Pilne! Protest przeciw wystawieniu „Klątwy” w Chorzowie. Podpisz petycję do Marszałka Województwa Śląskiego.

"Klątwa" / fot. youtube
3

Spektakl „Klątwa” ma być wystawiony w chorzowskim Teatrze Rozrywki w ramach Wakacyjnego Przeglądu Przedstawień. Ta obsceniczna i antykatolicka pseudosztuka ma się odbyć 3 sierpnia. Dariusz Miłkowski, dyrektor Naczelny Teatru Rozrywki przewiduje, że dojdzie do protestów, ale zapowiada, że im nie ulegnie.

Na stronie protestuj.pl została opublikowana petycja do Marszałka Województwa Śląskiego. Jej autorzy domagają się natychmiastowego zdjęcia „Klątwy” z repertuaru 19. edycji Wakacyjnego Przeglądu Przedstawień w Chorzowie. Petycję kierują do marszałka, ponieważ jest on władny podjąć taką decyzję, jako że chorzowska scena to instytucja kultury samorządu Województwa Śląskiego.

Autorzy petycji informują, że chorzowski teatr finansowany jest przez śląski samorząd, który z kolei otrzymuje pieniądze z podatków lokalnych oraz – w niemałej części – z centralnego budżetu państwa. Oznacza to, że każdy polski obywatel ma być zmuszony do wspófinansowania swoimi podatkami bluźnierstwa pod nazwą „Klątwa”.

LINK DO PETYCJI

Źródło: protestuj.pl

SKLEP-WPRAWO.PL

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. gość mówi

    Podpisuje te petycje i podpisuje i na h…j to się zdaje.
    Te działania są nieskuteczne!!!

  2. piotr mówi

    moja propozycja.niech ta sztukę wystawiają w burdelu, tam gdzie jej miejsce

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.