PiS wprowadza dopłaty do czynszu dla cudzoziemców pracujących w Polsce

fot. pixabay.com
13

Prezydent podpisał ustawę o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania. Program dopłat pokrywających część czynszu ruszy od początku 2019 r. Dopłaty będą udzielane do 15 lat, a ich wysokość wyniesie nawet kilkaset złotych.

Dopłaty otrzymają rodziny z dziećmi, ludzie młodzi, osoby niepełnosprawne i seniorzy. Konkretna pomoc finansowa dla osób o umiarkowanych i niższych dochodach w utrzymaniu wynajmowanych mieszkań przez długi czas trafi do chętnych niezależnie od tego, czy będą wynajmować mieszkanie od towarzystwa budownictwa społecznego, spółdzielni mieszkaniowej czy na rynku komercyjnym.

O dopłaty mogą ubiegać się nie tylko obywatele polscy, ale również cudzoziemcy przebywający w Polsce na podstawie wskazanego w ustawie tytułu, np. w związku ze świadczeniem pracy. Dopłata będzie przekazywana przez gminę bezpośrednio na rachunek wynajmującego.

Źródło informacji: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

Przeczytaj też:

Minister Emilewicz: „Jesteśmy gotowi jeszcze bardziej otworzyć granice dla pracowników spoza Polski”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbulwersowany mówi

  To już nie tylko kilka milionów Żydów, kilka milionów Ukraińców, kilka milionów folksdeutschow, kilka milionów pozostałości po kacapach, ale jeszcze kolejna inwazja obcych cywilizacyjnie innych lub tych samych narodowości. Polska staje się coraz mniej polska, a okupacja żydowska przybiera coraz bardziej na sile.

 2. Andy mówi

  To się rypło ceny wynajmu poszybują w gore a ze większość wynajmowanych mieszkań w rekach chazarow, to rząd im znowu sypnął pieniędzmi

 3. MSW mówi

  Dobra zmiana daje po równo jak w PRL-u. A co jeśli cudzoziemiec dobrze zarabia i nie potrzebuje dopłaty? Anglicy np. bardzo dobrze zarabiają w Polsce, albo Niemcy. Im nie są potrzebne żadne dopłaty, chyba że do upojnej nocy we Flamingo, niektóre dziewczyny się cenią. Ukraińcy potrzebują generalnie pomocy, im jest jeszcze ciężko. Oczywiście, zanim dotacja, pytanie: czy Bandera jest twoim idolem i dlaczego tak?

  1. goj mówi

   To niech proszą o pomoc swój rząd. Od kiedy Polska jest tak bogatym krajem, że stać ją na pomoc obcym?

 4. Abdull Zakkaria mówi

  tak trzymac, to lubie

 5. jaro mówi

  ….czyli rozumiem,że Polak- starsza osoba,albo niepełnosprawna,która ledwo wiąże koniec z końcem,ale mieszka we własnościowym mieszkaniu,czy małym domku,na pomoc państwa nie może liczyć,ale obcokrajowiec wynajmujący już tak?…czyli starzy i niepełnosprawni dalej mają płacić podatek PIT,klepać nędzę i utrzymywać obcokrajowców?…jak zwykle głupota goni głupotę!

  1. Toja mówi

   Jaro Mówi
   Źle rozumiesz albo raczej niewiele wiesz. Dodatki mieszkaniowe funkcjonują już ze 20 lat. Każdy może się ubiegać. Również Twoja biedna, niepełnosprawna, ledwo wiążąca koniec z końcem, mieszkająca w małym domku babcia.

 6. misiulo mówi

  Więc ruszyła pełna parą akcja przygotowania się prawnego na masową imigrację – dopłaty będą dla nich! PiS chce zalać nas imigrantami z Izraela i innych obszarów Azji i Afryki! Zdrajcy!

 7. Antypis mówi

  Chore Państwo Pis je zniszczył już całkiem. Jeszcze podziękujemy wszystkim narodom że nas mordowali i zapłaćmy im za to

 8. Uki mówi

  Moją kasę oddają zagraniczniakom. To trzeba rozglosic na pejsbukach i innych. Ja nie mam to nie rozgloszę

 9. adam mówi

  Ile trzeba mieć dochodu żeby dostać tą zapomogę?

 10. Taras mówi

  Dzień dobry. Podaj link do tego prawa. Jakie jest to prawo?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.