PO domaga się powołania sejmowej komisji śledczej ws. Puszczy Białowieskiej.

fot. youtube
3

Przewodniczący PO, Grzegorz Schetyna, poinformował, że jego partia będzie domagać się utworzenia sejmowej komisji śledczej ds. niszczenia Puszczy Białowieskiej oraz „polityki odnośnie środowiska, którą PiS prowadzi”.

– Będziemy także wspierać Europę, wspierać tych wszystkich, którzy tam w Puszczy protestują przeciwko nieludzkiej polityce ministra Szyszki i całego rządu PiS w stosunku do polskiej przyrody – powiedział Schetyna na konferencji prasowej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szef PO zapowiedział również złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez ministra Szyszkę (nielegalna wycinka), a odmowę podporządkowania się przez Ministerstwo Środowiska nakazowi natychmiastowego wstrzymania wycinki wydanemu przez Trybunału Sprawiedliwości UE nazwał drogą do Polexitu.

– Każdy kto w tak spektakularny sposób odwraca się od europejskiego prawodawstwa, od europejskich instytucji, kto nie chce wykonywać werdyktów, które podejmują europejskie trybunały dąży w bardzo jednoznaczny sposób do opuszczania UE – powiedział Schetyna.

Jak widać, PO i UE za wszelką cenę dążą do zatrzymania działań ratunkowych podjętych w Puszczy Białowieskiej systematycznie niszczonej przez inwazję kornika drukarza. Jakie będą skutki zaprzestania wycinki, pokazuje historia Lasu Bawarskiego, który również został zaatakowany przez kornika drukarza, i w przypadku którego postanowiono zostawić sprawy naturze. Natura zrobiła swoje, Bawarski Las umarł. Czy Puszcza Białowieska też ma umrzeć, bo tego chcą unijni urzędnicy i posłowie opozycji totalnej?

Źródło: pap, drewno.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Waldemar mówi

  Puszcza Białowieska dawno powinna być ratowana. Rząd PO i PSL nic nie robił, aby ją ratować.
  Tylko kradli, a nowotwór się rozwijał. Teraz trzeba uciąć nogi, aby pacjent przeżył i mógł żyć dalej tylkoze na wózku.

 2. test24 mówi

  No panie Schetyna, trzeba było działać. 8 lat mieliście na ratowanie Puszczy i ochronę środowiska, i co zrobiliście? Sprzedaliście polskie lasy!

 3. Tomek mówi

  Komisję to „se możecie powoływać jak se będziecie rządzić” POpaprańcy czyli nigdy .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.