[PILNE!] Konferencja Konfederacji o zatrzymaniu Jacka Międlara! G. Braun: Morawiecki odpowiada osobiście za zdrowie i życie Jacka [WIDEO]

Fot. YouTube
4

O godzinie 11:15 w Sejmie rozpoczęła się konferencja Konfederacji dotycząca działań ABW, które pojmało redaktora Jacka Międlara. Głos w sprawie zabrał Grzegorz Braun, zasypując rząd i służby niewygodnymi zapytaniami. Odniósł się przede wszystkim do słuszności decyzji władz, oraz jej konsekwencji dla społeczeństwa.

 • Zrzutka na laptopy (do pracy publicystycznej) dla Jacka Międlara: https://zrzutka.pl/hfjrt5 Laptopy, razem z innym sprzętem wykorzystywanym do pracy, zostały zabrane przez ABW.

– Pierwsze pytanie, jakie się nasuwa: Czy istotnie mamy do czynienia z zagrożeniami bezpieczeństwa publicznego, które uzasadniają tego typu działania? Kontekst sytuacyjny: zapowiedziana na dzisiejsze popołudnie demonstracja w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Ta demonstracja, do przybycia na którą zachęcał pan redaktor Międlar, czy nie ma stać się przypadkiem areną prowokacji, jaka wyniknąć może ze wzburzenia opinii publicznej we Wrocławiu, a może i na szerszą skalę niezrozumiałym, niewytłumaczonym do tej pory przez organy państwowe faktem zatrzymania uczestnika życia publicznego? Podkreślam, redaktora medium niezależnego – zapytuje, malując przed słuchaczami zarys sytuacji.

– Zwracamy się z tym pytaniem zatem do władz RP, do pana premiera Morawieckiego, ponieważ to on odpowiada za działania służb, których działalność koordynuje minister Kamiński, czy sytuacja tego rzeczywiście wymagała? Jeśli tak, to czy opinia publiczna nie powinna być przypadkiem informowana o tych zagrożeniach? Jeśli występują zagrożenia, to czemu władza o nich nic nie mówi, stwarzając sytuację  niejasności, która może skutkować wzburzeniem przynajmniej na scenie wrocławskiej, która jeszcze nie ochłonęła po akcji tamtejszej policji, służb, funkcjonariuszy po 11 listopada tego roku. (…) A więc pierwsze pytanie: po co, dlaczego i z jakiego powodu? A jeśli są jakiekolwiek powody, to czy opinia publiczna nie powinna być uwrażliwiona na niebezpieczeństwa, o których wiedzę mogą mieć służby? – pyta polityk.

– Druga kwestia. Szanowni państwo, premier Morawiecki i koordynator Mariusz Kamiński niechaj mają świadomość, że od dzisiejszego ranka to oni osobiście ponoszą odpowiedzialność za zdrowie i życie redaktora Jacka Międlara.

Nie są to wcale słowa na wyrost. Grzegorz Braun przypomniał o sprawie Brunona K, który – sprowokowany przez służby – trafił do więzienia, z którego już nie wyszedł. Miał znaleźć się na wolności, lecz targnął się na własne życie tuż przed terminem wyjścia na wolność.

– Nie buduję analogii, lecz wskazuję na fakt, iż najwyraźniej służby nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa tym, za których życie wzięły odpowiedzialność – zaznaczył polityk wymownie.

#Konfederacja alarmuje: ABW aresztowała za "mowę nienawiści"!

#Konfederacja alarmuje: ABW aresztowała za "mowę nienawiści"! – sprawa Jacka Międlara.

Opublikowany przez Konfederacja Piątek, 13 grudnia 2019

Źródło: YouTube, NCzas TV

Przeczytaj również:

[PILNE!] Jacek Międlar zatrzymany! ABW z długą bronią za „mowę nienawiści”!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Hammurabi mówi

  Jestem głęboko przekonany, że ani pan premier a tym bardziej pan Kamiński słowem na temat tego (a być może i innych) zatrzymań się nie odezwą.
  W najlepszym wypadku zostaną przedstawione proceduralne powody, pośród których koronnym będzie „konieczność uniemożliwienia mataczenia w śledztwie”, o którego wynikach w stosownej chwili (czyli nigdy bo to tylko przykrywka) tzw. „opinia społeczna” zostanie powiadomiona.

