Policja pałuje na marszu we Wrocławiu! Świadek: „Starsze kobiety, niebiorące udziału w marszu, szarpały policjantów za ręce, by przestali bić, prowokować”

Fot. Polska Scena kibicowska
17

Wydarzenia z marszu 11 listopada 2019 roku we Wrocławiu (PEŁNA RELACJA) nie mogą przejść bez echa. Policja przy użyciu metalowych pałek teleskopowych, z których nie korzystało nawet ZOMO, gazu i armatek wodnych katowała uczestniczących i niepoinformowanych o delegalizacji marszu uczestników zgromadzenia. Publikujemy kolejny film i relację świadka wydarzeń, który także nie ma wątpliwości, że brutalne katowanie Polaków, było zaplanowaną prowokacją, zwłaszcza, że podczas manifestacji nie wypowiadano zakazanych treści i kilka rac nie zagrażało utracie życia lub zdrowia.

OBEJRZYJ: PILNE! Nagrywał wydarzenia z marszu we Wrocławiu. Zaatakował go „policjant” z pałką teleskopową i postawiono mu zarzuty! PUBLIKUJEMY JEGO RELACJĘ [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fot. Polska Scena kibicowska
Fot. Polska Scena kibicowska

Marsz ruszył o 19. O 19:10 został rozwiązany. Przedstawicielka urzędu miasta podjęła tę, jakże łatwą z jej perspektywy, decyzję, gdy przez kilka osób zostały odpalone race, a z ust tysięcy dobywały się „antysemickie” okrzyki: „a na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści” (ktoś widocznie poczuł się obrażony). Paniusia kolejne komunikaty wydawała już bardzo rozdygotana. Zdała sobie sprawę z tego, że wypełnianie woli prezydenta Wrocławia, będzie kosztowało miasto kolejną bitwę. Policjanci wokół niej byli wku*wieniu… Policjantki zakute w zbroje chowały się za swoimi kolegami przerażone. Właśnie pani, która wyszła zza biurka po raz pierwszy od 30 lat, wydała rozkaz rozwiązania pokojowej manifestacji, pełnej dzieci, ludzi na wózkach inwalidzkich, osób starszych, młodych dziewczyn – zwykłych ludzi.

PRZECZYTAJ I DZIAŁAJ: Zawiadomienie do prokuratury na Sutryka, Bukowską i Ciążyńskiego ws. katowania Polaków na marszu we Wrocławiu. Grożą im 3 lata więzienia!

Ci z kolei po przeciwnej stronie barykady zachodzili w głowę, dlaczego ktoś znowu atakuje ich poglądy i nie pozwala na ich wyrażanie. Nie wiedzieli co zrobili źle. W ich mniemaniu nastąpił właśnie zamach na ich wolność słowa i zgromadzeń . Od swoich rodziców usłyszeli kiedyś, że tych praw nie można pozwolić od tak sobie odebrać. Zbyt stanowczym jesteśmy narodem, by ktokolwiek nami pomiatał. Nie ważne czy robi to komuna, POstkomuna, czy PiS – zawsze przecież napotyka to na opór!

Wiedział o tym Dutkiewicz rok temu, wiedział o tym dzisiaj Sutryk. Wypisujcie teraz w mediach o rasistowskiej Polsce, o antysemityzmie, toczcie nadal tę wojnę. Dzielcie Polaków jeszcze bardziej ???

Od początku do końca byłem przed czołem marszu, to z jednej strony kordonu policji, to z drugiej. Nie słyszałem rasistowskich i antysemickich okrzyków. Nie widziałem żadnego aktu prowokacji ze strony uczestników marszu.
Najbardziej dotykały mnie sceny, gdy starsze kobiety, niebiorące udziału w marszu, szarpały policjantów za ręce, by przestali bić, prowokować. Krzyczały, że to ich wina, bo „tamci przecież nic złego nie zrobili”…
Wstyd mi za Sutryka i jego wyborców, bo też po części czuję się wrocławianinem.

OBEJRZYJ: [WIDEO] Podsumowanie marszu w Warszawie i Wrocławiu – D. Szkarupski (RN), R. Piskorski i J. Międlar

Drogich Czytelników prosimy o przesyłanie listów otwartych do RPO Adama Bodnara, szefa MSWiA ws. katowania Polaków we Wrocławiu, a także prosimy o składanie zawiadomień do prokuratury na Jacka Sutryka, Bartłomieja Ciążyńskiego i Agatę Bukowską, urzędników odpowiedzialnych za antypolską prowokację, która miała miejsce 11 listopada 2019 we Wrocławiu podczas marszu z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obejrzyj całą relację:

