Pikieta Konfederacji przed TVP w związku z kłamstwem sondażowym w „Wiadomościach” [WIDEO]

protest Konfederacji przed TVP/ fot. Twitter
4

W piątek (27.09.2019) przed siedzibą TVP odbyła się pikieta Konfederacji w związku ze skandalicznym kłamstwem w czwartkowych „Wiadomościach”, gdy komitet wyborczy Konfederacji został pominięty podczas prezentacji sondażu, w którym ma 5%. „Wiadomości” podały wyniki sondażowe wyłącznie dla PiS, KO, Lewicy i PSL twierdząc, że żaden inny komitet nie przekracza progu wyborczego, co jest nieprawdą. TVP ocenzurowała również drugi sondaż przeprowadzony wśród młodych wyborców, w którym Konfederacja uzyskała poparcie w wysokości 10%. Konfederacja pozwała TVP w trybie wyborczym i złożyła skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

ZOBACZ: Konfederacja pozywa TVP za kłamstwa podczas prezentacji sondażu. Konferencja prasowa [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podczas pikiety przed siedzibą TVP wskazywano, że cenzura stosowana przez telewizję publiczną przypomina czasy PRL, gdy funkcjonował Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk na ul. Mysiej. „TVP – medialne KGB” – skandowali protestujący trzymając transparenty z hasłami „Telewizja kłamie” i „Precz z cenzurą”.

„Poziom tej tępej, prymitywnej propagandy, jaką uprawia dzisiaj telewizja rządowa, przebił wszystkie miary. Nie jest istotne tylko to, co ta telewizja dzisiaj robi, jak kłamie, jak manipuluje. Jest istotne również to, jak wiele osób, które przez szereg lat deklarowały, że walczą z kłamstwem, walczą z salonem dziennikarskim, walczą z michnikowszczyną, dzisiaj milczy, albo wpisuje się w ten dyskurs” – powiedział prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki. Dodał też, że działania TVP to dowód pokazujący, iż nieprawda jest, jakoby PiS i „posłuszni jej publicyści” mieli jakieś „inne, lepsze kwalifikacje moralne do tego, żeby rządzić, do tego, żeby sprawować władzę nad mediami”.

Źródło informacji: wRealu24

Zobacz też:

Konfederacja znów w TVP. W roli głównej Winnicki i dojne krowy. Czy cenzura i kpiny z komitetu to efekt nacisków żydowskiego lobby z ADL?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. robert mówi

  Jeśli się nie obudzisz NATYCHMIAST, to nie będzie po nas co zbierać! KONFERENCJA W WAŁBRZYCHU. Cz. 1 |forumdlazycia tradycji katolickiej

 2. Jaca mówi

  TVP-MEDIALNE KGB, dobre i trafione w 10.

 3. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Wszystkie antypolskie agentury połączyły się przeciw Konfederacji.Wszyscy mądrzy Polacy poprą Konfederację!

 4. Zbigniew mówi

  Ludziska wiedza tylko tyle, ze PiS i PO to „sobie krzywdy zlodzieje nie zrobia – wystarczy zainteresowac Konfederacja

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.