PiS uchyla furtkę do legalizacji związków jednopłciowych? Szokująca deklaracja minister Emilewicz

Jadwiga Emilewicz/ fot. Twitter
4

– W historii ludzkości zawsze były osoby homoseksualne. Mam długoletnich znajomych z tego środowiska, każdy pewnie ma. I oni mówią mi, że wcale nie popierają takich inicjatyw jak marsze równości. Nie mają potrzeby manifestowania swojej seksualności. Jeżeli są problemy prawne, to jestem gotowa o nich rozmawiać. Problemy z dziedziczeniem? Sprawdźmy, co w ustawie należałoby zmienić, aby partnerzy tej samej płci mogli w sposób jednoznaczny po sobie dziedziczyć. Jeśli chodzi o uzyskiwanie informacji o stanie zdrowia, to tutaj problemu nie ma. Ale jeśli jest, możemy porozmawiać, jak go rozwiązać – powiedziała minister Jadwiga Emilewicz w rozmowie z Onet.pl.

– Przełom w realizacji żądań aktywistów LGBT. Właściwy małżeństwu przywilej dziedziczenia (naturalny i związany z funkcjami rodziny) minister Emilewicz chce przyznać układom jednopłciowym. Doświadczenie europejskie uczy – kolejnym krokiem musi być adopcja – napisał na Twitterze Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris. Zapytał też, czy propozycja zmian prawnych oznacza zmianę w kodeksie cywilnym i uwzględnienie jednopłciowych relacji w dziedziczeniu ustawowym. – Czy jednopłciowe układy mogą liczyć na ulgę podatkową jako I grupa podatkowa w podatku od spadków i darowizn? Co uzasadnia takie przywileje? – pyta Kwaśniewski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do wypowiedzi minister Emilewicz odniósł się poseł Robert Winnicki podczas konferencji prasowej w Sejmie. „Minister Emilewicz rozważa, jak wprowadzić tylnymi drzwiami do polskiego porządku prawnego związki jednopłciowe. Ale tu nie chodzi tylko o dziedziczenie (…) To, co proponuje minister Emilewicz, to jest prosta droga nie tylko do dziedziczenia, nie tylko do uznawania formalno-prawnego związków jednopłciowych przez państwo, ale również do adopcji dzieci przez pary homoseksualne. (….) To jest oblicze tęczowego PiS-u” – wskazał Winnicki i przypomniał o wypowiedzi europosła PiS Zdzisława Krasnodębskiego popierającej legalizację związków homoseksualnych.

Winnicki podkreślił, że Konfederacja stanowczo sprzeciwia się jakimkolwiek ustępstwom na rzecz LGBT w przestrzeni publicznej. Zaapelował też do rządu o natychmiastowe zaprzestanie finansowania uczelni, które mają w swoim programie gender studies. „Żądamy, żeby wyrzucić gender studies z uczelni” – oświadczył szef Ruchu Narodowego. Zaapelował też do liderów PiS, PO i PSL, aby jednoznacznie zadeklarowali, że ich partie nie wejdą w koalicję z Lewicą, jeśli znajdzie się ona w przyszłym Sejmie.

Źródło informacji: Onet.pl, Twitter, Faceook

Zobacz też:

Grzegorz Braun w mocnych słowach: „Nie chcemy tęczowej republiki zboczeńców, ani jakiejś kolonii półżydowskiej”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zulu-Tango-Tango mówi

  To nie będzie kolonia [a tym bardziej: wczasy – tylko obóz pracy] pół-zydowska, a cała-zydowska, z tym ze dla tubylców będą urozmaicenia w postaci sodomii. Rasa Panów będzie rzecz jasna, też z dostępnych przyjemności korzystała. I gra gitara!

 2. lol mówi

  Ta zydówka jest gotowa na wszystko, by – po egzekucji JUST Act 447 – zostać dalej przy korycie! Sprzeda tubylców i POLSKĘ za dobrą synekurę!

 3. marju73 mówi

  Nie po to jeździ żydorząd do Izraela aby teraz nie wdrażać wysłuchanych tam dyrektyw.

 4. klioes vel pislamista mówi

  Bardzo proszę rozesłać dalej:

  Wybór

  Lewica, czyli zwykła LEWIZNA;
  W dodatku teraz zatęczowiona.
  Jeśli obejmie władzę, Ojczyzna
  To znaczy polski w niej naród, skona.

  PSL, czyli ta du.podajka,
  Która każdemu da, kto zapłaci.
  (Za każdym razem inna jest bajka,
  Lecz ten sam morał: „Szmata się szmaci!”)

  PO Platformą się okazało
  Do okradania obywateli,
  Gdy „o chrześcijaństwie swym zapomniało”.
  (A „nowoczesnych” żeśmy widzieli…)

  PiS to SOCJALIZM, co potępiony
  Był tysiąc razy przez głos Kościoła.
  Ale, kto o tym wie, „jest szalony!”
  (Tak w każdym razie nieuk go woła.)

  PiS to podróbka patriotyzmu,
  Wydmuszka z prawa jest i chrześcijaństwa.
  A nędza córką jest socjalizmu…
  Czy brak ratunku jest już dla państwa?

  Nie, lecz wybierzmy tych, co nie kłamią;
  Co wiernie trwają, gdzie polska racja;
  Obietnicami czczymi nie mamią!
  To lista czwarta – KONFEDERACJA!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.