PILNE! Komisja Europejska skraca ważność paszportu szczepionkowego do 9 miesięcy. Trzecia dawka warunkiem wydłużenia ważności dokumentu

paszport kowidowy/ fot. gov.pl
3

We wtorek (21.12.2021) Komisja Europejska przyjęła przepisy dotyczące unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID, ustanawiające wiążący okres, przez jaki będą uznawane zaświadczenia o szczepieniu do celów podróży wewnątrz UE. Będzie on wynosić 9 miesięcy (270 dni) od podania szczepionki jednodawkowej. W przypadku szczepionki dwudawkowej oznacza to 270 dni od podania drugiej dawki lub – w zależności od strategii szczepień państwa członkowskiego, w którym podano szczepionkę – od podania pierwszej i jedynej dawki ozdrowieńcowi.

Na razie nie wprowadza się standardowego okresu uznawania zaświadczeń wydawanych po podaniu trzeciej dawki, ponieważ nie są jeszcze dostępne wystarczające dane o okresie zapewnianej przez nią ochrony.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przyjęty okres ważności uwzględnia wytyczne Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, w których zaleca się podanie trzeciej dawki najpóźniej sześć miesięcy po zakończeniu pierwszego cyklu szczepień. Zaświadczenie pozostanie ważne jeszcze przez trzy miesiące po upływie wspomnianego okresu sześciu miesięcy, aby zapewnić możliwość dostosowania krajowych kampanii szczepień oraz dostępność dawek przypominających dla obywateli.

Nowe przepisy dotyczące okresu uznawania zaświadczeń o szczepieniu mają zastosowanie w odniesieniu do podróży. Zachęca się państwa członkowskie, które wprowadzają na szczeblu krajowym inne przepisy dotyczące korzystania z zaświadczeń, do zachowania zgodności z przepisami ogólnymi.

Aby zapewnić wystarczający czas na techniczne wdrożenie okresu uznawania oraz na przeprowadzenie przez państwa członkowskie kampanii szczepień przypominających, nowe przepisy powinny mieć zastosowanie od dnia 1 lutego 2022 roku.

Didier Reynders, komisarz do spraw wymiaru sprawiedliwości, oświadczył: Unijne cyfrowe zaświadczenie COVID dowiodło swojej skuteczności. Musimy zadbać o to, aby nadal było ono skuteczne, dostosowując je do zmieniających się okoliczności i nowego stanu wiedzy. Wprowadzanie w poszczególnych państwach członkowskich jednostronnych środków oznaczałoby powrót do sytuacji rozdrobnienia i niepewności z wiosny ubiegłego roku.

Komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton powiedział: Unijne cyfrowe zaświadczenie COVID stało się standardem w skali światowej. Dzięki uwzględnieniu najnowszych danych naukowych na temat dawek przypominających pozostaje ono podstawowym narzędziem walki z kolejnymi falami pandemii.

Mój komentarz: A nie mówiłam?! Odsyłam Państwa do moich publikacji na portalu wPrawo.pl oraz do książki „Kowidowe getta”, w której ostrzegam, że paszporty kowidowe nie są żadną przepustką do normalności tylko kluczowym elementem systemu segregacji sanitarnej wymuszającej przyjmowanie kolejnych dawek eksperymentalnego preparatu nazywanego szczepionką przeciw Covid-19. Książkę możecie kupić w sklepie na wPrawo.pl TUTAJ.

Zwracam Państwa uwagę na słowa komisarza Bretona, który mówi o dawkach przypominających (a więc na jednej dawce przypominającej się nie skończy) i o kolejnych falach pandemii. Tak można bawić się do końca świata. Przecież sezon grypowy jest co roku! Wirusy nie znikną. Każda kolejna mutacja będzie pretekstem do wzniecania histerii i przykręcania śruby. Obecnie trwa histeria wokół mutacji Omikron, która objawia się lekkim przeziębieniem.  Wstępne obserwacje wskazują, że większość zakażonych tym wariantem przechodzi chorobę łagodnie.

– W przypadku Omikronu wydaje się, że objawy wskazują na przejście w górne drogi oddechowe: zatoki, gardło. Coś, co pojawiało się już przy Delcie, a tu jeszcze bardziej się uwidacznia. Choroba odeszła klinicznie od objawów neurologicznych i objawów z dolnych dróg oddechowych, a objawy dominujące dotyczą górnych dróg oddechowych z często towarzyszącym bólem mięśniowym – mówi prof. Andrzej Fal, kierownik Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie i prezes Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego.

Czy to jest powód, aby urządzać kolejną ogólnoświatową histerię i wdrażać segregację sanitarną, która nie ma żadnych podstaw medycznych? Powinniśmy cieszyć się, że łagodniejszy wariant wirusa wypiera wariant groźniejszy. Zamiast tego mamy skracanie ważności paszportów szczepionkowych, zapowiedź kolejnych fal i kolejnych dawek preparatów, których przyjmowanie stało się warunkiem funkcjonowania w przestrzeni publicznej. Albo ludzkość wróci do rozumu, albo to wariactwo nie skończy się nigdy.

Źródło informacji i cytatów: europa.eu

„Ta książka jest bronią”. Katarzyna Treter-Sierpińska w Mediach Narodowych o „Kowidowych gettach” i ohydnym spocie szczepionkowym promowanym przez Kancelarię Premiera [WIDEO]

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Zbigniew mówi

    Omrikon zastepuje szczepionki dlatego „jest grozny”.

    Wolalbym lekkie przeziebienie niz szczepienie na covid, ktorego nie ma. Covid tak jak w Japonii, zmutowal sie sam w nieszkodliwa postac grypy i budzi przerazenie w koncernach: A takie miliardowe zyski mial Big Tech

  2. Ayax mówi

    Jak nasz rząd będzie sp…w podskokach na Wyspy Zielonego Przylądka lub podobne to znaczy, ze mamy pandemie. Narazie nic takiego się nie kroi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.