PILNE! Sąd zezwolił ma Marsz Polski Niepodległej we Wrocławiu

Marsz Polski Niepodległej we Wrocławiu 2017/ fot. twitter
1

Sąd Okręgowy we Wrocławiu uchylił decyzję prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza zakazującą Marszu Polski Niepodległej. Marsz wyrusza o 17.00 z Dworca PKP. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którym leży na sercu dobro Polski. Zapraszają rodziny z dziećmi, kombatantów, młodzież, kibiców wszystkich klubów, patriotów i nacjonalistów.

– To dobra decyzja sądu. Jednak niewiele ona zmienia, ponieważ – bez względu na wyrok -Marsz Polski Niepodległej i tak przeszedłby ulicami Wrocławia. To my, Polacy, jesteśmy gospodarzami w tym mieście – komentuje Jacek Miedlar.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

6 listopada prezydent Wrocławia wydał decyzję zakazującą Marszu Polski Niepodległej. Jako powód wskazano, że podczas marszu może dojść do „znieważania osób, nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych”. Wskazano też, że na marszu mogą pojawić się osoby „posiadające przy sobie wyroby pirotechniczne oraz inne niebezpieczne materiały i narzędzia”.

Organizatorzy złożyli odwołanie, w którym wskazali, że decyzja prezydenta Dutkiewicza jest niezgodna z konstytucją i ustawą prawo o zgromadzeniach. Pełna treść odwołania TUTAJ.

Przeczytaj też:

Jacek Międlar apeluje: „Nie oddawajcie Marszu Niepodległości!” [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. D. mówi

    JACEK, PILNUJCIE POLSKI!!! CZYLI PILNUJCIE MARSZU NIEPODLEGŁEJ OJCZYZNY!!! WAŻCIE SŁOWA BO TO JEST 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI! WAŻCIE SŁOWA I NIE POZWÓLCIE SSZUBRAWCOM PROWOKATOROM Z TVN-U, GW-NA, KRYTYKI POLIT., I INNEJ POLSKOJĘZYCZNEJ ZAkodOWANEJ JEWROpejsKIEJ HOŁOTY SIĘ SPROWOKOWAĆ, NIE POZWÓLCIE TYMŻE POLSKOJĘZYCZNYM SSZUBRAWCOM , PASOŻYTOM Z WASZEGO MARSZU UCZYNIĆ MARSZ ICHNIEJSZYCH BRUNATNYCH PARSZYWYCH POLAKOZERCZYCH GĘB.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.