Policja grozi „zdecydowaną reakcją” wobec osób, które nie zakładają maseczek w miejscach publicznych!

policja/ fot. screen
16

Małopolska policja opublikowała komunikat ws. zakrywania twarzy i nosa w miejscach publicznych. Wskazuje, że zdecydowanie będzie egzekwowała przestrzeganie nakazu nałożonego na Polaków przez rząd.

– Z uwagi na wzrost dobowej liczby zakażeń koronawirusem policjanci będą kontrolować środki komunikacji publicznej, galerie i inne obiekty, w których obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki. Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować wobec osób, które lekceważą przepisy sanitarne. Podczas ostatnich wzmożonych kontroli w komunikacji miejskiej nie obeszło się bez mandatów wobec osób nie przestrzegających obowiązku noszenia maseczki – czytamy w komunikacie małopolskiej policji.

Wskazano, że obowiązek noszenia maseczek dotyczy osób korzystających z komunikacji miejskiej, przebywających w galeriach handlowych i innych obiektach użyteczności publicznej.

Policjanci chwalą się, że zdecydowane działania w kwestii noszenia maseczek już zostały przez nich wdrożone. Nakaz egzekwują nieumundurowani policjanci.
21 i 22 października br. nieumundurowani policjanci wraz z inspektorami MPK przeprowadzili wzmożone kontrole w środkach komunikacji miejskiej, zwracając szczególną uwagę na tych, którzy próbują omijać przepisy covidowe i nie stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz nie zachowują dystansu społecznego. Dla zapominalskich interwencje kończyły się pouczeniem, natomiast tym, którzy lekceważyli upomnienia, policjanci wręczali mandaty karne. W tym przypadku mandat wynosi od 20 do 500 zł, natomiast jeśli sprawa zostanie skierowana do sądu, organ ten może orzec grzywnę nawet do 5000 zł – czytamy. – W wyniku dwudniowych kontroli w komunikacji miejskiej funkcjonariusze podjęli 42 interwencje, pouczając 14 osób i wręczając 26 mandatów karnych za brak maseczki oraz 4 za brak odpowiedniego dystansu. W dwóch przypadkach policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie.

Czy małopolska policja ma się czym szczycić?

Źródło cytatów: malopolska.policja.pl

Przeczytaj także:

Zapasy z mężczyzną, co nie miał maseczki, czyli policyjna błazenada [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. wielki UCISK ! mówi

  zamaskowane „zomo” zwane dla zmylenia przeciwnika funkcjonariuszami tzw. policji skończy w piekle wraz z swoimi mocodawcami, nie będzie wtedy tłumaczenia że tak nam kazano, masz rozum, to nie łam konstytucji i praw ludzi nie skażonych oszustwem i propagandą KAŁwidowych ZBRODNIARZY i STRECZYCIELI !!! synagogo-pis i kolaboranci —- PIEKŁO NA WAS CZEKA !

 2. verizanus mówi

  W takich sytuacjach postmilicjanci (podobnie jak ministerstwa które reprezentują) są silni i zdecydowani, gorzej jakby natrafili na prawdziwych mafiozów albo złodziei 😉

 3. Ewa mówi

  Rozpocznijmy w końcu masową zdeterminowaną selekcję służb mundurowych ‼️ nakaz maseczek jest niezgodny z prawem, kodeks karny nie zakłada braku maseczek ani jako przestępstwo ani jako wykroczenie bo zwyczajnie takiego zapisu o noszeniu masek w kodeksie nie ma ! Masowo odmawiać przyjmowania mandatów, zbierać dane takich mundurowych i do sądu ‼️ potrąca pensje na kilka miesięcy to zaczną myśleć czy kogoś napastować o szmatę czy nie ‼️‼️‼️

 4. B. mówi

  Jak to było? „Słabi wobec silnych, silni wobec słabych”?

