„Polakom nie będziemy pomagać!” Niemiecki producent nie pozwala na wykorzystanie skrawków tkanin [OBEJRZYJ REPORTAŻ]

Szwalnia Lubinex / Fot. Lubinextra.pl
6

Telewizja Polska opublikowała reportaż na temat koncernu krawieckiego zarządzanego przez niemieckiego przedsiębiorcę. Szwalnia stacjonuje w Lubinie. Znajduje się w niej mnóstwo skrawków tkanin, które są przeznaczone do utylizacji, a które można wykorzystać na uszycie maseczek, które w dobie epidemii są bardzo potrzebne w szpitalach.

Polskie pracownice, ze skrawków przeznaczonych do utylizacji, bo godzinach chciały uszyć maseczki. Niestety, nie zgodził się na to niemiecki przedsiębiorca. Miały usłyszeć: „Polakom nie będziemy pomagać”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Po nacisku medialnym kilka pracownic otrzymało zgodę na wykonanie maseczek, które teraz zostaną przekazane do szpitala. Jednak niesmak pozostaje. Sprawę jako pierwsza nagłośniła dziennikarka portalu Lubinextra.pl.

Reportaż z krótkim komentarzem Jacka Międlara jest dostępny w aplikacji WPRAWO.TV – KLIKNIJ I POBIERZ na smartfony. Reportaż jest także na stronie Telewizji Polskiej.

Przeczytaj:

Kolejne restrykcje w związku z koronawirusem: ograniczenia w sklepach i na ulicach [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Małgorzata mówi

  A CZEGO SIĘ SPODZIEWACIE PO SZWABACH ?, JUŻ PARĘ LAT TEMU NIEJAKI HANS G. ZARZĄDZAJĄCY FIRMĄ W KOSAKOWIE, WYPOWIEDZIAŁ SIĘ CO ZROBIŁBY Z POLAKAMI, NOTABENE ” POLSKI” SĄD WYDAŁ W TEJ SPRAWIE SKANDALICZNY WYROK, ALE NAJGORSZE JEST TO, ŻE SZWABY ORAZ INNI OBCY MAJĄ POZWOLENIE NA PANOSZENIE W NASZYM KRAJU, NATOMIAST NIE DBA SIĘ JUŻ TAK O POLSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW I WŁAŚCICIELI POLSKICH FIRM.

 2. anonim mówi

  Hipotetyczna sytuacja Pracownice pytają swojego szefa, czy ze skrawków tkaniny możemy wykonać maski higieniczne dla żydów. Szef odpowiada: ,,żydom nie będziemy pomagać”. Jaka byłaby reakcja sami wiecie to tak jakby uderzyć kijem w gniazdo szerszeni, a ów szef ze strachu z pełnymi gaciami schroniłby się na dnie kopalni.

  1. Jacek Międlar mówi

   Komentuję to w filmie, który jest na platformie. Uszylibyśmy.

 3. Wojciech mówi

  Niemcy mają jedną cechę, ktorą u nich lubię – choć nie szanuję. Są na maksa przewidywalni. Jeśli nienawidzili Polaków 1000 lat temu to nienawidzą dalej, choćby nie wiem ile bomb im spuścić na głowy. Tak samo z miłością do Rosjan, Pomimo że stracili na wschodzie ze 20 mln ludzi – w obu wojnach – albo i więcej z czego większość zmarła w strasznych warunkach głodu i mrozu to miłość pozostanie na zawsze.

  1. Domino mówi

   w przypadku Rosjan to nie wielka miłość ,ale strach jest na pierwszym miejscu…oni się boją bestialstwa i barbarzyństwa,a Rosja z tym im się od zawsze kojarzy…

 4. count mówi

  O TO WLASNIE CHODZI ZE NIE MAMY POLSKIEGO PRZYWODZTWA I NIE MA NADZIEI ZE BEDZIEMY MIELI!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.