się już ponad głowami Polaków i Polonii z antypolskimi Żydami. Na szczęście duch u Polaków i u Polonii nie gaśnie !

  1. Ada mówi

   Wielka chwała naszej POLONII AMERYKAŃSKIEJ za jej nieustępliwość również i w tej, bardzo słusznej sprawie!
   Z dala od Matki – Ojczyzny serca Polaków – Patriotów biją jeszcze goręcej, choćby zły los nakazał im dopełniać żywota na końcu świata.

 2. aalfa.oomega mówi

  Niech akcentują, że obywatele polscy, którzy zginęli w Katyniu – również byli wyznania mojżeszowego [co najmniej kilkanaście procent]!

 3. Constancja mówi

  Rzez w Katyniu jest najwiekszym militarnym przestepstwem najnowszej historii, jaka kiedykolwiek zostala dokonana przeciwko jencom wojennym innego narodu.
  Aleister Crowley w dziale „Magija w praktyce” w jego XII rozdziale „O ofierze krwi i sprawach pokrewnych”, pisal: „Dla najwyzszej duchowej pracy trzeba odpowiednio wybrac ofiare, ktora zawiera najwieksza i najczystrza moc”.
  Takimi ofiarami byl kwiat Panstwa Polskiego, najszlachetniejsze osoby jak oficerowie i urzednicy. Jednak najwieksza ofiara bylo zamordowanie w sama wigilie, 1946 roku gen. Okulickiego, ktory zostal specjalnie przygotowany do tego mordu rytualnego. Zamordowany 24 grudnia 1946 r. w zydowskim wiezieniu na Lubiance celem zaspokojenia wierzen, a data zostala celowo wybrana.
  Mordercy Polakow to srodowisko chazarskie i rodzinne uwarunkowania zrodzily u nich tak nienawistny stosunek do chrzescijanstwa. Trwajacy do dzisiaj.
  Tak wiec Izrael nie zyczy sobie jakichkolwiek sladow na temat historii Katynia. Izraelski rzad nie che, zeby dalsze szczegoly tego mordu dokonanego zydowskimi rekoma przeniknely do publicznej wiadomosci.

 4. Robert mówi

  Nic to.Impact 2018 i pan Morawiecki…Sophia sklonowana ludzka świadomość z dysku komputera,może być jakiegoś martwego nieszczęśnika,która nigdy nie umiera ,kiecy nie zadziera,nie pragnie wypłaty,partnera nie unika.Miłość nie wybiera,świat kocha premiera,premier dukaty ,a sztuczna baba wącha kwiaty i gitarra…choć to bajka stara…Był sobie człowiek, rezyseria Albert Barille, każdy wierzy w to co chce.Fala mózgowa P300(hakowanie umysłu) lepsza niż owieczka dolly…każdy system rozpier…doliCzy KAŻDEGO dolara,choćby sztucznego

 5. Robert mówi

  Czy Sophia Obierzyświat vel owieczka dolly sie zadowoli sama sztucznym członkiem ONZ w kształcie banana,kolorowym jak Obama lub Złotym Polskim, jak włosy Trumpa?Czyżby CUM pa,pa,pa.?Człowiek będzie czcił i wielbił szympansa z tęsknoty za wymarłym człowieczeństwem

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.