[WIDEO] Podsumowanie marszu w Warszawie i Wrocławiu – D. Szkarupski (RN), R. Piskorski i J. Międlar

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. rins mówi

  Patrząc na ten film jak Polak traktuje Polaka który cieszy się z odzyskania niepodległości to rzeczywiście gdzie my żyjemy?
  Uważajcie na Siebie bo ormowcom nigdy niczego nie zrobili a ich ofiary były kalekami do końca życia bez wsparcia Państwa
  Trzeba to puścić w świat

 2. irek mówi

  Skurwysyny w kominiarkach bo po wszyskim szanowny „policjant” boi się że mu sąsiad napluje w ten wredny najemny pysk. To jest najgorszy sort ludzi którzy idą do policji, najemnicy którzy pracują dla tego kto więcej zapłaci, własą matkę by spałował za poklepanie po plecach przez szefa i premię do zarobków. Ludzie bez honoru a na pewno nie służący obywatelom tak jak ślubują. Hańba!!!

  1. Antek mówi

   ale ziejesz jadem osobniku !!!!!

  2. Mirosław Trojden mówi

   Antuś, dobrze się czujesz? Czego tu niuchasz?

 3. Marcjusz mówi

  Sutryk powinien podać się do dymisji, gad fałszywy. Pałowanie moim zdaniem musiało zostać wyreżyserowane, żeby w świat poszedł przekaz, że państwo chroni swoich obywateli przed bandą faszystów. Mam też wrażenie, że Sutryk nie raz jeszcze pokaże swoje prawdziwe oblicze volksdeutcza.

 4. Robert B. mówi

  Jak można zapłacić na tego prawnika? Klikam na ten obrazek i nic się nie dzieje.

  1. Pan Mosze mówi

   Nie można. Głupie goje, takie jak ty, mogą, co najwyżej, wpłacać na Muzeum Polin.

  2. Buran mówi

   Musisz wejść na „zrzutka.pl” i wpisać albo wkleić tytuł zrzutki. Już wpłaciłem, działa.

 5. ewka mówi

  Podczas wyborów prezydenckich kazdy z osób zameldowanych we Wroclawiu miał możliowsc zagłosowania. Istniała duża szansa aby wybór padł na normalną osobę. A tu miasto uwolniło się od jednej gnidy a dostało dwa razy gorszą nie mająca pojecia o zarzadzaniu w dodatku na usługach obcych służb ktore pociągają raz za jeden sznurek raz za drugi . Czy faktycznie obywateli Wroclawia nie stac aby zagłosować na normalność? Czy we Wroclawiu musi byc promowane zboczenie, dewiacja, pedalstwo?

  1. Mirosław Trojden mówi

   Raczej dla ciebie Izaak.

 6. Sławomir mówi

  Ujęcie filmiku powyżej jak to pałowanie tej osoby to nie całość zajścia, kolega który próbował wyciągnąć z tej pacyfikacji nim doszedł został od razu potraktowany gazem…czy czymś (biała ciecz, zapach nie powodował łzawienia, za to skóra paliła niesamowicie, miałem tego trochę na rękach, bolało dwa dni, współczułem koledze który miał to na całej twarzy, szyi, rękach…)
  Na filmie widać jak podnosi ręce by się przed tym ochronić -1,16

 7. klioes vel pislamista mówi

  JaZdzira

  Na próżno jej oczęta szukają rozumu!
  Krzyk: „raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę!”
  To… faszyzm jest jej zdaniem! Patriotyzm tłumu
  Wymaga… spałowania! To jej myśli złote…

  Wypada więc przypomnieć tej, co „Konstytucji
  Broni”, treść… Konstytucji. Jest w niej zakazana.
  Agitka komunizmu. Przeciw rewolucji
  Znane hasło dlaczego spotyka nagana?

  Myślę, ją obserwując, o JaZdziry tacie.
  Dobrze, że gdy ją płodził, chętka mu opadła.
  Mogło być jeszcze gorzej, niż to co już znacie…
  Bo, gdyby pchnął raz jeszcze, to zrobiłby diabła!

 8. Anonim mówi

  Widok jak za komuny. Tak sie traktuje Polakow we wlasnym niby wolnym kraju????????????????

 9. mario mówi

  Nie byłem we Wrocławiu ale to taki sam schemat działania bandytów z policji co np w Białymstoku.Najpierw ścierwa w kominiarkach prowokują tłum a potem inne ścierwa w mundurach ten tłum pacyfikują.Na zachodzie poleciałyby kamienie i butelki z benzyną i tłum przetrzepałby dupy bandytom z policji.A u nas kultura,ludzie dają się katować a bandziory z policji nikogo i niczego sie nie boją.Ale do czasu!Kiedyś się spotkamy!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.