PiS chce znieść klauzulę sumienia? Braun: „Dawajcie tu tego skurwego syna!” [WIDEO]

Konfederacja/ fot. Twitter
2

W środę (12.02.2020) Konfederacja przedstawiła zastrzeżenia do rządowego projektu ustawy o nostryfikacji dyplomów lekarzy spoza UE. Poseł Robert Winnicki stwierdził, że ustawa dyskryminuje polskich lekarzy i otwiera rynek medyczny dla imigrantów, a także pomija kryterium jakościowe i kwalifikuje zawód lekarza w kategorii taniej siły roboczej.

Ta ustawa zachęca polskich lekarzy do wyjazdu za granicę, bo na ich miejsce przyjadą ludzie z innych krajów i na lepszych, łatwiejszych zasadach będą mogli pełnić funkcję lekarza – powiedział poseł Jakub Kulesza. Dodał, że ustawa petryfikuje PRL-owski system nepotyzmu i wprowadza „obowiązkowe zsyłki lekarzy stażystów do szpitali powiatowych”, przy czym nawet nie refunduje kosztów dojazdu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przedłożenie rządowe zmierza do uchylenia klauzuli sumienia – ostrzegł poseł Grzegorz Braun i zacytował proponowaną przez rząd zmianę w przepisach, która mówi, że w przypadku powstrzymania się lekarza od wykonania świadczenia zdrowotnego jest on obowiązany wskazać lekarza lub podmiot leczniczy, który zapewni możliwość wykonania tego świadczenia.

Rzecz jasna, chodzi o przemysł aborcyjny. Ten projekt przedłożony przez premiera Morawieckiego zmierza do uchylenia klauzuli sumienia – powiedział Braun. Wskazując, że być może premier nie wiedział, iż taki zapis znalazł się w tej ustawie, poseł Konfederacji zacytował Jana Chryzostoma Paska przywołującego słowa hetmana Czarnieckiego: – „Dawajcie tu tego skurwego syna”, który ten projekt uchylający klauzulę sumienia de facto stworzył!

Zobacz też:

Grzegorz Braun kolejny raz składa wniosek ws. projektu ustawy „Stop 447”. „Proszę tego nie lekceważyć” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. KA mówi

    Antypolski PiS ciężko pracuje nad tym, żeby jak najwięcej Polaków wyjechało za granicę. Teraz chce się pozbyć polskich lekarzy.

  2. karol mówi

    Makabryczne odkrycie. Ponad 2400 szczątków martwych płodów w garażu lekarza.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.