 5. W K mówi

  Dzisiaj Grzegorz Płaczek przedstawił w programie wRealu24 tabelkę z danymi ws. umieralności itp. Zakładam, że policja zna te liczby, bo to są liczby urzędowa. Niepotrzebnie policja kłamie. Urodziłem się bez szmaty na twarzy i umrę bez szmaty na twarzy, a ewentualne ściganie ludzi przez policję za brak szmaty na twarzy zaprzecza sensowi utrzymywani policji przez podatników.

 6. Tomasz mówi

  Policja niech łapie bandytów na ulicach, wariatów na drogach a nie szuka kto ma a kto nie szmaty na twarzy!!!

 7. anonim mówi

  Gdy przyleci do Polski horda hasydów, żeby czcić śmierć cadyka i na swych mordach na bank nie będą mieć szmat, to zomo też będzie takie stanowcze=NIE NIE NIE. Bo zomo jest silne dla słabych a miętkie dla silnych.

 8. Rafał mówi

  Ciekawe…. jeżdżę krakowskimi tramwajami i autobusami bez szmaty, bywam w Galerii Krakowskiej bez szmaty i ani jednej kaczej kurwy – czyli tzw „policjanta” nie spotkałem. A MANDATÓW NIE PRZYJMOWAĆ- ORZECZNICTWO SĄDÓW JEST JASNE- NIE MA TAKIEGO PRAWA!!!!

 9. WWL24 mówi

  Policja/Milicja zawsze była bardziej aparatem represji wobec społeczeństwa, a nie tym, czym powinna być.

 10. MAREK mówi

  Ekonomista specjalista od covididiotyzmu i nadmiarowych zgonów chorych, otoczony wyselekcjonowanymi lewackimi szamanami zakłamujący podstawową wiedzę medyczną oraz ignorującymi wiedzę o aktualnych wynikach badań randomizowanych, wprowadzają covidterror na polityczne zlecenie. Ci zakłamani zbrodniarze wydają idiotyczne polecenia policji, aby zmuszali ludzi do robienia z siebie idiotów, przy okazji powodując problemy zdrowotne z powodu blokowania układu oddechowego, stresu i strachu.

  Co do policji to niestety silni dla słabych oraz słabi i tchórzliwi dla silnych.

 11. Wojtek mówi

  Głośno mówić milicjantowi że zostanie na niego napisana skarga i pozew cywilny – oni wiedzą że to działanie jest bezprawne i raczej odpuszczą (milicjant z aktem oskarżenia jest zawieszony).

 12. MAREK mówi

  Co do filmiku to można zobaczyć niedotlenionego zamaskowanego ignoranta, chama i prostaka, który wspiera poniżanie drugiego człowieka.

  To dzięki takim upośledzonym ignorantom, kapusiom, chamom i tchórzom to wszystko nadal trwa!!!

 13. Marek mówi

  42 interwencje-26mandatów za maskę+ 4 za dystans+14 pouczeń=44

 14. anonim mówi

  Policja stałą się organizacją przestępczą, gdyż ślepo wykonuje rozkazy politycznych przestępców, jak syntezator mowy niedziel. Każdy policjant po zaznajomieniu się z Konstytucją i wyrokami sądów powinien odmówić albo zaniechać wykonania rozkazu nakazującego noszenie masek przez ludzi zgodnie z art.58 Ustawy o Policji. Paradoksem tego przepisu jest to że powinien poinformować komendanta Głównego Policji o tej odmowie, a to jest błędne koło. Moim zdaniem powinien powiadomić niezawisły Sąd lub Trybunał Konstytucyjny, żeby była ochrona jego interesu.

 15. F tf mówi

  A karawana Kaczyńskiego i Tuska jedzie dalej, oni mają nas w dupie, powinni skończyć na sznurku..

 16. ppp mówi

  tak jak ktoś to napisał – NIE PRZYJMOWAĆ MANDATÓW! i co ? i g możecie zrobić, pachołki systemu

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.