PO rozwala system dyplomacją. Kidawa Błońska o potędze Polski: takich decyzji nie można podejmować pochopnie!

Fot. Twitter
0

Przedwyborcza gorączka już się zaczęła, każda partia stara się zatem wypaść jak najlepiej w oczach społeczeństwa. O tym, że przede wszystkim należy zachować spokój i rozsądek w tak kluczowym momencie, pamięta na szczęście Małgorzata Kidawa Błońska z PO. Jej słowa przytoczył jeden z internautów:

„Prowadzący Szubartowicz: – „Czy jest Pani za tym, by Polska była państwem silnym i bogatym?” Małgorzata Kidawa-Błońska: – „Myślę, że takich decyzji nie można  podejmować pod wpływem emocji. Proponuję się spotkać w gronie ekspertów”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak dyplomatycznie wybrnęła z pytania, zadanego podczas jej wystąpienia związanego z przyszłorocznymi wyborami. Słowa kandydatki spotkały się z niezbyt przychylną reakcją społeczeństwa. Nie zabrakło uwag o tym, iż pani Kidawa “już prawie potrafi czytać z kartki”. W obronie koleżanki stanęła Barbara Zdrojewska, zwracając uwagę na szczególną pracowitość kandydatki. To jednak niewiele, jeśli spojrzy się na całokształt działań pani Małgorzaty oraz jej, jakże dyplomatyczne, wypowiedzi.

Polacy pytają na Twitterze, czy można powierzyć los kraju takiej osobie? Cóż, z pewnością można. Pytanie, czy warto. Cytując św. Pawła: “Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść”. Jakże to jednak miło, iż Platforma zamierza działać rozważnie. Oby taką samą zasadą kierowała się, gdy poruszony zostanie temat wojny z Iranem czy choćby… uroszczeń żydowskich na 300 mld dolarów. Nie bądźmy jednak złośliwi. Czas pokaże, jak orzeknie nieomylna wyrocznia demokracji.

Globkurier [CPS] PL

 

Źródło informacji: Twitter

Przeczytaj również:

Białoruś: walka o polskość. Wolontariusze zawieszają tabliczki z polskimi nazwami na domach naszych rodaków

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.