Plucie na Polskę to opłacalny biznes. Olga Tokarczuk dostanie wyremontowaną willę od władz Wrocławia

Olga Tokarczuk/ fot. screen
17

Jak informuje Gazeta Wrocławska, Olga Tokarczuk, laureatka literackiej Nagrody Nobla, powoła we Wrocławiu fundację, która będzie wspierać pracę pisarek i pisarzy oraz tłumaczy, a także realizować badania nad literaturą i przekładem literackim. Władze Wrocławia przekażą na ten cel willę na Krzykach, która najpierw zostanie gruntownie wyremontowana.

OBEJRZYJ: O noblistce Tokarczuk, dla której Polacy to „mordercy Żydów” oraz o schizofrenii Angeli Merkel | KOMENTARZ J. Międlara [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fundacja będzie działała w willi Marii i Tymoteusza Karpowiczów przy ul. Krzyckiej 29. Miasto nie tylko wyremontuje willę, ale również obiecuje pomoc w funkcjonowaniu fundacji, która ma stać się „przestrzenią dla międzynarodowej rozmowy o możliwościach literatury w diagnozowaniu świata”. Oprócz organizowania spotkań dla pisarzy i tłumaczy, fundacja Tokarczuk ma też prowadzić działania edukacyjne oraz przyznawać stypendia.

Mój komentarz: Jak widzicie, plucie na Polskę to opłacalny biznes. Można dostać Nagrodę Nobla, można zostać zwolnionym z podatku, można dostać wyremontowaną willę. Nie czarujmy się, gdyby Olga Tokarczuk nie wpisała się swoimi wypowiedziami w narrację antypolskiej propagandy, nie dostałaby Nobla nawet gdyby pisała arcydzieła. Nobel dla Polki plującej na Polskę to wielki prezent dla tych, którzy stosują wobec nas pedagogikę wstydu. Większa gratka nie mogła trafić się antypolskim propagandystom. Mają teraz noblistkę, którą będą wymachiwać jak sztandarem A co mają Polacy? W 2016 roku miał powstać serial TVP na podstawie kapitalnej książki Elżbiety Cherezińskiej „Legion” o Brygadzie Świętokrzyskiej. I co? I cisza. Serialu nie ma. Będzie za to film o Zenku Martyniuku. Sukces!

PRZECZYTAJ: Skandal! „Polskie świnie” w Muzeum w Auschwitz! Czy będzie reakcja ministra Glińskiego?

Jeśli myślicie, że przesadzam i Nobel dla Tokarczuk nie ma nic wspólnego z jej antypolskimi wypowiedziami, to przypominam, że gdy Jan T. Gross napisał książkę „W czterdziestym nas Matko na Sybir zesłali…”, w której przedstawił zbiór wstrząsających opowieści polskich ofiar sowieckiego reżimu masowo deportowanych na wschód, nie spadły na niego zaszczyty, stanowiska, pieniądze. Dopiero antypolski paszkwil „Sąsiedzi” otworzył mu drogę do kariery i Gross został międzynarodową gwiazdą.

Teraz międzynarodową gwiazdą została Olga Tokarczuk, która nazwała Polaków „mordercami Żydów”, „kolonizatorami” i „właścicielami niewolników”.  Tokarczuk nie wycofała się z tych słów, nie przeprosiła za nie. Z uporem powtarza te szkalujące nas kłamstwa. Ciekawe, co powie podczas uroczystości wręczenia Nobla, która ma odbyć się 10 grudnia w Sztokholmie.

Źródło informacji: Gazeta Wrocławska

Zobacz też:

Senat RP uhonorował Olgę Tokarczuk. Noblistka podtrzymuje swoje słowa o Polakach jako „mordercach Żydów”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. OZ mówi

  Skoro Olga Tokarczuk oznajmiła światu swoje objawienia, niczym Tomasz Gross, jakoby to Polacy mordowali Żydów – to czy ona jest Polką, która też mordowała Żydów. ?? i jakiego ona jest pochodzenia : chazarskiego, czy ukraińskiego – sądząc PO nazwisku ??

