Policja składa zawiadomienie do prokuratury w związku z internetowym wpisem posła Szczerby

Michał Szczerba/ fot. twitter
4

W związku z ujawnieniem danych personalnych policjantów Komendant Główny Policji nadinspektor Jarosław Szymczyk złoży zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury – zapowiedział w poniedziałek rzecznik KGP Mariusz Ciarka. Sprawa ma związek m.in. z wpisem posła Michała Szczerby (PO), który podał na Twitterze dane osobowe policjanta dokonującego zatrzymania jednego z uczestników piątkowego protestu przed Sejmem.

„Szanowny Panie Pośle. Apelujemy o rozsądek i opamiętanie się. Naraża Pan życie policjanta i Jego rodziny. Takie wpisy mogą doprowadzić do tragedii. Za Pana wpisem pojawiły się osoby nawołujące do przemocy wobec rodziny i najbliższych policjantów” – taki wpis pojawił się na twitterowym koncie Polskiej Policji w reakcji na wpis posła Szczerby. Szczerba nie usunął wpisu.

„Ujawnienie danych personalnych szeregowych policjantów, którzy dbają o porządek, a następnie wywołanie tym fali hejtu i gróźb kierowanych do dzieci, do bliskich, najbliższych policjantów jest niespotykana. Dlatego Komendant Główny Policji w tej sprawie polecił zebrać wszelkie materiały dowodowe związane z ujawnionymi na portalach społecznościowych wpisami, groźbami kierowanymi w stosunku do najbliższych policjantów i składa zawiadomienie o przestępstwie do prokuratury” – powiedział rzecznik KGP podczas konferencji prasowej. “Nie może być i nie ma przyzwolenia na to, aby nasi policjanci i ich rodziny były narażone na niebezpieczeństwo” – dodał.

Źródło informacji i cytatów: pap, twitter

Zobacz też:

Cztery osoby zatrzymane podczas piątkowych protestów przed Sejmem [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Szczerba człowiek układu (przecież działa w PO) nic mu się nie stanie ;). Mogą składać zażalenie nawet do ONZeta ;).

 2. Robert mówi

  Dane personalne policjanta wykonującego czynności służbowe w stosunku do osoby kontrolowanej,legitymowanej,zatrzymywanej nie stanowią tajemnicy służbowej,przeciwnie policjant ma obowiązek podać stopień,nazwisko imię,przyczynę kontroli np.drogowej,powód legitymowania,zatrzymania oraz podstawę prawną,nr Art.ustawy o policji,rozporządzenia…..itd.Tylko smutne miski ze Starych Kiejkutów mogą zbierać do ula miód i mówić że to big foot,a reszta to bajdy od smerfy CIAmajdy

 3. Robert mówi

  Jeszcze jedno,pan rzecznik mówi o jakiejś fali hejtu…? ŁOT IS THYS…?U mnie na wsi jak się mówi do konia hejta,to wi ze ma lecieć w prawo i tego sie cymo…Hej!

 4. ? mówi

  Nie bardzo kojarzę o co idzie – nazwiska milicjantów są jawne – mają je nawet wyhaftowane na mundurkach – to znaczy skrót imienia i pełne nazwisko – w tym przypadku “R.Sawera” 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern