Podkarpacie ofiarą walki o klimat? KE może zablokować modernizację sieci ciepłowniczych w tym regionie

Komisja Europejska/ fot. pixabay.com
16

Komisja Europejska wszczęła postępowanie w sprawie modernizacji sieci ciepłowniczej w pięciu gminach na Podkarpaciu. Polska zgłosiła Komisji, że zamierza udzielić wsparcia publicznego na modernizację sieci w gminach Tarnobrzeg, Ropczyce, Lesko, Dębica i Ustrzyki Dolne.

KE ma wątpliwości, czy planowane wsparcie jest zgodne z unijnymi zasadami pomocy państwa, ponieważ nie odpowiada ono kryteriom „efektywnego systemu ciepłowniczego” określonym w dyrektywie w sprawie efektywności energetycznej. Dlaczego nie odpowiada? Dlatego, że chodzi o modernizację systemów ciepłowniczych, w których ciepło wytwarzane jest głównie przez kotły opalane węglem. A to jest niezgodne z założeniami unijnej walki o klimat.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mój komentarz: Eurokołochoz niszczy polską energetykę i ciepłownictwo różnymi metodami. Jedną z nich jest haracz w postaci opłat za emisję CO2. Kolejną metodą jest blokowanie wszelkich inwestycji związanych z węglem. W przypadku Podkarpacia mamy do czynienia z modernizacją i rozbudową sieci rurociągów wokół istniejących ciepłowni opalanych węglem. Najprawdopodobniej więc KE nie dopuści do tej inwestycji blokując możliwość wsparcia jej dotacjami z funduszy strukturalnych UE zarządzanych przez Polskę. I żadnej modernizacji nie będzie. Tak działa „dobra ciocia Unia”.

Źródło informacji: PAP

Zobacz też:

Obłęd! Francja zamyka elektrownie atomowe i będzie walczyć o klimat przy pomocy OZE

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbigniew mówi

  Moze glosujac na Korwina daloby sie szybciej rozpieprzyc ta UE, szybciej niz sami sie rozleca ?

 2. Robert mówi

  Dobrze że sieć burdeli ma się wspaniale i można się ogrzać przy interwale

 3. Gość mówi

  Węgiel przestanie być zły w momencie, gdy zagranica do końca przejmie polskie zasoby węgla. A propos, co się dzieje obecnie z kopalnią Krupiński? Mówiono, że PiS chce ją po cichu (sprze)dać zagranicznemu kapitałowi. Czy to prawda?

 4. Abisyn mówi

  Witam!
  Bardzo niebezpieczny jest bardzo „atrakcyjny” program ,,CZYSTE POWIETRZE” ( przeznaczono 100 miliardow) w którym to dofinansowuje się remonty mieszkan do kwoty 100 000 złotych pod warunkiem usuniecia pieca drzewno-weglowego. Jest on najbardziej kuszący dla rodzin z malym dochodem. Dofinansowuja do 90 procent wydatków. Oczywiście zdajemy sobie sprawę jak będzie dzialal ten mechanizm. Jak już zakoncza się przekrztalcenia i większość domostw będzie korzystala z sieci gazowej wówczas ceny wzrosną i skończą się zarty i pieniądze w szybkim czasie wroca do inwestorów ( wiadomo jakich) ale będzie już za pozno na ratowanie kopaln i infrastruktury ciepłowniczej wykorzystującej wegiel i pochodne. Nie dajcie się wiec zwieść !!! Oczywiście pieniądze trzeba zgarnąć i wyremontować mieszkania ale nadal korzystać z wegla a już od Waszej twórczej weny zależy jak to zrobić i upewnić urzednikow ze piec został usunięty i zezłomowany 🙂