  1. Anonim mówi

   trzeba ją zapytać czy jest Polką jeżeli powie że jest Polką to jej starzy musieli mordować żydów

  1. ReW mówi

   Tyle, że Tokarczuk nie kłamała mowiąc, że Polacy kolonizowali wschód i byli właścicielami niewolników. Kolonizacja Kresów to był fakt. Chłopi pańszczyźniani byli w drugiej połowie istnienia I RP praktycznie niewolnikami. Fakty nie są anty czy pro, to są po prostu fakty. Zatem sugeruję autorce najpierw odrobić lekcje, a dopiero potem zabierać głos, bo inaczej można się skompromitować. Prawdziwy patriota potrafi się przyznać do mniej chlubnych kart swojej historii, inaczej jest się tylko zwykłym szowinistą

  2. Andrzej mówi

   cała europa była feudalna,dlaczego nie wypomni niewolnictwa Francuzom i Szwedom?

  3. M mówi

   To bzdura – kolonizacji nie było. Polska nie posiadała kolonii, tylko inne państwa. W tamtych czasach chłopi nie mieli praw wyborczych ani sądowniczych – taki był standard we wszystkich państwach tamtego okresu. Trzeba znać historię aby to ocenić! Nie można wyrywać sytuacji chłopów z kontekstu historycznego. Na kresach (termin późniejszy) nie było kolonizacji, tylko względna wolność uciekinierów chłopskich, którzy jednak podlegali watażkom i ich władzy – sami ich sobie wybierali, spośród siebie. Istniały też sojusze i wojny feudalnego świata.
   Do kogo ona to pisze? Trzeba być kompletnym ignorantem, aby w to wierzyć, niestety propagandyści tacy są… Teraz Nobel za propagandę.

 2. Grill mówi

  Będzie gdzie miała grillować kiełbasę w ogrodzie – super…

 3. zz top mówi

  Nie uwazacie,gdyby wymienila ryj na swinski,bylaby ladniejsza?

 4. gojek mówi

  Cóż, normalny człowiek nie może tego czytać bez obrzydzenia. Widocznie musimy być jeszcze bardziej zmieszani z błotem, aby Polacy się obudzili…

 5. Jaca mówi

  Ta wątpliwego talentu szachrajka ma niezłą polewkę z Polski i z tego polskojęzycznego rządu. Dosyć że jedzie po nas jak po łysej kobyle, to my jej jeszcze podarowujemy wyremontowaną willę i cieszymy się z tego gównianego nobla, który przyznaje Szwecja, będąca w dzisiejszych czasach wiadomo jakim krajem.
  Takich to mamy włodarzy, bez honoru i czci i przez to taką mamy Polskę. Który poważny kraj wynagradzałby obywateli, którzy plują na niego i oczerniają na arenie świata? Raczej żaden, gościówa za to wszystko miałaby proces i zostałaby skazana. Ale wiadomo dawnej Polski już nie ma, jest tylko republika bananowa….

 6. Buran mówi

  Jeszcze za mało różnego rodzaju ” instytutów ” z których wylewa się jad na Polskę???

 7. Jadwiga mówi

  Wspomniana w artykule wspaniała pisarka Elżbieta Cherezińska jest autorką wielu bardzo dobrych powieści i są to powieści pisane na faktach historycznych, naprawdę bardzo wartościowe, np. „Królowa”, „Harda” oraz powieści o dziejach norweskich jarlów. Polecam – bardzo wartościowe powieści i napisane świetnym piórem!!

 8. de em mówi

  A mojej zonie nauczycielce po 30 latach naprawde ciezkiej pracy z maluchami przyznano nagrode kuratora i zabrano 1/3 na podatki, fajnie nie? Pania T. zwalnia sie z podatku a nauczycieli i innych malutkich wali sie po rogach. Kraj zulu gula, prawdziwie!

 9. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Jestem Polakiem,więc mam obowiązki polskie.Wrodzy naszej ojczyzny mają obowiązki antypolskie.Róbmy swoje jak śpiewał Młynarski.

 10. Maria Magdalena mówi

  Mysle, ze repolonizacje nalezy zaczac od Senatu.

 11. Kot mówi

  „Najmniej wartościowym natomiast rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto bowiem nią się odznacza, ten zdradza brak cech indywidualnych, z których mógłby być dumny, bo w przeciwnym wypadku nie odwoływałby się do czegoś, co podziela z tyloma milionami ludzi. Kto ma wybitne zalety osobiste, ten raczej dostrzeże braki własnego narodu, ponieważ ma je nieustannie przed oczyma. Każdy jednak żałosny dureń, który nie posiada nic na świecie, z czego mógłby być dumny, chwyta się ostatniej deski ratunku, jaką jest duma z przynależności do danego akurat narodu; odżywa wtedy i z wdzięczności gotów jest bronić rękami i nogami wszystkich wad i głupstw, jakie naród ten cechują”.
  Artur Schopenhauer

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.