„Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki.” Były szef MSZ Izraela twierdzi, że to uprawniony zarzut

Israel Katz/ fot. screen
2

W ubiegłym roku, kilka tygodni po obchodach tzw. „wyzwolenia” obozu koncentracyjnego Auschwitz, szef izraelskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Israel Katz, powiedział w rozmowie na antenie Channel 13 TV News – Israel: Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i – tak jak powiedział Icchak Szamir [b. premier Izraela], któremu Polacy zamordowali ojca, „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych.

Wypowiedź żydowskiego polityka świadczy o wyjątkowej niewdzięczności starozakonnych, która z założenia miała uderzyć w dobre imię narodu polskiego, a zwłaszcza tych, którzy z narażeniem życia, w okresie II wojny światowej, żydów przechowywali w szafach, piwnicach, na strychach… Izraelski minister ze słów się nie wycofał, a zakłamana kampania nienawiści do Polski nie została powstrzymana.

Teraz do słów Israela Katza odniósł się były szef resortu MSZ Izraela Silvan Shalom. W telewizji News Israeli 13 stwierdził, że Katz „nie musi przepraszać” , bo „są Polacy, którzy współpracowali z nazistami”.

Rozumiem, że przyjmując taką narrację równie dobrze możemy stwierdzić, że Żydzi wySSali antypolonizm z mlekiem matki, gdyż masowo, tworząc Judenraty, policję w gettach i przywdziewając mundury III Rzeszy, swoich pchali do zagłady?

SKLEP-WPRAWO.PL

Przeczytaj także:

Jak Żydzi pomagali Niemcom mordować Żydów

J. Międlar: „Wyzwolenie” przez Armię Czerwoną, czyli przemianowanie ludobójstwa. Kto gloryfikuje oprawców?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marcin mówi

  Oburzają nas słowa żyda, który pluje na Polskę jednak kiedy jeden z czołowych polityków opozycji, która podobno ma nas bronić zarówno w wymiarze finansowych jak i godnościowym po raz kolejny pluje nam w twarz to mówimy, że to deszcz pada.
  Janusz Korwin-Mikke właściwie ręka w rękę z Katzem potwierdził, że Polacy to urodzeni antysemici. JKM wrzuca między wierszami, że Polaków bardziej niż wolność gospodarcza interesuje bicie żydów i homosiów.
  Proszę posłuchać 50 sekund od 41 minuty:
  https://www.youtube.com/watch?v=HrUqU54ILd8&feature=youtu.be

  Parę dni wcześniej w swoim felietonie w Rzeczpospolitej JKM podzielił się refleksją, że Polacy na spółkę z żydami wymordowali więcej Rosjan niż Rosjanie Polaków w Katyniu.

 2. Robert mówi

  News Israeli 13 musi być zawsze 13 po apostołach w liczbie 12cie ?Stąd ich proweniencja i niechęć do szczęścia w dążeniu do pecha?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.