 5. Abi mówi

  Witam!!!
  Szczególnie niebezpieczny jest lansowany w kraju ,,atrakcyjny” program o nazwie „CZYSTE POWIETRZE” z budżetem UWAGA !!! 100 miliardow złotych. Dofinansowane sa wszystkie projekty remontu domow do 100 tys zl, pod warunkiem ze zacznie się od wymiany pieca na GAZOWY. Szczególnie atrakcyjny jest on dla rodzin ubogich gdyż możliwe jest sfinansowanie 90 procent inwestycji . Chodzi oczywiście o spowodowanie sytuacji ze większość domow będzie uzależnionych od gazu .Mechanizm jest zawsze taki sam .Jak już tak się stanie wówczas cena gazu wzrośnie dwu lub trzykrotnie zapewniając oczywiście zwrot kosztów inwestorowi ( wiemy tu o kogo chodzi) jednak będzie już za pozno na ratowanie kopaln i infrastruktury korzystającej z wegla i drzewa. Oczywiście musimy być zapobiegawczy i w zadnym razie nie wolno nam odrzucić pieniędzy których nam się oferuje ,A wiec Polacy brac kase ,remontować ale w zadnym wypadku nie rezygnować z wegla i drzewa . Jak to robic …..pozostawiam inwencji Polakow bo wiadomo ze urzędnicy będą się dwoic i troic by upewnić ie ze nasze piece sa zutylizowane na wieki 🙂 ……CZOLEM WIELKIEJ POLSCE

 6. Zbigniew mówi

  Rownie niebezpieczne jest czynienie z Polski Prowincji dla wielkiego przemyslu Europy i swiata. Chcemy inwestorow, wiec musimy znac problemy, gdyz prowincje opuszczaja najciekawsi ludzie i emigracja niweczy edukacje – moim zdaniem, odczuciem walka z Prowincjonalizmem jest glownym zadaniem Konfederacji.

  Konfederacja sklada sie z roznych Federacji i kazda moze miec, przyjac na siebie inne zadanie np jedna wyciagniecie od Niemcow i krajow bylej Osi Faszystowskiej (w tym Grecji pozyczajacej wielkie pieniadze hitlerowi) dokumentacji wspolpracy zydow, syjonistow z nazistami i bolszewikami a druga moze pracowac w skupianiu ludzi wokol tematu poruszonego przez pana.

  Ataki na nas musza wywolac reakcje i rozwoj Konfederacji – oczywiste, gdyz nie da sie ukryc atakow ani ich skutkow.

  Wielka zmasowana propaganda potrzebuje wielkich pieniedzy i ucisku cenzura (tak jak robi teraz PiS – ponad milion dla Tokarczuk) – opor moze konczyc sie biernoscia i cala propaganda sukcesu bierze w leb tak jak tuskowa.

  Musimy znac prawde obecna w mediach swiata – nie mozemy sie izolowac od Centrum przemyslowego. Doskonalym jest Handelsblatt – oni sami szukaja.

  „”Dzień dobry Herr Abi.
   
  Pod koniec ubiegłego roku miasto Nowy Jork uczyniło w Stanach Zjednoczonych coś nie do pomyślenia: pozwało najpotężniejszą na świecie firmę naftową – Exxon Mobil. W tym tygodniu rozpoczął się historyczny proces pod przewodnictwem prokuratora Letitii James. Oczekuje się sensacyjnego procesu, w tym wezwania byłego szefa Exxon Mobil, a następnie sekretarza stanu USA Rexa Tillersona.
   
  WYŚWIETLACZ
   
  Dla Exxona sprawa jest jasna: „Exxon Mobil nie ma nic, absolutnie nic złego”, powiedział w swoim przemówieniu prawnik firmy wartej miliardy dolarów. Druga strona widzi to trochę inaczej. Zarzut: Firma oszukała inwestorów i akcjonariuszy, ukrywając ryzyko zmiany klimatu niebezpieczne dla ich działalności. Exxon stosuje „wieloletni fałszywy system” w celu oszukiwania inwestorów, analityków i akcjonariuszy „w zakresie zarządzania ryzykiem związanym z regulowaniem zmian klimatu” – powiedział akt oskarżenia.
   
   „Exxon Mobil nic nie zrobił, absolutnie nic złego.”

