PO wycofuje kandydaturę Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia. Mętne tłumaczenie Schetyny [WIDEO]

Kazimierz Ujazdowski/ fot. twitter
0

Jest już pierwsza ofiara Koalicji Obywatelskiej, czyli wyborczego sojuszu Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Grzegorz Schetyna ogłosił wycofanie poparcia PO dla Kazimierza Ujazdowskiego jako kandydata na stanowisko prezydenta Wrocławia. Wyjaśnił, że Koalicja Obywatelska wystawi wspólnych kandydatów na prezydentów ośmiu miast w województwie dolnośląskim. Nowoczesna ma wskazać kandydatów na prezydentów Świdnicy, Lubina i Wrocławia, a Platforma kandydatów w Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Bolesławcu, Legnicy i Głogowie.

„Dzisiaj, żeby ta koalicja mogła zmaterializować się we Wrocławiu, musimy – jako dwie współpracujące ze sobą partie – zrobić bardzo wyraźny i konkretny krok w tył. W przypadku PO to jest konieczność wycofania poparcia dla Kazimierza Ujazdowskiego, naszego kandydata zgłoszonego przez struktury regionalne” – oświadczył Schetyna.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mętne tłumaczenie Schetyny o nominacji Ujazdowskiego przez „struktury regionalne” skomentował jeden z internautów przypominając wypowiedź szefa PO o tym, że będzie rekomendował Ujazdowskiego strukturom regionalnym. Po prostu, Schetyna nakazał, więc struktury nominowały. A teraz Schetyna nakazał coś innego, więc poparcia nie ma.

Co na to Ujazdowski? Na Twitterze zapowiedział, że swoją decyzję o w sprawie wyborów samorządowych ogłosi po 8 sierpnia.

Źródło informacji i cytatów: pap, twitter

Przeczytaj też:

Skandal! Część posłów przeciw uchwale o ustanowieniu Anny Walentynowicz patronką roku 2019

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.