Petycja Redakcji wPrawo.pl do Zbigniewa Ziobry w sprawie aresztowania Jacka Międlara

Fot. Jacek Międlar we Wrocławiu 11 listopada
19

W związku ze skandalicznym postępowaniem polskich służb, Redakcja wPrawo.pl postanowiła napisać petycję do Ministra Zbigniewa Ziobry w sprawie zatrzymania redaktora Jacka Międlara. Zwracamy się o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, jak i prawne uzasadnienie podjętych podczas aresztowania działań. Przede wszystkim pragniemy usłyszeć uzasadnienie zatrzymania, jak i precyzyjnie sformułowane zarzuty dotyczące rzekomego łamania art. 256 kk. Co więcej, interesuje nas prawna podstawa interwencji uzbrojonych w broń długą służb do prywatnego mieszkania Jacka M. Zapytujemy o zasadność podjętych działań, mogących negatywnie wpłynąć na spokój społeczeństwa, szczególnie w rocznicę tak traumatycznych dla Narodu wydarzeń.

 • Zrzutka na laptopy (do pracy publicystycznej) dla Jacka Międlara: https://zrzutka.pl/hfjrt5 Laptopy, razem z innym sprzętem wykorzystywanym do pracy, zostały zabrane przez ABW.

Wrocław, 13 grudnia 2019 roku

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szanowny Panie Ministrze,

 Od kilku lat stoi Pan na czele jednego z najważniejszych ministerstw. W służbie dla Polski objął Pan również obowiązki prokuratora generalnego, mającego pod swoją pieczą działających na terenie całego kraju prokuratorów, którzy stojąc na straży konstytucji władni są stawiać zarzuty obywatelom. Przez ostatnie miesiące z przerażeniem obserwować można działania podejmowane przez podległych Panu prokuratorów, mające na celu nękanie przedstawicieli środowisk patriotycznych.

 Wystarczy wspomnieć choćby sprawę Konrada Rosickiego „Stopy”, któremu Prokuratura postawiła zarzuty mogące doprowadzić do pozbawienia go wolności na okres dwóch lat, nie mając nawet dowodów rzekomego przestępstwa. Takich spraw jest wiele. Podlegli Panu prokuratorzy, korzystając z artykułu 256 kodeksu karnego, w sposób rażący traktują Polaków, którzy ośmielają się poruszać niewygodne fakty historyczne, związane między innymi z ludobójstwem na Kresach II Rzeczypospolitej, dokonanym przez szowinistów ukraińskich spod znaku OUN-UPA, czy też poruszających zagadnienia z historii Żydów w Polsce. Działalność podległych Panu prokuratorów nie wywoływałaby kontrowersji, gdyby z równą stanowczością postępowaliby wobec licznych przejawów wrogości w stosunku do Kościoła katolickiego lub polskości.

 Dnia 13 grudnia 2019 roku, w rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, ABW zatrzymała redaktora naczelnego portalu wprawo.pl Jacka Międlara, który od wielu miesięcy niestrudzenie informował o licznych przejawach wrogości wobec państwa polskiego przedstawicieli obcych państw, wobec czego podlegli Panu prokuratorzy nie wykazywali takiego zaangażowania, jak w przypadku rzekomych nawoływań do nienawiści ze strony polskich patriotów.

 Zwracamy się do Pana o odniesienie się do kwestii czy rzekome pogwałcenie artykułu 256 kodeksu karnego jest podstawą do zatrzymania przy użyciu broni długiej przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, co jak podano realizowano na polecenie Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia Stare Miasto. Czy działania te, szczególnie w tak symbolicznym dniu jak 13 grudnia, nie doprowadzą do prowokacji i wzburzania opinii publicznej, przygotowującej się między innymi we Wrocławiu do uczczenia pamięci zbrodni komunistycznych? Czy tak drastyczne środki są adekwatne do zagrożenia?

Z poważaniem,

Redakcja wPrawo.pl

Przeczytaj również:

SKANDAL! ABW wdarło się do mieszkania rodziców Jacka Międlara! G. Braun: „Kto tu dąży do prowokacji, Panie Morawiecki?”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Mieczyslaw mówi

  Panie Zibro to jest haniebne co pan robi z Miendlarem dobrze wiedzac ze nic zlego nie zrobil a prawde trzeba glosic

 2. Mieczyslaw mówi

  JUz ja na PREZYDENTA ANI na PIS nie zaglosuje

 3. Ben mówi

  Potrzeba zorganizować pikiete i protest! Murem za Międlarem. Prawdziwi patrioci, zobaczymy ilu ich jest.

 4. bzz mówi

  brawo, miejsce miedlara jest w wiezieniu. ten czlowiek pseudopatriota jest przestepca.

  1. Kibic mówi

   Bzz kim ty jesteś? Przedstaw się ładnie i napisz po kiego tu wlazłeś, jełopo?

  2. Pelikany out! mówi

   BZZ ale z ciebie hiena i podnóżek Gawła. Precz z komuną!

  3. Lolek mówi

   W więzieniu zawsze można napisac Main Kamph.

 5. Greg mówi

  PIS juz w tej chwili jest na smietniku histori……..

 6. Stanislaw mówi

  Jak długo jeszcze będziemy w niewoli,okradani,zabijani,niszczeni itd.Polski nie mamy to jest dalsza nowoczesna metoda zagłady we własnym kraju itd

 7. Cz mówi

  Ani Duda ani PiS juz mojego glosu nie dostanie!

 8. Mariusz mówi

  Walcie się pisiory teraz będę głosował na Konfederację tak wam przeszkadza człowiek mówiący prawdę? Trzymaj się Jacek!!!

 9. Ewa mówi

  Pokazowka pisu nic więcej. Widocznie nie mają innych problemow

 10. Mariusz mówi

  Skandal jak można aresztować człowieka który mówi prawdę !!!

 11. Jurek Sz, mówi

  ,,Nie możesz dosięgnąć generała, dosięgnij jego sołdatów.”

 12. Janusz mówi

  Panie i Panowie, zacznijmy od wyraźnego znaku, np., zagłosowania na kandydata na Prezydenta P. Bosaka…

 13. Wojciech mówi

  PiS-PO to jedno szambo. I jedni i drudzy skończą jako nawóz historii.

 14. tomasz mówi

  25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )? Dlaczego do dnia dzisiejszego nie udzielił odpowiedzi autorom petycji.

 15. Pio mówi

  Ja jak się postawiłem przed laty proboszczowi który niesłusznie zwolnił mnie z pracy też miałem naloty księdza do moich rodziców. Zaszczuli moją ś.p. Matkę umarła na raka. A bydlak który ją grzebał w kazaniu powiedział że to przeze mnie umarła.Ale ja się nie poddałam i wygrałem w sądzie. Bo Prawda wyzwala. Zawsze.

 16. Inez mówi

  Murem za Międlarem❗️❗️❗️Chwała Wielkiej Polsce❗️❗️❗️

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.