Platforma bojkotuje TVP! „Gdybym regularnie wychodził ze studia jak rozjechana na drodze kuna, to też bym nie przychodził”

"TVP stosuje nieuczciwe chwyty"

Fot. TVP
3

Politycy Platformy Obywatelskiej postanowili przestać się ośmieszać przed milionami widzów Telewizji Polskiej i zrezygnowali z uczestnictwa z programach publicystycznych. Rzecznik prasowy PO, Jan Grabiec twierdzi, że politycy jego partii nie chcą dłużej występować w charakterze „mięsa armatniego”.

Grabiec tłumaczy, że politycy PO są zapraszani do TVP „na ostatnią minutę”, a jego partyjni koledzy i koleżanki nie są w stanie przygotować się do dyskusji. Rzecznik Platformy wylicza inne „nieuczciwe chwyty TVP”.
– W zaproszeniach są podawane tematy, które zmieniają się jakimś cudem tuż przed wejściem na wizję. I gdy my wysyłamy eksperta od – powiedzmy – polityki zagranicznej, okazuje się w ostatniej chwili przed wejściem na wizję, że rozmowa dotyczyć będzie wewnętrznych spraw. Wydawcy programów wprowadzają naszych posłów w błąd. Nie mamy ochoty występować w charakterze mięsa armatniego, osób do grillowania na wizji. W związku z tym jeśli nic się nie zmieni, a raczej nie zmieni się, będziemy rzadziej pojawiać się w programach publicystycznych TVP – wylicza rzecznik PO.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rzecznik PO zasugerował, że największy problem mają z posłem Michałem Szczerbą, który po prostu do merytorycznej dyskusji się nie nadaje. Udowodnił to kilka dni temu, gdy bez pardonu, najwyraźniej w wyniku frustracji, zaatakował redaktora Krzysztofa Ziemca, zarzucając mu szerzenie „pisowskiej” propagandy.
– Pokazaliście mnóstwo jadu, mnóstwo pisowskiej propagandy w tej partyjnej telewizji. Pan i pana współpracownicy mają naprawdę bardzo wybiórczy zestaw informacji, który dostarczają bardzo skrupulatnie naszym widzom. A część widzów płaci abonament – mówił Szczerba do dziennikarza.

Stanowisko Platformy Obywatelskiej skomentował na Twitterze były redaktor TVP Tomasz Lis: „Bojkot TVPiS przez PO. Oby na stałe. Z krętaczami, manipulantami i oszczercami na usługach Kaczyńskiego i Kurskiego nie ma sensu rozmawiać”. Długo nie trzeba było czekać na reakcję Jacka Międlara, który na politykach PO nie pozostawił suchej nitki: „Gdybym regularnie wychodził ze studia jak rozjechana na drodze kuna, to też bym nie przychodził”.

Globkurier [CPS] PL

Źródło: wirtualnemedia.pl, Twitter

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Waldemar mówi

  Waldemar mówi :

  Już w 2008 roku premier Tusk nawoływał do nie płacenia abonamentu, aby zniszczyć TVP
  Za rządów PO TVP info też było szczekaczką Platformy Obywatelskiej i stale ci sami zapraszani goście, eksperci zwolennicy cieplej wody w kranie

 2. Marek Nojszewski mówi

  Jak to,nie będzie scerego posła Scerby,posła Grabca o tajemniczym uśmiechu,posła Budki itp.
  Łooo matko i co tera zrobim??

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.