  TED WELLS, ADMINISTRATOR EXXON MOBIL

  „Różnica między tym, co powiedział Exxon, co robi, a tym, co faktycznie zrobiła, była ogromna i miała duży wpływ” – powiedział Kevin Wallace, prokurator w swoim przemówieniu otwierającym. Wynikające z tego szkody dla inwestorów, prokuratura szacowana na 416 milionów do 1,16 miliarda dolarów.
  Jak wpływ firmy naftowej na środowisko miał Exxon od dziesięcioleci. Istnieją dokumenty z lat 70. i 80. XX wieku, w których nawet wewnętrzni badacze domagali się ograniczenia spalania paliw kopalnych, aby złagodzić wpływ klimatu.
  Ściganie się opłaca
  Firma naftowa próbowała z całych sił zablokować śledztwo w sądzie, na próżno nazywając ją „próbą zbirów”, którzy byli częścią spisku przeciwko firmom paliw kopalnych. W ciągu najbliższych trzech tygodni najwyższy sąd w Nowym Jorku rozpocznie poszukiwania odpowiedzi bez ław przysięgłych. To dopiero drugi strajk klimatyczny, który doprowadził go przed wymiar sprawiedliwości w Stanach Zjednoczonych. To kolejny powód, dla którego przedstawiciele prokuratury oczekują realistycznych możliwości.
  Przede wszystkim jednak orzeczenie może zasygnalizować ponad 1000 innych sytuacji klimatycznych w USA, które obecnie próbują postawić przed sądem wielkie koncerny naftowe za ich obowiązki w zakresie zmian klimatu. Jednak historyczny proces przeciwko Exxon ma wyraźną przewagę: Nowy Jork po prostu nie próbuje udowodnić, że koncern naftowy znacząco przyczynił się do zmian klimatu, ale chce pokazać, że inwestorzy zostali świadomie oszukani. To może okazać się decydującym posunięciem. Ponieważ dzięki pieniądzom zabawa dobrze się kończy.
   
  Życzę miłego weekendu
   
  Kathrin Witsch
  Redaktor w dziale firm i rynków, Handelsblatt”

  1. Zbigniew mówi

   Powtorze:

   …………”” Chodzi oczywiście o spowodowanie sytuacji ze większość domow będzie uzależnionych od gazu .Mechanizm jest zawsze taki sam .Jak już tak się stanie wówczas cena gazu wzrośnie dwu lub trzykrotnie zapewniając oczywiście zwrot kosztów inwestorowi ( wiemy tu o kogo chodzi) jednak będzie już za pozno na ratowanie kopaln i infrastruktury korzystającej z wegla i drzewa. „”…….

   ………..””Nie dajcie się wiec zwieść !!! Oczywiście pieniądze trzeba zgarnąć i wyremontować mieszkania ale nadal korzystać z wegla a już od Waszej twórczej weny zależy jak to zrobić i upewnić urzednikow ze piec został usunięty i zezłomowany ?””………..

   Aby zamknac ten Krag brakuje 3 czynnika i to jest rola Konfederacji – 3 sily politycznej.

   Moim sukcesem nie byloby zwrocenie uwagi pana Bodakowskiego i pana Jacka na waznosc spraw energii ale jezeli zaczynaja to rozumiec, to jest reakcja na agresywnosc lewakow otaczajacych problemy termodynamiki (energia nie powstaje ani nie ginie – dziala w zamknietym kregu).

   Problemy energii i pieniadze otoczone sa lewakami i z nimi problemy maja w normalnym swiecie wszyscy – chcielismy tego swiata i PKB wzroslo 3 razy.

   Wpierw trzeba uporzadkowac nasza IDEE – ideologie i pisze o tym pan Jan.

  2. Zbigniew mówi

   Szukajac felietonu bodakowskiego o monarchii propagowanej przez korwina znalazlem cos strasznego, ale jest w tym opis skutecznosci walki z obca propaganda.

   „”Wiedza o mordzie przedostała się po kilku dniach na Zachód dzięki komunikatowi, jaki uczniowie i profesorowie gimnazjum Jana Kasprowicza wysłali w świat za pomocą tajnej radiostacji krótkofalowej. W wystąpieniu na forum Izby Gmin wspomniał o masakrze sam Winston Churchill. Rozgłos nadany tragicznym wydarzeniom oraz całkowita samowola wykonawców masakry zmusiły nazistowskie władze do osądzenia odpowiedzialnych za mord.

   Proces toczył się przed niemieckim sądem specjalnym w Poznaniu w lipcu 1940 r. Hirschfeld został uznany za winnego i skazany na 15 lat więzienia. W uzasadnieniu wyroku sędziowie stwierdzali m.in. iż oskarżony „nieprzyjacielskiej zagranicy dał sposobność do nagonki na naród niemiecki, na którą zagranica tylko czekała”.””

   https://prawy.pl/104714-krwawa-noc-w-inowroclawiu-przed-egzekucja-skalpowano/

  3. Zbigniew mówi

   Wracajac do tematu.

