Policja składa zawiadomienie do prokuratury w związku z internetowym wpisem posła Szczerby

Michał Szczerba/ fot. twitter
4

W związku z ujawnieniem danych personalnych policjantów Komendant Główny Policji nadinspektor Jarosław Szymczyk złoży zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury – zapowiedział w poniedziałek rzecznik KGP Mariusz Ciarka. Sprawa ma związek m.in. z wpisem posła Michała Szczerby (PO), który podał na Twitterze dane osobowe policjanta dokonującego zatrzymania jednego z uczestników piątkowego protestu przed Sejmem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Szanowny Panie Pośle. Apelujemy o rozsądek i opamiętanie się. Naraża Pan życie policjanta i Jego rodziny. Takie wpisy mogą doprowadzić do tragedii. Za Pana wpisem pojawiły się osoby nawołujące do przemocy wobec rodziny i najbliższych policjantów” – taki wpis pojawił się na twitterowym koncie Polskiej Policji w reakcji na wpis posła Szczerby. Szczerba nie usunął wpisu.

„Ujawnienie danych personalnych szeregowych policjantów, którzy dbają o porządek, a następnie wywołanie tym fali hejtu i gróźb kierowanych do dzieci, do bliskich, najbliższych policjantów jest niespotykana. Dlatego Komendant Główny Policji w tej sprawie polecił zebrać wszelkie materiały dowodowe związane z ujawnionymi na portalach społecznościowych wpisami, groźbami kierowanymi w stosunku do najbliższych policjantów i składa zawiadomienie o przestępstwie do prokuratury” – powiedział rzecznik KGP podczas konferencji prasowej. „Nie może być i nie ma przyzwolenia na to, aby nasi policjanci i ich rodziny były narażone na niebezpieczeństwo” – dodał.

Źródło informacji i cytatów: pap, twitter

Zobacz też:

Cztery osoby zatrzymane podczas piątkowych protestów przed Sejmem [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Szczerba człowiek układu (przecież działa w PO) nic mu się nie stanie ;). Mogą składać zażalenie nawet do ONZeta ;).

 2. Robert mówi

  Dane personalne policjanta wykonującego czynności służbowe w stosunku do osoby kontrolowanej,legitymowanej,zatrzymywanej nie stanowią tajemnicy służbowej,przeciwnie policjant ma obowiązek podać stopień,nazwisko imię,przyczynę kontroli np.drogowej,powód legitymowania,zatrzymania oraz podstawę prawną,nr Art.ustawy o policji,rozporządzenia…..itd.Tylko smutne miski ze Starych Kiejkutów mogą zbierać do ula miód i mówić że to big foot,a reszta to bajdy od smerfy CIAmajdy

 3. Robert mówi

  Jeszcze jedno,pan rzecznik mówi o jakiejś fali hejtu…? ŁOT IS THYS…?U mnie na wsi jak się mówi do konia hejta,to wi ze ma lecieć w prawo i tego sie cymo…Hej!

 4. ? mówi

  Nie bardzo kojarzę o co idzie – nazwiska milicjantów są jawne – mają je nawet wyhaftowane na mundurkach – to znaczy skrót imienia i pełne nazwisko – w tym przypadku „R.Sawera” 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.