Podatek 50% jako źródło finansowania bezwarunkowego dochodu podstawowego. Dr Szlinder przyznaje, że aby wszystkim dać, trzeba wszystkim zabrać [WIDEO]

dr Maciej Szlinder/ fot. screen
15

We wtorek (24.05.2022) dr Maciej Szlinder, członek Zarządu Krajowego Partii Razem i socjolog z UAM, był gościem red. Roberta Mazurka w Rozmowie RMF. Tematem rozmowy był bezwarunkowy dochód podstawowy i eksperyment, który Szlinder chce przeprowadzić w kilku gminach województwa warmińsko-mazurskiego. Eksperyment polega na tym, że mieszkańcy tych gmin mają przez dwa lata otrzymywać 1300 złotych miesięcznie w ramach dochodu podstawowego. Pieniądze mają być wypłacane za nic.

O tym eksperymencie oraz o idei dochodu podstawowego, który jest niczym innym jak powszechną grabieżą, pisałam w felietonie pt. „Powszechna grabież, czyli bezwarunkowy dochód podstawowy” (załączam go pod tym artykułem). Po policzeniu kosztów wychodzi, że przekraczają one dochody budżetu o setki miliardów złotych. I to bez względu na to, czy pieniądze będzie się rozdawać wszystkim obywatelom, czy tylko tym, którzy są w wieku produkcyjnym, jak postuluje dr Szlinder.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Red. Mazurek zrobił to, co ja, czyli policzył koszt tej zabawy i zapytał, kto za to zapłaci. Odpowiedź była taka, jak przewidywałam w felietonie. Zapłacą wszyscy. Dr Szlinder z rozbrajająca szczerością przyznał, że trzeba będzie podnieść podatki. A jako najlepszy wskazał model opracowany przez Hiszpanów, który zakłada opodatkowanie w wysokości 50%. Dodał też, że zabranie połowy dochodów wszystkim i rozdanie tej kwoty w formie dochodu podstawowego ma być korzystne dla 80% społeczeństwa.

Idea dochodu podstawowego jest zatem taka, że aby dostać 1300 zł miesięcznie każdy musi oddać państwu połowę swojego dochodu. Tak ma się urzeczywistnić sprawiedliwość społeczna. Żeby dać wszystkim, trzeba zabrać wszystkim. I dr Szlinder przyznaje to wprost. Jeśli zatem chcecie oddawać połowę dochodu w zamian za 1300 złotych, głosujcie na Partię Razem. A gdy już ta partia dojdzie do władzy, będziemy wszyscy mieli jednakową biedę z nędzą. Wyjścia z tej nędzy nie będzie, bo przedsiębiorczość będzie finansowo karana. Tak jak to było w PRL, w którym niszczono ludzi tzw. domiarem.

Warto wysłuchać poniższego wywiadu i potraktować go jako przestrogę. Pomimo przeprowadzonego w XX wieku na masową skalę komunistycznego eksperymentu, który wszędzie doprowadził do powszechnej nędzy, nadal są ludzie (i to z tytułami naukowymi), którzy po raz kolejny próbują udowodnić, że powszechna grabież jest słuszna i wskazana. RATUNKU!

Źródło informacji: Rozmowa RMF

Zobacz też:

Katarzyna TS: Powszechna grabież, czyli bezwarunkowy dochód podstawowy

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Skoro tacy ludzie zostają doktorami, na świecie będzie coraz gorzej.

 2. Rebih mówi

  To nic innego jak podjęta przez Partię Razem próba przelicytowania Plusów PiS-u. A jednocześnie gest w kierunku Davos: „Tu jesteśmy! Jeszcze bardziej od PiS lewicowi i bardziej entuzjastyczni wobec Nowego Ładu!”
  Można spodziewać się potężnej odpowiedzi PiS-u. Pomysłów na rozdawnictwo na pewno nie zabraknie. Pieniędzy też, bo przecież można dodrukować, a za inflację w Polsce i tak odpowiedzialne są nieudolne rządy skorumpowanego Putina.