   Pana wypowiedz – drugi punkt Kregu mozna podzielic i uzyskac Krag w jakim same skoncentruja sie rozne male Federacje.

   – 2 -………..””Nie dajcie się wiec zwieść !!! Oczywiście pieniądze trzeba zgarnąć i wyremontować mieszkania ale nadal korzystać z wegla a już od Waszej twórczej weny zależy jak to zrobić i upewnić urzednikow ze piec został usunięty i zezłomowany ?””………..

   – 3 -….. „”Oczywiście pieniądze trzeba zgarnąć i wyremontować mieszkania””

   Caly krag okreslajacy przestrzen (szerokosc – dlugosc podstawy – wysokosc reakcji ) zbyt wysoka ilosc „wody” powoduje rozlewanie sie szerokosci i dlugosci a wiec calego obszaru podstawy wywolujac nastepne reakcje.

   – 1 -…………”” Chodzi oczywiście o spowodowanie sytuacji ze większość domow będzie uzależnionych od gazu .Mechanizm jest zawsze taki sam .Jak już tak się stanie wówczas cena gazu wzrośnie dwu lub trzykrotnie zapewniając oczywiście zwrot kosztów inwestorowi ( wiemy tu o kogo chodzi) jednak będzie już za pozno na ratowanie kopaln i infrastruktury korzystającej z wegla i drzewa. „”…….

   – 2 – ……….. nadal korzystać z wegla a już od Waszej twórczej weny zależy jak to zrobić i upewnić urzednikow ze piec został usunięty i zezłomowany ?””………..

   – 3 – w tym zestawieniu jest lacznikiem zamykajacym Krag tworzacy nieksztaltna przestrzen ………….. „”,A wiec Polacy brac kase ,remontować „”

   Tak przechodzimy do 1 punktu pana Filiozofii dzialania: ……….- 1 -…………”” Chodzi oczywiście o spowodowanie sytuacji ze większość domow będzie uzależnionych od gazu .Mechanizm jest zawsze taki sam .Jak już tak się stanie wówczas cena gazu wzrośnie ……………..

   No i Krag sie toczy – mamy kolo napedzane akcjami przeciw nam.

   Miejsce dla politykow Konfederacji:

  4. Zbigniew mówi

   PiS i JK wogole nie interesuja sie polskimi rozwiazaniami kotlow spalajacymi wegiel i gaz w efektywny sposob.

   Taki przyklad jeden z wielu nie do ogarniecia dla jednej osoby – musi powstac Federacja czytelnikow ciekawych portali – https://www.youtube.com/watch?v=NWB–Kt6KtI

   Wg portalu rzadowego wgospodarce.pl gazetybankowej.pl do modernizacji domkow jednorodzinnych potrzeba 200 mld Zl.

   Bezposrednie przejscie na kotly gazowe spowoduje niska efektywnosc kosztowa inwestycji i wysokie koszty eksploatacji – razem utrate przez Polske ogromnych mozliwosci rozwoju.

 7. Zbigniew mówi

  Skutki tych strat odczuje kazdy, gdyz zwieksza sie koszty a zmniejszy potencjal zarobkow i podatkowy a wiec mozliwosci socjalne budzetu panstwa.

  Jest konflikt i jest rozwiazanie polityczne sa takze ludzie z roznych branz, z roznych kregow w tym developerzy.

  1. Zbigniew mówi

   JK i PiS odszedl do srodowiska Lewakow A Dudy i powiela lewackie teorie np likwidacje ferm hodowli zwierzat Futerkowych.

   PiS opanowali tacy ludzie jak Krzysztof Czabanski a jaki jest wiemy po dzialalnosci tego Komitetu do spraw mediow (ponad milion dla Tokarczuk i jest okey.)

   Pomimo wszystko mamy potrojone PKB i co dalej?

   Dalej potencjal ludzi, ktore ma Konfederacja.

 8. Zbigniew mówi

  Jaki konflikt Konfederacji z PiSem, gdzie on jest?

  Po uruchomieniu polskich Federacji czysto dla mechaniki (technicznych – technologicznych – spolecznych) efektywnego spalania (uzupelnieniu PiS) mozna wykonac Krag inwestycji na 200 mld inwestujac w polskich wynalazcow i wdrozeniowcow posrednio – dla budzetu rzadu PiS pozostaloby 100 mld.

