Policja ujęła podpalacza biura Beaty Kempy. To tzw. obrońca „wolnych sądów”

fot. youtube
0

Policja ujęła sprawcę podpalenia biura poselskiego Beaty Kempy. To 40-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego Sebastian K. Szef Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu prokurator Robert Tomankiewicz powiedział PAP, że Sebastian K. usłyszał zarzut wprowadzenia zagrożenia życia i zdrowia dla wielu osób, czyli o czyn o charakterze terrorystycznym. Grozi mu za to 15 lat więzienia.

„Ustaliliśmy 15 osób pokrzywdzonych, w tym 6 dzieci. Wszyscy mieszkali w tej kamienicy w Sycowie, gdzie Sebastian K. wybił metalowym przedmiotem szybę w drzwiach biura poselskiego. Następnie rozlał łatwopalną substancję i podpalił wnętrze. Tylko dzięki akcji gaśniczej podjętej przez policjantów i strażaków pożar został ugaszony” – powiedział prokurator.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prokurator poinformował też, że motywacją działania podpalacza była chęć wpłynięcia na minister Kempę oraz na innych członków parlamentu i rządu, aby wycofali się z prac legislacyjnych związanych z reformą wymiaru sprawiedliwości oraz z ordynacją wyborczą.

Innymi słowy, podpalacz, który naraził na niebezpieczeństwo kilkanaście osób podkładając ogień w budynku, to tzw. obrońca „wolnych sądów”. Mamy nadzieję, że Sebastian K. na długo trafi za kratki. Ale czy to powstrzyma oszalałych „obrońców demokracji” dążących do rozlewu krwi?

Źródło: pap

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.