 3. Rebih mówi

  @WK Dzisiejsze studia 3 letnie odpowiadają dawnemu liceum zawodowemu. Studia 5 letnie to coś pomiędzy dobrym technikum, a drugim rokiem dawnych studiów. Na Politechnice. Na przedmiotach humanistycznych degrengolada jest znacznie większa.

 4. Hammurabi mówi

  Wytrwałem i dosłuchałem do końca tych wywodów „doktora”…
  Stwierdzam, że położna która mu pomagała przyjść na ten świat musiała się pomylić i dała mu klapsa nie w tyłek a w głowę!
  Filozof – słowo synonim rozległej wiedzy… A jednak sądząc z tego doktorskiego bełkotu nie zawsze.
  Podejrzewam, że ów „filozof” Makarenki się naczytał.
  Był już taki jeden… Twierdził, że „od każdego według jego zdolności i każdemu według jego potrzeb”…
  Wielu go posłuchało i jeszcze więcej w sposób nagły opuściło ten padół.

 5. AS mówi

  Smash NWO, Smash Klaus Schwab and his family, Smash left ideology!

 6. George mówi

  Lewactwo forma zburzenia psychicznego, które powinno zostać objęte przymusowym leczeniem psychiatrycznym w zakładzie zamkniętym. Ten cały Szlinder to idealny dowód na potwierdzenie tej tezy.

 7. zagłoba sum mówi

  Od zawsze mówie i piszę: dobry marksista to MARTWY marksista!..

 8. zagłoba sum mówi

  Filozof??? Filozofami byli Sokrates, Arystoteles i Platon a ten starozakonny to zwykły, bolszewicki gnojek!

 9. Janka mówi

  A kto się utrzymie z 1300 zł, zglupieli? Nikt roboty nie rzuci. Jakby to było 5000 to można robote zostawić. Czyli bez eksperymentu efekt jest znany.

 10. Historyk mówi

  Nie krytykujcie. Dobrze gada. Inaczej jak odstręczyć ludzi od komunizmu, jak wciskając im takie głupoty. Więcej zarabiasz. Więcej ci zabiorą. Konkluzja. Najlepiej się obijać . I tak czyni się postęp. Huraa

 11. Kwal mówi

  Ciekawe jakiej narodowości jest ten głupiec ?

 12. Kwal mówi

  Oczywiście, że jest tak jak pisze Pan George. To jest choroba psychiczna polegająca na zaburzeniu osobowości w medycynie nazywa się to schizofrenią. To choroba kwalifikująca chorego do umieszczenia w zakładzie zamkniętym dla psychicznie chorych bez możliwości opuszczenia tej placówki….
  W Polsce osób z takimi objawami jest mnóstwo !

 13. Ajsjs mówi

  Liczę że jutro przeczytam że jednak gość poprosił o eutanazjie, bo taki zjeb…any łeb chyba o niczym innym nie myśli, ktoś pomoże?

 14. Shadow mówi

  Dodam do tekstu p. Katarzyny że PIS przyklepie to bardzo prędko, bo chory psychicznie pinokio jest wzorowym uczniem Klausa Schwaba, a u zbrodniarzy z NWO, dochód podstawowy dla wszystkich, jest jednym z podstawowych czynników w nowym, wspaniałym świecie. Natomiast za ten eksperyment, również z chęcią zapłaci pinokio z naszych pieniędzy, wbrew temu co głoszą różni, że to zapłacą gminy objęte eksperymentem.Są to najbiedniejsze gminy i zapewne nie będzie ich stać, to o tym cicho sza. A w ogóle po co rozpatrywać urojenia chorych psychicznie i dopatrywać się w nich sensu.

 15. Andrzej mówi

  Ten dochod gwarantowany ma byc w gminach gdzie zyja ukry przesiedleni po akcji Wisla, jest to 1300 na dorosla osobe, czyli tyle ile wynosi minimalna emerytura. Jest to przymiarka aby ten dochod dostali wszyscy ukry, bo goscinnosc sie skonczy a te nieroby musza dalej dobrze zyc, juz teraz przewazaja na dyskotekach, w restauracjach i w pociagach. Majac za darmo zycie bawia sie na koszt Polakow

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.