Politycy PO i PSL zamieszani w wyłudzanie unijnych dotacji na rolnictwo. Zatrzymano 10 osób

fot. pixabay.com
2

10 osób zostało zatrzymanych w związku z przekrętami dotyczącymi wydatkowania dotacji z UE w grupach producenckich owoców i warzyw. Podejrzani zagarnęli ponad 21 mln zł. Kwota nieprawidłowo wydatkowanych środków może sięgnąć 3 mld zł, a w sprawę zamieszani są politycy PO i PSL – informuje Gazeta Polska Codziennie.

Aresztowani biznesmeni z grup producenckich działali na Mazowszu, w okolicach Warszawy i Siedlec.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Podmioty te realizowały inwestycje refinansowane ze środków krajowych oraz UE. Dowody zgromadzone przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie wykazały, że doszło do nieprawidłowości polegających na zawyżaniu kwot na pokrycie kosztów inwestycji podawanych we wnioskach o dofinansowanie, które były następnie wypłacone przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – powiedziała „Codziennej” Agnieszka Zabłocka-Konopka, rzecznik prasowy warszawskiej prokuratury.

Wobec zatrzymanych prokurator wydał postanowienia o zastosowaniu poręczenia majątkowego w postaci hipotek przymusowych na nieruchomościach gruntowych oraz lokalowych stanowiących ich własność łącznie na 4,2 mln zł.

Źródło: telewizja republika.pl

Przeczytaj też:

Gdańska spółka wodociągowa zarobiła na zrzucie ścieków do Motławy?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Zbulwersowany mówi

    Przekręt na 3 miliardy, a zabezpieczenia jedynie na 4 miliony ! Wyjątkowa skuteczność. Złodziejom się nadal opłaca robić szwindle. A gdzie te miliardy zostały ulokowane ?! Czyżby w kraju, który kryje morderców i hochsztaplerów ?!

  2. Roza mówi

    NIECH SZLAK TRAFI CALA UNIE ZYDOWSKA.MUSIMY BYC SAMOWYSTARCZALNI!!!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.