PILNE! OFICJALNE WYNIKI wyborów w Gdańsku. Dulkiewicz deklasuje rywali, czyli układ nienaruszony

Grzegorz Braun, Aleksandra Dulkiewicz, Marek Skiba
7

Aleksandra Dulkiewicz przejęła schedą po Pawle Adamowiczu. W wyborach na prezydenta Gdańska, które odbyły się wczoraj (3 marca 2019), Dulkiewicz zdeklasowała rywali: Grzegorza Brauna i Marka Skibę.

Kandydatka, z poparciem PO, PSL, Nowoczesnej i Wiosny, zdeklasowała rywali i zdobyła 139 790 głosów (82,22 proc.). Na Grzegorza Brauna popieranego przez koalicję Korwin-Ruch Narodowy głosowało 20 164 osób (11,86 proc.), zaś na Marka Skibę popieranego przez Kacpra Płażyńskiego, który kilka miesięcy konkurował z Pawłem Adamowiczem na urząd prezydenta Gdańska – 10 074 (5,92 proc.). PiS nie wystawił swojego kandydata. Do urn poszło 170 020 osób, to niemal połowa uprawnionych do głosowania (48,6 proc).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przypomnijmy, że kandydatura Aleksandry Dulkiewicz w pewnym momencie była poważnie zagrożona, ponieważ ta nie zastosowała się do przepisów i zarejestrowała komitet wyborczy o nazwie stowarzyszenia, które już istnieje, co jest niegodne z prawem. Państwowa Komisja Wyborcza bezprawnie rozłożyła nad nią parasol ochronny i umożliwiono jej kandydowanie na urząd prezydenta Gdańska.

W trakcie kampanii wyborczej, Grzegorz Braun i Marek Skiba kilkakrotnie zapraszali Dulkiewicz do merytorycznej debaty. Nie znalazła w sobie odwagi, ale jak się okazało ucieczka przed merytoryczną debatą, przyniosła jej wielkie zwycięstwo.

Bz dwóch zdań, kandydat z poparciem Płażyńskiego może czuć się przegranym, tylko czy Grzegorz Braun poniósł sromotną porażkę? Z jednej strony na pewno tak. Z pewnością liczył na dwukrotnie lepszy wynik. Z drugiej zaś strony, Braun nie jest rodowitym gdańszczaninem i dla wielu mieszkańców mógł się wydawać kandydatem nie znającym trójmiejskich problemów, a czasu na zbudowanie zaufania miał naprawdę niewiele. Kto wie, być może kampania w Gdańsku, utoruje drogę Braunowi w walce o miejsce w brukselskim europarlamencie?

PRZECZYTAJ: „Udała nam się ta kampania. Moją tajną bronią była prawda!” Braun komentuje wyniki wyborów [WIDEO]

Jedno jest pewne. Zwycięstwo Aleksandry Dulkiewicz jest dowodem na to, że układ gdański ma się doskonale i najwyraźniej na najbliższe lata pozostanie nienaruszony.

Źródło informacji: PKW

Przeczytaj także:

Przewrócono pomnik ks. Jankowskiego: „Symboliczne strącenie fałszywej pamięci” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Greg mówi

  „12% to dużo poniżej tego czego ja się spodziewałem,ale nie nazwałbym tego porazką p.Brauna,ale porażką całej Polski,bo ani ten katolicki duch nie zadziałał ani narodowa duma nie wpłynęła na wynik…trzeba sobie powiedzieć jedno,że kolejne miasto po Warszawie jest stracone dla Polski,bo nie udało się rozwalić pomorskiej mafii… „

 2. Przebiśnieg mówi

  Grzegorz Braun to prawdziwy bicz Boży ! Mam nadzieję, że przyszły prezydent przyszłej Wolnej Polski.

 3. Grzegorz mówi

  Kochani, uświadommy sobie, że w ogóle ludzi prawicowo zorientowanych, wolnościowców, katolików-łacinników, narodowców, pro-liferów, nawet wraz z potencjalnymi, może być we współczesnej Polsce co najwyżej 20% dorosłej populacji. A podejrzewam, że przelicytowałem. W tych warunkach osiągnięcie 12% w wyborach, w niesprzyjających warunkach, jest bardzo dobrym osiągnięciem. Dobrze rokuje na przyszłość. Nie łudźmy się, że prawica może w Polsce zdobyć władzę. Póki co nie może. Trzeba jednak zaciekle walczyć o naszą realną reprezentację w parlamencie.

 4. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Było wiele nieprawidłowości w Gdańsku w tych wyborach.Oszustom,złodziejom i kłamcom musimy patrzyć na ręce.Chwała mężom zaufania,ich praca i czujność wykryła wiele szwindli.Wybory powinny być unieważnione i powtórzone.

 5. ikss67 mówi

  Statystyki sa nieubłagane, zawsze było w społeczeństwie około 20% ludzi rozsądnych i uczciwych, wtym 3-4% uczciwa inteligencja. Pozostali to ludzie w wygodnym dobrostanie wg własnego mniemania, cyniczni konformo intelektualiści 3-5% oraz pozostali – intelektualne pospólstwo. Taki oto przekrój społeczny Gdańska. Przeważyły głosy pospólstwa, takich typowych użytecznych durni, czytających nagłówki gazet, nie będących w stanie pozyskiwać informacji z różnych źródeł i łączyc faktów we własny osąd. Niesamowite jak łatwo ogłupia sie ludzi kolorowymi obrazkami.

 6. gojek mówi

  Znam perę osób z Gdańska. To specyficzni ludzie. odporni na argumenty, jak większość lemingów. Nie wiem co by musiała zrobić ta baba, żeby przegrać. Układ okrągłostołowy nadal ma się dobrze. Kiedy wreszcie spolonizujemy media?!
  Media to pierwsza władza: dyktują głupiemu społeczeństwu jak żyć i na kogo głosować. A że media nie są polskie…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.