SKLEP-WPRAWO.PL

Pielęgniarki fałszowały dokumentację, żeby uzyskać dodatek kowidowy? Szpital zawiadamia prokuraturę

fot. pixabay
2

8 września 2021 roku Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach poinformował o zwolnieniu części personelu pielęgniarskiego w związku z rażącym naruszeniem zasad prowadzenia dokumentacji medycznej. Według informacji opublikowanych przez „Tygodnik Siedlecki”, zwolniono pielęgniarki z oddziału kardiologicznego, które miały dokonywać antydatowanych wpisów w dokumentacji medycznej pacjentów, żeby uzyskać dodatek kowidowy stanowiący 100% wynagrodzenia.

– Z uwagi na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa sprawa będzie wyjaśniana przez uprawnione organy. Z tych też względów aktualnie zasadne jest powstrzymanie się od udzielania szczegółowych informacji dotyczących sprawy – czytamy w oświadczeniu szpitala.

W obronie pielęgniarek stanął Zakładowy Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. Przewodnicząca związku Zofia Czyż twierdzi, że nie doszło ani do przestępstwa, ani do takiego naruszenia obowiązków pracowniczych, za które pielęgniarki mogłyby zostać zwolnione.  – Są pewne umowne sytuacje w pracy na oddziale, żeby oddział funkcjonował. Nie rozumiemy, czemu została wybrana ta grupa osób, aby je szczególnie ukarać – powiedziała Czyż w rozmowie z Radiem Dla Ciebie.

Źródło informacji: Tygodnik Siedlecki, Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach, RDC

Zobacz też:

Warszawska restauracja wprowadza segregację sanitarną. Goście będą musieli legitymować się paszportem kowidowym

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. SKLEP-WPRAWO.PL
  2. Andrzej mówi

    Gorsze od hien cmentarnych, twu,twu.

  3. Ciastek mówi

    To jeszcze nie jest aż takie straszne. Gorzej jak fałszują dokumentację na polecenie lekarza, który zaciera ślady swoich błędów lub celowo podaje szkodliwe leki i nie chce ich dokumentować.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.