  Takie dzialanie Konfederacji jest wzorem dla swiatowych organizacji ekologicznych w zapewnieniu energi dla gospodarstw domowych – nadal ponad miliard rodzin nie ma dostepu do energii dla przygotowania posilkow, pompowania wody, ogrzewania noca i chlodzenia w dzien …. maja tylko szanse na emigracje……. co wykorzystuja lewacy ………….

 9. Zbigniew mówi

  Do Abi.

  We wszystkich polskich sprawach mamy podobna sytuacje i powstanie Konfederacji dla tych spraw jest wielkim sukcesem organizacji Polski.

  PIS szukajac pomyslow dla propagandy rozreklamowal budownictwo pasywne juz zaniechane w EU i 800 mln Europie a wiec mamy do dyspozycji 20 razy wzszy potencjal rynku niz w Polsce.

  Dlatego nie powinien pan zaniechac podzialu swojego postu na punkty, gdyz w swobodnej dyskusji na forach gdzies padna pomysly, bez znaczenia osobno ……

  Sztuczna Inteligencja nie wystarczy aby wykorzystac archiwa portali np wgospodarce.pl – to jest ogrom pracy opartej na intuicji niedostepnej dla SI bedacej tylko narzedziem.

  SI nie zastapi intuicji mlodych politykow

 10. Zbigniew mówi

  Konfederacja ma pewne pole finansowo ideologiczne pozostawione przez PIS (Po to niech sobie zbuduje polityczna elektrownie atomowa i bedziemy mieli spokoj, lewactwo tuskowate zginie jako chmura zanieczyszczen).

  Wobec Czabanskiego Konfederacja moze utworzyc Sejmowa Komisje do spraw Ochrony zwierzat – konkurencje dla komisji z PIS Czabanskiego tworzaca tylko system korupcji za pomoca stanowisk – ile jemu dadza zainteresowani typu budowniczowie Czajki i reszty?

 11. Zbigniew mówi

  PIS zaniechal calkowicie ROZWOJ KONCEPCJI repolonizacji zadluzenia zagranicznego i bankow.

  Dlatego pana wypowiedz jest tak wazna!

  POPSL sprzedawalo Polske i Polakow a Konfederacja moze sprzedac KONCEPCJE repolonizacji bankow z korzyscia dla wiekszosci Polakow i przejscia malych firm na srednie tworzac etaty kierownicze z pensja 200 tys € rocznie Netto.

  To jest tylko jeden problem IDEII !

  Czy ekspansja zagranicznych bankow na rynek detaliczny, konsumpcyjny jest czescia repolonizacji.

  Wykluczenie zagranicznych bankow i bankowcow w tym polskiej emigracji menedzerow jest bolszewia Kima a nie repolonizacja.

  Trzeba im dac Klucz ideii dp ekspansji.

  Takim kluczem jest uznanie kredytu konsumpcyjnego – krotkoterminowego do 100 tys € jako sposob na oszczedzanie. To jest tylko „inwestycyjna konsumpcja” wzrostu polskiego PKB i socjalu.

  Taki kredyt splacany jest liczony do oszczednosci nawet w prosty sposob, gdyz rodo zabrania interesowania sie kredytami w innych bankach …………. wazne jest, ze sa splacane.

  Wygralismy w TSUE w sprawie frankowiczow i te zwyczaje oparte na przepisach ochrony rodzin i spoleczenstwa z ktorego korzystaja banki trzeba wykorzystac, gdyz jestesmy dzieki temu w innym poziomie rozwoju spoleczenstw.

  Krotkoterminowy kredyt do 8 lat jest latwy do splacania a moze stanowic jako oszczednosci 30 % Polakow potezny zastrzyk gotowki dla kredytow hipotecznych dlugoterminowych i dla budownictwa mieszkaniowego, uslug bytowych, komunalnych, produkcyjnych + edukacji.

  Kazdy moze okreslic potencjal splaty tych kredytow i mozliwosci zarobkowania w swiecie a wiec takze zyski systemu podatkowego dla celow socjalnych PIS.

  Wystarczy Sejmowa Komisja Konfederacji ds kredytow krotkoterminowych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.