 3. Czesław mówi

  W wojnie polsko-bolszewickiej, także po stronie polskiej brali udział Żydzi, jednak w najbardziej decydującym momencie Bitwa Warszawska odbyła się bez udziału żołnierzy pochodzenia żydowskiego – zapobiegliwość gen. Sosnkowskiego ocaliła Polaków przed klęską. http://prawy.pl/55795-bitwa-warszawska-bez-udzialu-zolnierzy-pochodzenia-zydowskiego-zapobiegliwosc-gen-sosnkowskiego-ocalila-polakow-przed-kleska/
  16 sierpnia 1920 r. w kluczowym momencie wojny polsko-bolszewickiej minister spraw wojskowych gen. Kazimierz Sosnkowski zdecydował o internowaniu tysięcy oficerów i żołnierzy pochodzenia żydowskiego w obozie w Jabłonnej. Generał obawiał się, iż żołnierze ci przejdą na stronę wroga i dlatego wydał taki rozkaz. W czasie tej wojny oddziały żydowskie często wykazywały się tchórzostwem lub przechodziły na stronę bolszewików. Wojsko Polskie było też atakowane przez Żydów zamieszkujących tereny do których zbliżały się wojska bolszewickie, podobnie było po 17-ym września 1939 r.
  Można więc stwierdzić w świetle tych faktów, że niepodległość uzyskaliśmy, nie dzięki Żydom, tylko wbrew działaniom „polakożerczych” środowisk żydowskich.
  To, czego dopuścili się wobec Polaków Żydzi na Kresach po 17 września 1939 roku miało charakter zbrodni. I tak było to w swoim czasie powszechnie postrzegane wśród Polaków na czele z premierem rządu RP na Emigracji generałem Władysławem Sikorskim. 11 czerwca 1942 roku, odpowiadając we własnoręcznie pisanej depeszy na oświadczenie przedstawicieli Agencji Żydowskiej, gen. Sikorski otwarcie zapytał:
  „Dlaczego jednak dotąd oficjalne koła żydowskie nie potępiły jawnej zdrady i innych zbrodni, jakich się wobec Polski i polskich obywateli dopuszczali przez cały czas okupacji sowieckiej?” Odpowiedzi do dzisiaj brak. https://wolna-polska.pl/wiadomosci/prof-jerzy-robert-nowak-przemilczane-zbrodnie-zydowskie-polakach-2016-10
  Dowódca AK, gen. Stefan Rowecki-„Grot”, 25 września 1941 r. napisał, „ Żydzi są dla NKWD nieocenionym wprost biczem przeciw ludności polskiej”.
  Znany polityk żydowski Szewach Weiss powiedział „po wojnie część Żydów z ofiar zamieniła się w katów”.

  1. Zbigniew mówi

   Prawda jest tak straszna, ze tez jest uwazana za antysemityzm – i to tez jest prawda.

   Mozna to nazwac Diabelskim Kregiem.

   Jednak uznanie tego kregu ma swoje konsekwencje:

   Caly narod zydowski nie moze odpowiadac za ta prawde, gdyz wtedy prawda konsoliduje narod – im bardziej straszna tym lepiej koncentruje, co z kolei w moim odczuciu i doswiadczeniach jest na reke ich strasznym przywodcom.

   Nie mozna koncentrowac sily wrogow, gdyz to z kolei jest zwykla glupota lub dzialalnoscia zgodna ze strategia ich diabelskich wodzow.

   Chyba cos podobnego dzieje sie z Ukraincami, banderowcami i staja sie ofiarami a nie wrogami, ofiarami ich falszywych wodzow.

   ?

 4. Stan mówi

  Nalezy sie wielki szacunek dla posla G. Brauna , kazdy polski posel patriota tak sie powinien zachowywac, stanacw obronie ludzi przesladowanych w wolnej Polsce a nie byc zwyklym dupowlazem wladzy!!!! Nie o taka Polske walczylem juz w drugim pokoleniu!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.