PILNE! Putin ogłosił częściową mobilizację. Do rosyjskiej armii ma trafić 300 tys. rezerwistów

Władimir Putin/ fot. screen
3

W środę (21.09.2022) prezydent Rosji Władimir Putin wygłosił orędzie do narodu, w którym ogłosił częściową mobilizację. – Zachód przekroczył wszelkie granice w swojej agresji w stosunku do Rosji. Zaangażował się w nuklearny szantaż. Chce zniszczyć nasz kraj. Mówimy o bronieniu naszych terytoriów. Odpowiadam wyraźnie: Mamy dużo broni, by odpowiedzieć. To nie jest blef – powiedział prezydent Rosji.

Putin zaznaczył, że „większość osób na terenach okupowanych nie chce być pod jarzmem neonazistów”. – Nie możemy ich porzucić, mocno ich wspieramy. Naszym celem jest wyzwolenie Donbasu – zaznaczył.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Putin stwierdził, że celem Zachodu jest osłabienie, podzielenie i zniszczenie Rosji, tak jak stało się to w 1991 z ZSRR. Wskazał też, że Zachód bezpośrednio polecił Kijowowi zerwanie wszystkich porozumień z Rosją osiągniętych podczas negocjacji.

Minister obrony Sergiej Szojgu poinformował, że mobilizacja obejmie wyłącznie osoby z doświadczeniem wojskowym i nie będzie „powołań dla studentów”. Do rosyjskiej armii ma trafić 300 tysięcy rezerwistów, co według Szojgu ma stanowić 1% ogólnego potencjału mobilizacyjnego Rosji. – Rosja walczy nie tyle z Ukrainą, co z całym Zachodem – oświadczył.

W związku z ogłoszeniem mobilizacji jednymi z najpopularniejszych haseł wpisywanych przez Rosjan w Google stało się „jak wyjechać z Rosji”. Redaktor portalu Defence24, Bartłomiej Wypartowicz, informuje, że w ciągu kilku minut wszystkie bezpośrednie bilety z Moskwy do Stambułu i Erewania zostały wyprzedane.

Źródło informacji: PAP, Interia, Twitter

Zobacz też:

P. Krzemiński: O RUSOFOBII

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. W K mówi

    Problem polega na tym, że nie będzie można pozostawić śmierci dużej grupy tych rezerwistów bez odpowiedzi bronią atomową, więc jest ponad 50% szans, że rakiety z bronią atomową pójdą w ruch, gdyż tzw. kolektywny Zachód dozbroi Ukrainę, żeby tych rezerwistów zabić.

  2. Mara mówi

    co za debil wymyślił tą „częściową mobilizację”??? Putin tego na pewno nie powiedział ani nie ma tego w ukazie!!! Tak właśnie trolle na zamówienie bezpieki rozpuszczają fikcję aby dalej ją rozwijać! I tak już dzisiaj ci sami trolle informują że w ukazie jest tajny zapis „o mobilizacji 1 miliona „! Idiotyzm , skoro jest tajna to skąd to wiecie debile?Ile wam psiory płacą za te brednie i czy ci co wam dali wykształcenie nie wstydzą się za takich debili?

  3. Maksio mówi

    Putina dręczą wyrzuty sumienia, wie, że nie ma wyjścia i musi brnąć dalej w ten nonsens. I ciągnie Rosję na dno. Jak się mówi u nas: na złodzieju czapka górę. Polecam państwu kanał na youtube Rosjanina, który uciekł z Rosji, żeby mówić prawdę https://youtu.be/2sNLoLW1u2U

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.